Najlepsze uzupełnienie pakietu dotowanego

Najlepsze uzupełnienie pakietu dotowanego

Na rok szkolny 2015/2016 MAC Edukacja i JUKA przygotowały nową serię publikacji. Cykl Owocna Edukacja to odpowiedź na oczekiwania nauczycieli i rodziców – seria uzupełnia pakiet dotowany.
zobacz wszystkie wiadomości »
KRAINA PRZEDSZKOLAKA

KRAINA PRZEDSZKOLAKA

NOWOŚĆ w edukacji przedszkolnej!

Kraina przedszkolaka to innowacyjny cykl edukacyjny dla 3-4-5-latków
oparty na zabawie jako podstawowej formie aktywności dziecka.

zobacz wszystkie wiadomości »

Wyniki wyszukiwania dla wyrażenia: "oto ja"

O nas

Obecnie, po 25 latach działalności, MAC Edukacja znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych
w Polsce. Sukces, który osiągnęliśmy - od firmy rodzinnej do dużego, liczącego się na rynku wydawcy - wpływa na nas mobilizująco.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/O_nas.html

Katalogi on-line

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi publikacjami - przejrzyj katalogi on-line i zobacz co przygotowaliśmy na nowy rok szkolny.   Oferta edukacji przedszkolnej 2013                                            ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Katalogi_on_line.html

Śladami Leonarda da Vinci

wpis 16

Michael J.Gelb, jest autorem niezwykłej książki „Myśleć jak Leonardo da Vinci". Ona właśnie stała się inspiracją do zajęć, w których dzieci czy młodzież przełożą własne odczucia na działania plastyczne.
Nie określam wieku uczestników, po prostu bawmy się sztuką.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_artystyczny/Sladami_Leonarda_da_Vinci.html

Lubię technikę - dostosowany do nowej ustawy MEN

Cykl Lubię technikę składa się z trzech podręczników do nauczania techniki w szkole podstawowej w klasach 4–6. Dla każdej klasy przygotowana jest jedna publikacja. Treści zawarte w podręczniku są zgodne z obowiązującą podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podręczniki dostosowane są do wieloletniego użytku szkolnego. Treści opracowań podręcz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/technika/Lubie_technike_dostosowany_do_nowej_ustawy_MEN/

Biżuteria Hand Made

wpis 17

Prezentowana forma aktywności twórczej jest propozycją stworzenia dekoracyjnej formy użytkowej. Dobra zabawa, rozwój myślenia w zakresie projektowania i tworzenia elementów biżuterii z łatwo dostępnych materiałów - to sposób na zainteresowanie plastyką, nawet malkontentów twórczych.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_artystyczny/Bizuteria_Hand_Made.html

Ocena dojrzałości szkolnej sześciolatka

Czy twój sześciolatek jest już gotowy, aby pójść we wrześniu do szkoły?
Ocena gotowości szkolnej - prosty sprawdzian, który pomoże rodzicom i opiekunom ocenić czy posłać dziecko we wrześniu do pierwszej klasy.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Ocena_dojrzalosci_szkolnej_szesciolatka.html

Gdzie szukać informacji na temat reformy programowej?

Reforma programowa polega na dostosowaniu celów oraz treści kształcenia w zakresie poszczególnych przedmiotów nauczania do zmieniającej się rzeczywistości. Bez zmian pozostaje struktura systemu -; typy szkół, liczba lat nauki w każdej z nich itp. Zreformowane cele i treści kształcenia zostały zdefiniowane w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 23 grudnia 2008 r. w sprawie ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Reforma_edukacyjna/Gdzie_szukac_informacji_na_temat_reformy_programowej.html

Sprawdź swojego sześciolatka

Czy Twoje dziecko jest gotowe do podjęcia nauki w szkole? Ocena gotowości szkolnej dziecka przez rodziców.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Sprawdz_swojego_szesciolatka.html

Muzyczny świat. Multibook

     Muzyczny świat. Multibook do klasy 5 to kompletny materiał podręcznikowy w wersji multimedialnej, poszerzony o dodatkowy materiał, z którego nauczyciel może skorzystać przy użyciu ogólnodostępnych urządzeń multimedialnych. Materiał dodatkowy obejmuje: • wersje wokalno-instrumentalne i instrumentalne piosenek, stanowiących proponowany ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/muzyka/Muzyczny_swiat/Muzyczny_swiat_Multibook.html

Plastyka. Lubię tworzyć. Podręcznik z płytą CD

         Plastyka. Lubię tworzyć. Podręcznik z dołączonym dodatkiem    multimedialnym na płycie CD. Klasa 5         Podręcznik wprowadza ucznia w język plastyki, opierając się na wiedzy o podstawowych problemach plastycznych, osadzonych w takich dziedzinach sztuki jak rysunek, malarstwo, architektura, rzeźba, grafika, sztuka ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/plastyka/Plastyka_Lubie_tworzyc/Plastyka_Lubie_tworzyc_Podrecznik_z_plyta_CD.html

Jakie zmiany w pracy szkoły przyniesie reforma programowa?

Od roku szkolnego 2009/2010 - rok po roku - będzie wprowadzana nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego. Nauczyciele - na podstawie znowelizowanej Karty Nauczyciela - mają obowiązek, poza swoim pensum, przepracować co najmniej jedną godzinę tygodniowo z uczniami w sposób wychodzący naprzeciw ich indywidualnym potrzebom - udzielając im pomocy w przezwyciężaniu trudności, roz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Reforma_edukacyjna/Jakie_zmiany_w_pracy_szkoly_przyniesie_reforma_programowa.html

Dlaczego obniżamy wiek szkolny?

Przypomnijmy, że już od 2002 r. wszystkie polskie sześciolatki są objęte obowiązkową edukacją w tzw. "zerówkach". W pierwotnym zamyśle miały to być zajęcia przygotowujące dzieci do podjęcia nauki w szkole. Jednak współczesne polskie sześciolatki, podobnie jak ich rówieśnicy w większości krajów Europy, coraz wcześniej wykazują dojrzałość do podjęcia nauki oraz dużą ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Reforma_edukacyjna/Dlaczego_obnizamy_wiek_szkolny.html

Jak zmieni się wychowanie przedszkolne oraz edukacja wczesnoszkolna?

Wychowanie przedszkolne Dzięki ostatniej zmianie ustawy o systemie oświaty każdy pięciolatek zyskał prawo do wychowania przedszkolnego w formie tradycyjnej lub w innej formie wychowania przedszkolnego. Dzieci uczęszczające do placówek wychowania przedszkolnego - niezależnie od formuły organizacyjnej i miejsca, gdzie się znajdują - muszą zrealizować pełny zakres podstawy programowe ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Reforma_edukacyjna/Jak_zmieni_sie_wychowanie_przedszkolne_oraz_edukacja_wczesnoszkolna.html

Jakie zmiany zajdą w zakresie poszczególnych przedmiotów nauczania?

Język polski W podstawie programowej zapisano, że jednym z najważniejszych zadań szkoły jest kształcenie umiejętności posługiwania się językiem polskim - wypełnianie tego zadania należy do obowiązków wszystkich nauczycieli, nie tylko polonistów. Nowa podstawa programowa języka polskiego jest dostosowana do możliwości rozwoju intelektualnego i emocjonalnego przeciętnego uczni ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Reforma_edukacyjna/Jakie_zmiany_zajda_w_zakresie_poszczegolnych_przedmiotow_nauczania.html

Jakie zmiany dotyczą wyboru podręczników oraz programów nauczania?

Podobnie jak dotychczas nauczyciel ma prawo wyboru podręcznika spośród podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej. Nauka w klasach objętych reformą programową może się odbywać jedynie na podstawie podręczników do-puszczonych do użytku szkolnego i zgodnych z nową podstawą programową. Aktualny wykaz tych podręczników znajduje się na witrynie ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Reforma_edukacyjna/Jakie_zmiany_dotycza_wyboru_podrecznikow_oraz_programow_nauczania.html

Jak zamówić?

Pobierz, wydrukuj formularz zamówienia i wyślij: Edukacja wczesnoszkolna Szkoła Podstowowa Gimnazjum Dedykowane formularze Moich Ćwiczeń i we ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Jak_zamowic/

Przygoda z nauczaniem. Załączniki do scenariuszy

Publikacja stworzona w formie kart pracy, które nauczyciel może powielać i rozdawać uczniom, jest uzupełnieniem scenariuszy lekcji. Zawiera dodatkowe ćwiczenia, tabele, wykresy i sprawdziany. Przygotowanie lekcji w oparciu o scenariusze i załączniki staje się dla nauczyciela prawdziwą przygodą z nauczaniem. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem_Zapraszamy_na_slowko/Przygoda_z_nauczaniem_Zalaczniki_do_scenariuszy1.html

Przygoda z czytaniem i pisaniem

Czytanie i pisanie stanie się fascynującą przygodą! Cykl Przygoda z czytaniem i pisaniem proponuje zastosowanie nowoczesnych metod dydaktycznych, takich jak gwiazda pytań, mapa myśli, piramida priorytetów. Dzięki temu analiza i interpretacja tekstów literackich i publicystycznych staje się wyczerpująca i ciekawa dla uczniów. W układzie poleceń znajdują si ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem/

Wspólne oferty MAC Edukacja, JUKA i MACMILLAN

MAC Edukacja i JUKA wraz z wydawnictwem MACMILLAN przygotowały ofertę ćwiczeń do edukacji wczesnoszkolnej oraz podręcznika z ćwiczeniami do języka angielskiego w ramach dotacji za 75 zł.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Wspolne_oferty_MAC_Edukacja_JUKA_i_MACMILLAN.html

Najlepsi wydawcy językowi razem z MAC i Juka

Kompletne zestawy do klasy 1 w ramach dotacji MEN 75 zł

MAC EDUKACJA   PEARSON    MACMILLAN   OXFORD   KLETT
– zobacz ofertę i pobierz formularz zamówienia.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Najlepsi_wydawcy_jezykowi_razem_z_MAC_i_Juka.html

Nie tylko wynik

Cykl Nie tylko wynik wyróżnia się oryginalną grafiką, uzupełnioną o humorystyczne teksty, które sprawiają, że matematyka nie jawi się wyłącznie jako trudna i ciężka do zrozumienia. Duża liczba zadań i krótkie testy po każdym dziale zapewniają uczniom utrwalenie zdobytych wiadomości, a sprawdziany całościowe zawarte na płycie CD oswoją go z formą egza ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/

Sztuka w zasięgu ręki

Cykl Sztuka w zasięgu ręki prezentuje dziedziny sztuk plastycznych, dzieje sztuki w ujęciu chronologicznym – od prehistorii do czasów współczesnych, najważniejsze zagadnienia dotyczące formy dzieła sztuki, nowoczesne narzędzia związane z programami graficznymi, które umożliwiają uczniom poruszanie się w rzeczywistości współczesnych mediów. Liczne ciekawostki zostały zilustr ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/plastyka/Sztuka_w_zasiegu_reki/

W tym cała sztuka

Cykl W tym cała sztuka przybliża uczniom definicję sztuki, wykraczając poza klasyczny przegląd najważniejszych, tradycyjnych dziedzin sztuk plastycznych. Treści zawarte w publikacjach stanowią punkt wyjścia do realizacji indywidualnych projektów w zakresie sztuk wizualnych. Pomagają kreować umiejętność ekspresji, wyrażania emocji, komunikacji i dialogu na poziomie sztuki, operowa ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/plastyka/W_tym_cala_sztuka/

Muzyczny świat

Cykl Muzyczny świat zawiera wiadomości z zakresu historii muzyki, teorii muzyki, sztuki tańca oraz zbiór utworów w postaci śpiewnika. Zwraca uwagę uczniów na przenikanie się muzyki z innymi dziedzinami sztuki, ukazując ją jako źródło inspiracji, środek ekspresji i element komunikacji. Technika kolażu, zamieszczone portrety i zdjęcia kompozytorów, a ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/muzyka/Muzyczny_swiat/

Architektura

Zajęcia artystyczne. Architektura Przewaga elementów graficznych nad tradycyjnym tekstem, ułatwia przyswajanie i zapamiętywanie informacji. Pozwala na zapoznanie uczniów z podstawowymi prawami i zasadami procesu projektowania, ułatwia im także poruszanie się w przestrzeni architektonicznej. Umożliwia także zrozumienie koncepcji i metody zagospodarowania przestrzeni pr ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/zajecia_artystyczne/Architektura/

Oto ja. Klasa 2. Pakiet dla ucznia

  W skład pakietu wchodzą:   • Elementarz (2 części)   • Ćwiczenia polonistyczno-społeczne (4 części)   • Ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze (4 części)   • Zajęcia komputerowe - Podręcznik z ćwiczeniami i płytą CD   • Portfolio ucznia - Karty pracy.   szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Oto_ja_klasa_2_3/Oto_ja_Klasa_2_Pakiet_dla_ucznia.html

Fotografia

Zajęcia artystyczne. Fotografia Publikacja napisana przystępnym językiem, ułatwiającym uczniom zrozumienie procesów towarzyszących powstawaniu obrazu cyfrowego. Atrakcyjny pakiet ćwiczeń, wykorzystując zainteresowanie uczniów nowinkami technicznymi, uczy ich kreatywnego wykorzystania oraz inspiruje do postrzegania fotografii w kategoriach dziedziny sztuki. Wzbogaco ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/zajecia_artystyczne/Fotografia/

Oto ja. Klasa 3. Pakiet dla ucznia

     W skład pakietu wchodzą:   • Elementarz (2 części)   • Ćwiczenia polonistyczno-społeczne (4 części)   • Ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze (4 części)   • Zajęcia komputerowe - Podręcznik z ćwiczeniami i płytą CD   • Portfolio ucznia - Karty pracy. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Oto_ja_klasa_2_3/Oto_ja_Klasa_3_Pakiet_dla_ucznia.html

Moje ćwiczenia. Już czytam i piszę. Części 1-2

  Zeszyty Już czytam i piszę (2 części) rozpoczynają ćwiczenia grafomotoryczne przeznaczone na dwa tygodnie nauki poprzedzające wprowadzenie pierwszej litery. Są to ćwiczenia w kreśleniu linii prostych, pionowych, poziomych, skośnych, łuków, pętelek, haczyków, czyli wszystkich linii, które występują w kształtach liter. Po okresie przedliterowym następuje ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Moje_cwiczenia_materialy_cwiczeniowe_skorelowane_z_podrecznikiem_MEN_Nasz_elementarz/Moje_cwiczenia_Juz_czytam_i_pisze_Czesci_1_2.html

Nie taki multibook straszny, jak go malują!

Wpis 13

Jakie kryteria musi spełnić e-podrecznik, żeby był zatwierdzony do użytku szkolnego?
Co to są multibooki, i co powinny zawierać, aby były nowoczesnymi i atrakcyjnymi podręcznikami?
Jak pracować z multibookiem?
Dlaczego warto korzystać z multibooka?

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Nie_taki_multibook_straszny_jak_go_maluja.html

Moje ćwiczenia – na spokojny początek roku szkolnego

Rozpoczynający się rok szkolny przyniesie wiele zmian. Do szkół pójdzie rekordowa liczba uczniów klas pierwszych. Po raz pierwszy w ich tornistrach pojawi się też rządowy podręcznik „Nasz elementarz”, który jednak nie będzie zawierał części ćwiczeniowej. – W odpowiedzi na te zmiany...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Biuro_prasowe/Moje_cwiczenia_na_spokojny_poczatek_roku_szkolnego.html

Odkrywam siebie. Trzylatek

     Pakiet Odkrywam siebie. Trzylatek powstał na bazie  naszych doświadczeń oraz w odpowiedzi na oczekiwania  nowoczesnej edukacji.     Odkrywam siebie. Trzylatek to element spójnej koncepcji edukacyjnej od trzylatka do rocznego przygotowania przedszkolnego opartej na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Gwarancją sp& ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Odkrywam_siebie_Trzylatek/

Odkrywam siebie. Czterolatek

       Pakiet Odkrywam siebie. Czterolatek powstał na bazie   naszych doświadczeń oraz w odpowiedzi na oczekiwania   nowoczesnej edukacji.   Odkrywam siebie. Czterolatek to element spójnej koncepcji edukacyjnej od trzylatka do rocznego przygotowania przedszkolnego opartej na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Gwarancją sp&o ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Odkrywam_siebie_Czterolatek/

Odkrywam siebie. Szkoła tuż-tuż. Roczne przygotowanie przedszkolne

      Pakiet Odkrywam siebie. Szkoła tuż-tuż powstał   na bazie naszych doświadczeń oraz w odpowiedzi   na oczekiwania nowoczesnej edukacji.   Aktualne na rok 2014/2015 Odkrywam siebie. Szkoła tuż-tuż to element spójnej koncepcji edukacyjnej od trzylatka do rocznego przygotowania przedszkolnego opartej na teorii inteligencji wieloraki ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Odkrywam_siebie_Szkola_tuz_tuz_Roczne_przygotowanie_przedszkolne/

Odkrywam siebie. Ja i moja szkoła. Sprawdzian na zakończenie klasy 1

Sprawdzian na zakończenie klasy 1 to jedyny, poza comiesięcznymi sprawdzianami w podręcznikach, sprawdzian przewidziany do klasy 1 w formie pisanej. Obejmuje najważniejsze wiadomości i umiejętności ucznia zawarte w Podstawie programowej MEN z dnia 23.12.2008. Zawiera po pięć zadań dotyczących treści polonistycznych, społeczno-przyrodniczych i matematycznych. Taki podział ma na ce ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Odkrywam_siebie_i_swiat_Ja_i_moja_szkola/Odkrywam_siebie_Ja_i_moja_szkola_Sprawdzian_na_zakonczenie_klasy_1.html

ABC Smyka. Karty pracy, część 1

    Cykl ABC Smyka wszechstronnie rozwija dziecko, zapewniając udany start do pierwszej klasy. Dzięki nowoczesnej szacie graficznej jest atrakcyjny dla dzieci.           Karty pracy, część 1 - Jesień Karty pracy: • zawierają zróżnicowane ćwiczenia o narastającym stopniu trudności, • przygotowują dziecko do nauki czytania, pisania i liczenia, • na ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/ABC_Smyka_Karty_pracy_czesc_1.html

ABC Smyka. Karty pracy, część 2

    Cykl ABC Smyka wszechstronnie rozwija dziecko, zapewniając udany start do pierwszej klasy. Dzięki nowoczesnej szacie graficznej jest atrakcyjny dla dzieci.     Karty pracy, część 2 - Zima Karty pracy: • zawierają zróżnicowane ćwiczenia o narastającym stopniu trudności, • przygotowują dziecko do nauki czytania, pisania i liczenia, • na odwrocie ka ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/ABC_Smyka_Karty_pracy_czesc_2.html

ABC Smyka. Karty pracy, część 3

    Cykl ABC Smyka wszechstronnie rozwija dziecko, zapewniając udany start do pierwszej klasy. Dzięki nowoczesnej szacie graficznej jest atrakcyjny dla dzieci. Karty pracy, część 3 - Wiosna   Karty pracy: • zawierają zróżnicowane ćwiczenia o narastającym stopniu trudności, • przygotowują dziecko do nauki czytania, pisania i liczenia, • n ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/ABC_Smyka_Karty_pracy_czesc_3.html

ABC Smyka. Pakiet dla dziecka

ABC Smyka jest kontynuacją Przedszkola trzylatka i Przedszkola czterolatka. ABC Smyka proponujemy dla dzieci pięcioletnich i sześcioletnich w rocznym przygotowaniu przedszkolnym. Autor ABC Smyka - Wiesława Żaba-Żabińska jest również współautorem publikacji dla klas 1-3, co gwarantuje doskonałe przygotowanie dzieci w rocznym przygotowaniu przedszkolnym do udanego s ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/ABC_Smyka_Pakiet_dla_dziecka.html

LOGICO PRIMO. Nasze przedszkole. Roczne przygotowanie przedszkolne, od 5 lat

Logico to plastikowa tabliczka z kolorowymi guzikami oraz zestaw książek z kartami, które ułatwiają dzieciom naukę czytania, pisania i liczenia, wprowadzając jednocześnie w świat kolorów, roślin, zwierząt, bajek oraz poważnych zagadnień, na przykład ruchu drogowego. Wykonując zadanie, dziecko: Wkłada kartę w plastikową ramkę Przesuwa kolorowe guziki na miejsca przy wybrany ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/LOGICO_PRIMO_Nasze_przedszkole_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_od_5_lat.html

Odkrywam siebie i świat. Ja i moja szkoła

Aktualne na rok 2014/2015     Odkrywam siebie to rozwijanie inteligencji dziecka. Jedyny pakiet utworzony zgodnie z koncepcją inteligencji wielorakich Howarda Gardnera (każde dziecko ma możliwość osiągnięcia sukcesu, ale nie musi go osiągnąć w ten sam sposób, bo dysponuje różnym układem inteligencji – prawdziwa indywidualizacja procesu nauczania ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Odkrywam_siebie_i_swiat_Ja_i_moja_szkola/

Odkrywam siebie. Ja i moja szkoła. Pakiet

  Cykl jest zgodny z obowiązującą podstawą programową. Został napisany przez pedagogów z wieloletnim stażem - Jolantę Faliszewską, Wiesławę Żabę-Żabińską oraz Grażynę Lech. Podręczniki zostały podzielone na 10 części, po jednej na każdy miesiąc. W skład pakietu wchodzą: Książka (10 części): - realizuje założenia nowej podstawy program ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Odkrywam_siebie_i_swiat_Ja_i_moja_szkola/Odkrywam_siebie_Ja_i_moja_szkola_Pakiet.html

Odkrywam siebie. Ja i moja szkoła. Ćwiczenia w rysowaniu

    Odkrywam siebie. Ja i moja szkoła. Ćwiczenia w rysowaniu: - umożliwią dziecku rozwijanie sprawności ręki: palców, nadgarstka, przedramienia, barku - cykl ćwiczeń rozpoczynają szlaczki zgeometryzowane, złożone z linii pionowych, poziomych i ukośnych, a więc takich, które są łatwiejsze dla sześciolatków - stopniowo wprowadzane są linie pły ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Odkrywam_siebie_i_swiat_Ja_i_moja_szkola/Odkrywam_siebie_Ja_i_moja_szkola_Cwiczenia_w_rysowaniu.html

Przygoda z nauczaniem. Scenariusze lekcji, część 1

  Na początku scenariuszy zamieszczono Plan pracy nauczyciela z jasno określonym materiałem dydaktycznym. Nauczyciel zapoznaje uczniów z podręcznikami wchodzącymi w skład cyklu i lekturami przewidzianymi do realizacji w klasie 5 oraz Przedmiotowym Systemem Oceniania. W pierwszej części scenariuszy opracowano 83 jednostki lekcyjne całkowicie skorelowane z materiałem podręcznik ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem_Zapraszamy_na_slowko/Przygoda_z_nauczaniem_Scenariusze_lekcji_czesc_1.html

Lubię technikę. Podręcznik. Klasa 4

Poszczególne działy tematyczne w podręczniku Lubię technikę dla klasy 4 porządkują treści, a także ułatwiają ich zapamiętywanie dzięki ćwiczeniom i zadaniom technicznym po każdym rozdziale oraz stronom powtórzeniowym na końcu każdego działu. Instrukcje fotograficzne Krok po kroku ułatwiają realizacje zadań technicznych. Podręcznik zawiera informacje ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/technika/Lubie_technike_dostosowany_do_nowej_ustawy_MEN/Lubie_technike_Podrecznik_Klasa_4.html

Przygoda z pisaniem. Klasa 1

Przygoda z pisaniem - podręcznik z ćwiczeniami do kształcenia językowego: * przekazuje wiedzę w sposób funkcjonalny – autorzy odwołują się do doświadczeń uczniów * porządkuje wiedzę gramatyczną i ortograficzną * ułatwia powtórzenie materiału i przygotowuje do testów kompetencyjnych * zawiera czytelne rozwiązania graficzne ułatwiające przyswajanie wied ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem/Przygoda_z_pisaniem_Klasa_1.html

Przygoda z nauczaniem - uczeniem się. Klasa 1. Poradnik metodyczny

Przygoda z nauczaniem – uczeniem się – poradnik metodyczny w zupełnie nowej formule. Przygoda z czytaniem i pisaniem - program nauczania - Piotr Zbróg. W książce dla nauczyciela zaproponowanej przez Małgorzatę Jas czytelnik znajdzie wprawdzie tradycyjny wzór rozkładu materiału nauczania, ale na tym koniec podobieństw do znanych wszystkim przewodników metodycznych. W Poradniku ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem/Przygoda_z_nauczaniem_uczeniem_sie_Klasa_1_Poradnik_metodyczny.html

Z natury rzeczy. Klasa 2. Podręcznik

Podręcznik * zapewnia pełną realizację programu oraz doskonałe przygotowanie ucznia do egzaminu; uwzględnia aktualny stan nauk biologicznych * logiczny, przejrzysty układ treści sprzyja stopniowemu poszerzaniu wiadomości i umiejętności * wskazanie uczniowi (przed każdym działem) wiadomości i umiejętności, jakie powinien zdobyć, pozwala na realizację podstawy prog ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/biologia/Z_natury_rzeczy/Z_natury_rzeczy_Klasa_2_Podrecznik.html

Eureka 2000... Nowa. Zeszyt przedmiotowo-ćwiczeniowy część 2

Zeszyt ćwiczeń utrwala wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki i astronomii, pozwala ją usystematyzować * pomaga rozwijać umiejętność rozwiązywania zadań i problemów * może zastąpić tradycyjne zeszyty przedmiotowe szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/fizyka/Eureka_2000/Eureka_2000_Nowa_Zeszyt_przedmiotowo_cwiczeniowy_czesc_2.html

Testy i sprawdziany. Klasa 1

Zestaw różnorodnych testów i sprawdzianów przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem/Testy_i_sprawdziany_Klasa_1.html

Eureka 2000... Nowa. Zeszyt przedmiotowo-ćwiczeniowy część 1

Zeszyt ćwiczeń utrwala wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki i astronomii, pozwala ją usystematyzować * pomaga rozwijać umiejętność rozwiązywania zadań i problemów * może zastąpić tradycyjne zeszyty przedmiotowe szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/fizyka/Eureka_2000/Eureka_2000_Nowa_Zeszyt_przedmiotowo_cwiczeniowy_czesc_1.html

Z natury rzeczy. Klasa 1. Podręcznik

Podręcznik * zapewnia pełną realizację programu oraz doskonałe przygotowanie ucznia do egzaminu; uwzględnia aktualny stan nauk biologicznych * logiczny, przejrzysty układ treści sprzyja stopniowemu poszerzaniu wiadomości i umiejętności * wskazanie uczniowi (przed każdym działem) wiadomości i umiejętności, jakie powinien zdobyć, pozwala na realizację podstawy prog ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/biologia/Z_natury_rzeczy/Z_natury_rzeczy_Klasa_1_Podrecznik.html

Z natury rzeczy. Klasa 1. Poradnik metodyczny

Poradnik metodyczny zawiera: wskazówki do realizacji procesu dydaktycznego, m.in. opis metod i form nauczania, które są doskonałą pomocą podczas przygotowania tematyki lekcji, scenariusze lekcji pokazują wykorzystanie metod aktywizujących na lekcjach biologii, prawidłową realizację programu nauczania: zapewnia plan wynikowy, który zawiera on kolejne j ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/biologia/Z_natury_rzeczy/Z_natury_rzeczy_Klasa_1_Poradnik_metodyczny.html

Nie tylko wynik. Klasa 2. Podręcznik

Podręcznik "Nie tylko wynik" do klasy 2: • bogaty materiał ilustracyjny daje możliwość lepszego zrozumienia prezentowanych zagadnień, • różnorodne zadania zachęcają do samodzielnego ich rozwiązania, • zadania problemowe, utrwalające i powtórzeniowe właściwie przygotowują do sprawdzianów i prac klasowych, • pomaga w przygotowaniu ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Nie_tylko_wynik_Klasa_2_Podrecznik.html

Nie tylko wynik. Klasa 1. Podręcznik z płytą CD

Podręcznik "Nie tylko wynik" do klasy 1: • zawiera treści nauczania zgodne z najnowszą podstawą programową, • kształci wszechstronne umiejętności uczniów, • duża liczba zadań po każdym dziale zapewnia utrwalenie zdobytych wiadomości, • przykłady obrazujące powszechność matematyki w życiu codziennym przekonują, że teoria jest ważna, ale ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Nie_tylko_wynik_Klasa_1_Podrecznik_z_plyta_CD.html

Podstawy przedsiębiorczości. Pakiet (część 1 i 2 podręcznika + wkładka)

Przedstawiamy Państwu nowatorski podręcznik Podstawy przedsiębiorczości autorstwa Filipa Żurakowskiego, który wprowadza ucznia w świat gospodarki rynkowej, odwołując się do konkretnych przykładów wziętych z życia. Główne walory podręcznika: * wysoki poziom merytoryczny * duże wyczucie w doborze materiału (bardzo staranna selekcja tego, o czym trzeba napisać, a cz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Ksiegarnia_Edukacyjna/Podstawy_przedsiebiorczosci/Podstawy_przedsiebiorczosci_Pakiet_czesc_1_i_2_podrecznika_wkladka.html

Chór. Łączy nas śpiew. Śpiewnik dla ucznia

Śpiewnik dla ucznia Chór. Łączy nas śpiew to zbiór pieśni i piosenek przygotowany z myślą o repertuarze szkolnych chórów oraz zespołów wokalnych. Publikacja zawiera bogaty wybór utworów podzielonych na bloki tematyczne. W każdym bloku znajdują się pieśni o zróżnicowanym stopniu trudności, opracowane w układzie jedno-, dwu- i trzygłosowym na chór a cappella lub na chór z t ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/zajecia_artystyczne/Laczy_nas_spiew/Chor_Laczy_nas_spiew_Spiewnik_dla_ucznia.html

Architektura. Scenariusze. Program zajęć

Zeszyt ćwiczeń i program zajęć artystycznych – Architektura w gimnazjum jest propozycją do tematycznych zajęć artystycznych z zakresu architektury przewidzianych na 30 godzin dydaktycznych. Głównym założeniem zeszytu ćwiczeń jest praktyczna realizacja różnorodnych zadań przybliżających uczniom zagadnienia architektury, przede wszystkim w formie ćwiczeń rysunkowych na płaszcz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/zajecia_artystyczne/Architektura/Architektura_Scenariusze_Program_zajec.html

Architektura. Zeszyt ćwiczeń

Zeszyt ćwiczeń i Program zajęć artystycznych – Architektura w gimnazjum jest propozycją do tematycznych zajęć artystycznych z zakresu architektury przewidzianych na 30 godzin dydaktycznych. Głównym założeniem zeszytu ćwiczeń jest praktyczna realizacja różnorodnych zadań przybliżających uczniom zagadnienia architektury, przede wszystkim w formie ćwiczeń rysunkowych na płaszcz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/zajecia_artystyczne/Architektura/Architektura_Zeszyt_cwiczen.html

Fotografia. Scenariusze. Program zajęć

Publikacja przybliża szczegółowo cele i treści edukacyjne oraz założenia techniczno organizacyjne programu. Zagadnienia i ćwiczenia zawarte w programie zostały opracowane w formie krótkich scenariuszy, które proponują przebieg poszczególnych zajęć. Poradnik jest cennym źródłem szczegółowych informacji dla nauczycieli, których uczniowie korzystają z zeszytu ćwiczeń Fotografia ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/zajecia_artystyczne/Fotografia/Fotografia_Scenariusze_Program_zajec.html

Eureka 2000... Nowa. Zeszyt przedmiotowo-ćwiczeniowy część 3

Zeszyt ćwiczeń utrwala wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki i astronomii, pozwala ją usystematyzować * pomaga rozwijać umiejętność rozwiązywania zadań i problemów * może zastąpić tradycyjne zeszyty przedmiotowe szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/fizyka/Eureka_2000/Eureka_2000_Nowa_Zeszyt_przedmiotowo_cwiczeniowy_czesc_3.html

Eureka 2000... Nowa. Zeszyt przedmiotowo-ćwiczeniowy część 4

Zeszyt ćwiczeń utrwala wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki i astronomii, pozwala ją usystematyzować * pomaga rozwijać umiejętność rozwiązywania zadań i problemów * może zastąpić tradycyjne zeszyty przedmiotowe szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/fizyka/Eureka_2000/Eureka_2000_Nowa_Zeszyt_przedmiotowo_cwiczeniowy_czesc_4.html

W tym cała sztuka. Podręcznik

Podręcznik * zawiera opis dziejów sztuki od prehistorii po współczesność * jest nowoczesny – ukazuje najbardziej aktualne zjawiska w sztuce i dziedzinach pokrewnych * ma prostą konstrukcję (składa się z 6 działów tematycznych) * został napisany bezpośrednim językiem, zrozumiałym dla uczniów * ma nowoczesną szatę graficzną * zawiera 316 barwnych ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/plastyka/W_tym_cala_sztuka/W_tym_cala_sztuka_Podrecznik.html

Muzyczny świat. Podręcznik

Podręcznik: * prezentuje różnorodne formy kontaktu z muzyką (śpiew, granie, słuchanie) * podzielony jest na trzy działy: Z muzycznej przeszłości (wiadomości z historii muzyki od jej zarania po współczesność) O muzycznej teorii i praktyce (wiadomości z zakresu teorii muzyki, historii tańca, polskich tańców narodowych i muzyki ludowej oraz podziału instru ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/muzyka/Muzyczny_swiat/Muzyczny_swiat_Podrecznik.html

Podstawy przedsiębiorczości. Program nauczania w zakresie podstawowym.

Główne walory poradnika * zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego Nr dopuszczenia: DKOS-4015-53/02 * jasno określa zadania szkoły i nauczyciela w przygotowaniu ucznia do aktywnego uczestnictwa w życiu gospodarczym * zaproponowany cykl i struktura zajęć ułatwią wprowadzenie uczniów w nowe zagadnienia szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Ksiegarnia_Edukacyjna/Podstawy_przedsiebiorczosci/Podstawy_przedsiebiorczosci_Program_nauczania_w_zakresie_podstawowym.html

Płyta multimedialna. Pomaluj swój świat. W tym cała sztuka.

Płyta multimedialna - dołączona do przewodnika zawiera multimedialnie opracowane scenariusze lekcji, oferuje galerię wybranych dzieł sztuki z różnych epok, proponuje quizy, zestaw testów oraz inne materiały utrwalające i weryfikujące wiedzę uczniów. * Prezentacje - to 10 pokazów przygotowanych do konkretnych scenariuszy lekcji: Grafika, Kompozycja, Moda przez epoki, O piśmie, ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/plastyka/W_tym_cala_sztuka/Plyta_multimedialna_Pomaluj_swoj_swiat_W_tym_cala_sztuka.html

Sztuka w zasięgu ręki. Podręcznik z płytą multimedialną

Podręcznik * został podzielony na trzy bloki tematyczne: dziedziny sztuk plastycznych, dzieje sztuki od prehistorii po współczesność, forma dzieła sztuki oraz nowoczesne narzędzia związane z programami graficznymi * zawiera materiał odpowiedni do liczby godzin przewidzianych w planie ramowym na nauczanie plastyki * jest nowoczesny – ukazuje najbardziej aktualne zjawisk ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/plastyka/Sztuka_w_zasiegu_reki/Sztuka_w_zasiegu_reki_Podrecznik_z_plyta_multimedialna.html

Przygoda z pisaniem. Klasa 2

Przygoda z pisaniem - podręcznik z ćwiczeniami do kształcenia językowego: * przekazuje wiedzę w sposób funkcjonalny – autorzy odwołują się do doświadczeń uczniów * porządkuje wiedzę gramatyczną i ortograficzną * ułatwia powtórzenie materiału i przygotowuje do testów kompetencyjnych * zawiera czytelne rozwiązania graficzne ułatwiające przyswajanie wied ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem/Przygoda_z_pisaniem_Klasa_2.html

Testy i sprawdziany. Klasa 2

Zestaw różnorodnych testów i sprawdzianów przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem/Testy_i_sprawdziany_Klasa_2.html

Akademia MAC

Akademia MAC Edukacja - strona z dodatkowymi e-materiałami dla Nauczycieli Zapraszamy na inspirującą wędrówkę po ścieżkach wiedzy w niezwykle ciekawej scenerii naszej Akademii. Przyłącz się do nas. Wystarczy jedno kliknięcie, aby spojrzeć na edukację z zupełnie innej perspektywy. Dowiedz się jak skorzystać z dodatkowych materiałów wspomagających nauczyciel ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Akademia_MAC.html

Dlaczego chorujemy?

Wpis 5

Ponieważ jest już jesień i zaczyna się okres większej zachorowalności wśród dzieci przedstawiamy, w ramach edukacji zdrowotnej scenariusz zajęć: Dlaczego chorujemy?

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Dlaczego_chorujemy.html

Świąteczne kolorowanki

Wpis 7

Kolorowanki, są świetnym rozwiązaniem na naukę i zabawę. Najmłodsi lubią taką formę plastyczną , bo przenosi je w świat marzeń i fantazji.
Świąteczne kolorowanki do pobrania.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Swiateczne_kolorowanki.html

Mapy myśli - inteligentne notatki

Wpis 8

Mapa Myśli jest to specjalny rodzaj notatki wykorzystujący naturalne skłonności umysłu. Dotychczas uważano, że człowiek myśli tak, jak mówi, słowo po słowie. Tak też pisano książki, przygotowywano notatki.
Myślimy jednak inaczej...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Mapy_mysli_inteligentne_notatki.html

Oto ja – klasa 2, 3

Pakiet dla współczesnego dziecka i współczesnego nauczyciela Aktualne treści wpisujące się w trendy i zmiany zachodzące we współczesnym świecie   Tematy bliskie współczesnemu dziecku, np. problem migracji zarobkowej czy tolerancji. Treści podane i przedstawione są w formie przyjaznej dziecku, urealniane relacją ich rówieśników. ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Oto_ja_klasa_2_3/

Plastyka. Lubię tworzyć

Cykl „Plastyka. Lubię tworzyć" do edukacji plastycznej składa się z podręcznika z płytą CD oraz z zeszytu ćwiczeń, który jest ściśle powiązany z podręcznikiem. Zarówno podręcznik jak i zeszyt ćwiczeń napisane są językiem prostym i zrozumiałym dla dziecka, a każde zagadnienie plastyczne ilustrują odpowiadające mu reprodukcje i fotografie dzieł sztuki, schema ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/plastyka/Plastyka_Lubie_tworzyc/

Oto historia

Koncepcja cyklu „Oto historia" zakłada przechodzenie od zagadnień ogólnych do szczegółowych. Sposób podawania materiału ma pomóc uczniom w zapamiętywaniu treści historycznych i zagadnień społecznych przez oddziaływanie na różne style uczenia się i myślenia. Cykl uwzględnia wytyczne dydaktyków historii, psychologów i pedagogów w zakresie nauczania – uczenia się hist ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/historia_i_spoleczenstwo/Oto_historia/

Oto historia. Podręcznik, część 1

Charakterystyka podręcznika Oto historia: tekst główny podzielono na mniejsze części poprzedzone pytaniami (dialog z uczniami), bogata szata graficzna (zapowiedzi ilustracyjne rozdziałów, kompozycje zdjęciowe, fotografie lotnicze, historyjki obrazkowe, ilustracje, rysunki, makiety, mapy, osie czasu) uzupełnia treści merytoryczne, źródła informacji historyczn ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/historia_i_spoleczenstwo/Oto_historia/Oto_historia_Podrecznik_czesc_1.html

Oto historia. Podręcznik, część 2

Charakterystyka podręcznika Oto historia: tekst główny podzielono na mniejsze części poprzedzone pytaniami (dialog z uczniami), bogata szata graficzna (zapowiedzi ilustracyjne rozdziałów, kompozycje zdjęciowe, fotografie lotnicze, historyjki obrazkowe, ilustracje, rysunki, makiety, mapy, osie czasu) uzupełnia treści merytoryczne, źródła informacji historycznej i ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/historia_i_spoleczenstwo/Oto_historia/Oto_historia_Podrecznik_czesc_2.html

A ja rosnę i rosnę. Wypychanki

Wierzymy, że w każdym dziecku drzemie ogromna wrażliwość, potencjał i ciekawość świata, a nauczyciel to odkrywca, który potrafi obudzić jego możliwości.   Wypychanki to 8 kart z kolorowymi obrazkami, które po wypchnięciu zostaną wykorzystane do uzupełnienia kart pracy, zabaw z dzieckiem, przygotowaniu rekwizytów, np. dla babci i dziadka. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/A_ja_rosne_i_rosne_Wypychanki.html

A ja rosnę i rosnę. Trzylatek. Pakiet dla dziecka

  Wierzymy, że w każdym dziecku drzemie ogromna wrażliwość, potencjał i ciekawość świata, a nauczyciel to odkrywca, który potrafi obudzić jego możliwości. W skład pakietu dla dziecka „A ja rosnę i rosnę. Trzylatek" wchodzą: Karty pracy części 1-2 Wypychanki Teczka Karty pracy to 2 części 32 stronicowych ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/A_ja_rosne_i_rosne_Trzylatek_Pakiet_dla_dziecka.html

Muzyczny świat - dostosowany do nowej ustawy MEN

Muzyczny świat to cykl podręczników do nauczania muzyki w szkole podstawowej, w klasach 4–6. Obejmuje trzy podręczniki – dla każdej klasy przygotowana jest jedna publikacja. Treści zawarte w podręczniku są zgodne z obowiązującą podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podręczniki dostosowane są do wieloletniego użytku szkolnego.   Dla ucznia ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/muzyka/Muzyczny_swiat_dostosowany_do_nowej_ustawy_MEN/

Zatrzymać lato jesienią...

wpis 10

Propozycja zajęć plastycznych realizowanych w warunkach pracowni szkolnej poprzedzonych spacerem ze szkicownikiem w poszukiwaniu śladów lata. Zaletą tego typu działań jest ćwiczenie zmysłu obserwacji, budzenie kreatywnego myślenia i odkrywanie oryginalnych rozwiązań.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_artystyczny/Zatrzymac_lato_jesienia.html

Mandala - niezwykła technika plastyczna

Wpis 10

Dzisiaj chciałybyśmy przybliżyć technikę plastyczną, która wywodzi się z tradycji hinduskiej i może być stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Ta technika to mandala.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Mandala_niezwykla_technika_plastyczna.html

Nowe Nasze Przedszkole. Pakiet dla dziecka. Wersja rozszerzona

  W skład wersji rozszerzonej pakietu wchodzą: Karty pracy (4 części) Karty pracy to zbiór 4 części zawierający po 56-kart, które pomagają kształtować i rozwijać różne umiejętności, postawy w sposób ciekawy dla dziecka, systematyczny, oparty na aktualnej wiedzy z zakresu psychologii i pedagogiki. Wycinanki Wycinanki to zbiór 48 prac oraz 8 wypyc ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Nowe_Nasze_Przedszkole_Pakiet_dla_dziecka_Wersja_rozszerzona.html

Zimowe zabawy w przestrzeni

wpis 4

Zajęcia plenerowo - studyjne w klasie V, których głównym założeniem jest działanie plastyczne poprzedzone obserwacją z natury i praktyczne zastosowanie zasad perspektywy kulisowej i zbieżnej. Wprowadzenie atrakcyjnej techniki - druk gąbką z szablonu...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_artystyczny/Zimowe_zabawy_w_przestrzeni.html

Oto ja. Czytam. Klasa 2

    Publikacja zawiera ćwiczenia związane z wybranymi tekstami z elementarza (część 1 i 2), oraz dotyczące pracy z lekturami: Koziołek Matołek, Nie płacz, koziołku, Doktor Dolittle i Dzieci z Bullerbyn. Zadania mają zachęcić dzieci do pracy z tekstem, do wyciągania wniosków na podstawie opisów zachowania bohaterów, zachęcania do zabaw ze słowem. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Oto_ja_klasa_2_3/Oto_ja_Czytam_Klasa_2.html

Oto ja. Liczę. Klasa 2

  Oto ja. Liczę to dodatkowy zeszyt z ćwiczeniami utrwalającymi umiejętności matematyczne. Zawiera karty pracy związane z tematami ćwiczeń matematyczno-przyrodniczych. Składa się z rozmaitych zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Pozwala na utrwalanie materiału i wykorzystanie wiedzy w praktyce. Publikację można wykorzystywać podczas zajęć zintegrowany ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Oto_ja_klasa_2_3/Oto_ja_Licze_Klasa_2.html

Oto ja. Piszę. Klasa 2

    Publikacja Oto ja. Piszę zawiera ćwiczenia skorelowane z ćwiczeniami polonistyczno-społecznymi (części 1-4). Zadania dotyczą rozwijania umiejętności kształtnego pisania, zachęcają dzieci do zabaw słowem, rozwiązywania zagadek. Ćwiczenia rozwijają przede wszystkim umiejętność swobodnego wypowiadania się w formie pisemnej – budowania pojedynczych zdań, kon ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Oto_ja_klasa_2_3/Oto_ja_Pisze_Klasa_2.html

Oto historia. Podręcznik

    Podręcznik podzielony jest na rozdziały, a te na jednostki lekcyjne. Każdy rozdział rozpoczyna kolorowa zapowiedź, a kończy lekcja powtórzeniowa. Nowy temat ma wyodrębnione kluczowe słowa, których wyjaśnienie znajduje się w słowniczku pod lekcją. Tekst główny podręcznika został podzielony na mniejsze części, które uzupełniają źródła informacji historycznej i spo ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/historia_i_spoleczenstwo/Oto_historia/Oto_historia_Podrecznik.html

Rozruszaj swój mózg

Wpis 11

Rozruszajmy nasz mózg, tak abyśmy osiągali więcej i szybciej, ale przy mniejszym wysiłku. Możemy to wypracować poprzez ćwiczenia z zakresu świadomego ruchu, które synchronizują półkule mózgowe.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Rozruszaj_swoj_mozg.html

Opowieści ortograficzne

Opowieści ortograficzne to mały podręcznik ortografii. Pomyślany został jako "koło ratunkowe" dla dzieci mających kłopoty z zapamiętaniem wyrazów, w których te same dźwięki zapisane są za pomocą różnych liter. Tym "kołem ratunkowym" może być skojarzenie zapisu wyrazu z jego znaczeniem. Funkcję pośrednią w omawianym procesie kojarzenia pełni kolor. Dlatego też ksią ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Opowiesci_ortograficzne.html

Opowieści ortograficzne

Opowieści ortograficzne to mały podręcznik ortografii. Pomyślany został jako "koło ratunkowe" dla dzieci mających kłopoty z zapamiętaniem wyrazów, w których te same dźwięki zapisane są za pomocą różnych liter. Tym "kołem ratunkowym" może być skojarzenie zapisu wyrazu z jego znaczeniem. Funkcję pośrednią w omawianym procesie kojarzenia pełni kolor. Dlatego też książk ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Opowiesci_ortograficzne.html

Na chemicznej planecie. Program nauczania chemii w gimnazjum.

Pakiet do nauczania chemii w gimnazjum (dla klas 1-3) składa się z publikacji: dla ucznia: * Na chemicznej planecie - podręcznik (2 części na trzy lata) * Na chemicznej planecie - zeszyt ćwiczeń (2 części na trzy lata) dla nauczyciela: * program nauczania chemii * płyta CD z obudową metodyczną. Pierwsza część podręcznika obejmuje zagadnienia z następujących ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Na_chemicznej_planecie_Program_nauczania_chemii_w_gimnazjum.html

Na chemicznej planecie. Podręcznik. Część 1.

Pakiet do nauczania chemii w gimnazjum (dla klas 1-3) składa się z publikacji: dla ucznia: * Na chemicznej planecie - podręcznik (2 części na trzy lata) * Na chemicznej planecie - zeszyt ćwiczeń (2 części na trzy lata) dla nauczyciela: * program nauczania chemii * płyta CD z obudową metodyczną. Pierwsza część podręcznika obejmuje zagadnienia z następujących ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Na_chemicznej_planecie_Podrecznik_Czesc_1.html

Na chemicznej planecie. Podręcznik. Część 2.

Pakiet do nauczania chemii w gimnazjum (dla klas 1-3) składa się z publikacji: dla ucznia: * Na chemicznej planecie - podręcznik (2 części na trzy lata) * Na chemicznej planecie - zeszyt ćwiczeń (2 części na trzy lata) dla nauczyciela: * program nauczania chemii * płyta CD z obudową metodyczną. Pierwsza część podręcznika obejmuje zagadnienia z następujących ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Na_chemicznej_planecie_Podrecznik_Czesc_2.html

Na chemicznej planecie. Zeszyt ćwiczeń. Część 1.

Pakiet do nauczania chemii w gimnazjum (dla klas 1-3) składa się z publikacji: dla ucznia: * Na chemicznej planecie - podręcznik (2 części na trzy lata) * Na chemicznej planecie - zeszyt ćwiczeń (2 części na trzy lata) dla nauczyciela: * program nauczania chemii * płyta CD z obudową metodyczną. Pierwsza część podręcznika obejmuje zagadnienia z następujących ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Na_chemicznej_planecie_Zeszyt_cwiczen_Czesc_1.html

Na chemicznej planecie. Zeszyt ćwiczeń. Część 2.

Pakiet do nauczania chemii w gimnazjum (dla klas 1-3) składa się z publikacji: dla ucznia: * Na chemicznej planecie - podręcznik (2 części na trzy lata) * Na chemicznej planecie - zeszyt ćwiczeń (2 części na trzy lata) dla nauczyciela: * program nauczania chemii * płyta CD z obudową metodyczną. Pierwsza część podręcznika obejmuje zagadnienia z następujących ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Na_chemicznej_planecie_Zeszyt_cwiczen_Czesc_2.html

Informatyka. Program nauczania informatyki w gimnazjum.

Główne walory programu nauczania * zgodny z Podstawą programową * pomaga w przygotowaniu ucznia do samodzielnego używania komputera * umożliwia zdobycie wiedzy niezbędnej do właściwego wykorzystania techniki komputerowej oraz sprawności manualnych potrzebnych do posługiwania się tą techniką przez uczniów * pomaga w wytworzeniu prawidłowych nawyków w praktycznym po ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Informatyka_Program_nauczania_informatyki_w_gimnazjum.html

Biologia. Przewodniki metodyczne. Moduł 1.

Główne walory przewodnika metodycznego * zgodny z programem nauczania * zawiera rozkład materiału nauczania z uwzględnieniem treści ścieżek międzyprzedmiotowych * uwzględnia scenariusze wszystkich zajęć edukacyjnych realizowanych na lekcjach biologii w oparciu o pierwszy moduł podręcznika * proponuje sprawdziany wiadomości i umiejętności szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Biologia_Przewodniki_metodyczne_Modul_1.html

Biologia. Przewodniki metodyczne. Moduł 2.

Główne walory przewodnika metodycznego * zgodny z programem nauczania * zawiera rozkład materiału nauczania z uwzględnieniem treści ścieżek międzyprzedmiotowych * uwzględnia scenariusze wszystkich zajęć edukacyjnych realizowanych na lekcjach biologii w oparciu o pierwszy moduł podręcznika * proponuje sprawdziany wiadomości i umiejętności szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Biologia_Przewodniki_metodyczne_Modul_2.html

Biologia. Przewodniki metodyczne. Moduł 3

Główne walory przewodnika metodycznego * zgodny z programem nauczania * zawiera rozkład materiału nauczania z uwzględnieniem treści ścieżek międzyprzedmiotowych * uwzględnia scenariusze wszystkich zajęć edukacyjnych realizowanych na lekcjach biologii w oparciu o pierwszy moduł podręcznika * proponuje sprawdziany wiadomości i umiejętności szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Biologia_Przewodniki_metodyczne_Modul_3.html

Biologia. Moduł 1. Jedność i różnorodność organizmów. Podręcznik.

Główne walory podręcznika * opracowane zgodnie z założeniami zreformowanej szkoły * różnorodność użytych form graficznych uprzyjemnia naukę, wyróżnia treści szczególnie ważne i podkreśla uzupełniające * zawarte informacje opracowano przy wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń dydaktycznych autorów * spełniają podstawowe funkcje, jak: informacyjną, badawcz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Biologia_Modul_1_Jednosc_i_roznorodnosc_organizmow_Podrecznik.html

Biologia. Moduł 2. Anatomia i fizjologia człowieka. Podręcznik.

Główne walory podręcznika * opracowane zgodnie z założeniami zreformowanej szkoły * różnorodność użytych form graficznych uprzyjemnia naukę, wyróżnia treści szczególnie ważne i podkreśla uzupełniające * zawarte informacje opracowano przy wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń dydaktycznych autorów * spełniają podstawowe funkcje, jak: informacyjną, badawcz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Biologia_Modul_2_Anatomia_i_fizjologia_czlowieka_Podrecznik.html

Biologia. Moduł 3. Ekologia i ochrona środowiska. Podręcznik.

Główne walory podręcznika * opracowane zgodnie z założeniami zreformowanej szkoły * różnorodność użytych form graficznych uprzyjemnia naukę, wyróżnia treści szczególnie ważne i podkreśla uzupełniające * zawarte informacje opracowano przy wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń dydaktycznych autorów * spełniają podstawowe funkcje, jak: informacyjną, badawcz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Biologia_Modul_3_Ekologia_i_ochrona_srodowiska_Podrecznik.html

Edukacja filozoficzna. Program nauczania w zakresie podstawowym.

Program realizuje założenia przedstawione w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla ścieżki edukacja filozoficzna. Filozofia jest w nim potraktowana jako przedmiot ściśle powiązany z innymi dziedzinami nauki, ale nie jako podrzędny czy służebny wobec nich. Dlatego też autorzy programu założyli, że będzie on realizowany na odrębnych zajęciach, nie zaś na wydzielonych lekc ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Ksiegarnia_Edukacyjna/Podstawy_przedsiebiorczosci/Edukacja_filozoficzna_Program_nauczania_w_zakresie_podstawowym.html

Chemia ogólna i nieorganiczna. Chemia organiczna. Podręcznik.

Przedstawiamy Państwu podręcznik do chemii autorstwa Bogusława Wiłkomirskiego. Główne walory podręcznika * układ tematów lekcji jest zgodny z podstawą programową, którą nauczyciele chętnie stosują jako układ optymalny, od lat im znany i sprawdzony w dydaktyce chemii * podręcznik umożliwia realizację treści edukacyjnych z zachowaniem zasady upodobnienia procesu nauczan ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Ksiegarnia_Edukacyjna/Ksiegarnia_Edukacyjna/Chemia_ogolna_i_nieorganiczna_Chemia_organiczna_Podrecznik.html

Dwa oblicza jesieni

wpis 11

Propozycja zajęć w klasie IV w zakresie realizacji zagadnienia barwy.
Odwołując się do obserwacji otoczenia, interpretując wrażenia muzyczne, łącząc je z posiadaną już wiedzą o barwie, uczniowie tworzą tematyczne kompozycje na płaszczyźnie uwzględniając...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_artystyczny/Dwa_oblicza_jesieni.html

Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne. Pakiet metodyczny

Pakiet składa się z: 5 części Przewodników metodycznych oraz 2 płyt CD. Przewodniki metodyczne - 5 części. Każda część zawiera: * plany pracy wychowawczo-dydaktycznej na każdy miesiąc * scenariusze całodziennych zajęć * propozycje zabaw rozwijających percepcję słuchową, wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, pamięć, a także zabawy ruchowe. 2 pł ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Bawie_sie_i_ucze_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_Pakiet_metodyczny.html

Sceny z życia jaskiniowców

wpis 12

Sugestia zorganizowania zajęć plastycznych, inspirowanych malarstwem jaskiniowym, podczas których uczniowie wykorzystają naturalne środki malarskie - tak jak czynili to neolityczni artyści. Twórcza zabawa ma za zadanie praktyczne utrwalenie wiedzy z zakresu zagadnienia...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_artystyczny/Sceny_z_zycia_jaskiniowcow.html

Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne. Pakiet w teczce

Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne - pakiet w wersji podstawowej W skład pakietu wchodzą: Karty pracy (4 części): Zbiór czterech części 64-stronicowych kart pracy składających się z ćwiczeń podstawowych i dodatkowych. O realizacji ćwiczeń dodatkowych z danym dzieckiem decyduje nauczyciel. Ćwiczenia rozwijają u dziecka spostrzegawczość, koncentr ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Bawie_sie_i_ucze_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_Pakiet_w_teczce.html

Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne. Karty pracy, cz. 1

Karty pracy – 4 części: * Zbiór czterech części 64-stronicowych kart pracy składających się z ćwiczeń podstawowych i dodatkowych. O realizacji ćwiczeń dodatkowych z danym dzieckiem decyduje nauczyciel. * Ćwiczenia rozwijają u dziecka spostrzegawczość, koncentrację uwagi, zdolność zapamiętywania, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. * Ćwiczenia pomagają ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Bawie_sie_i_ucze_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_Karty_pracy_cz_1.html

Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne. Karty pracy, cz. 2

Karty pracy – 4 części: * Zbiór czterech części 64-stronicowych kart pracy składających się z ćwiczeń podstawowych i dodatkowych. O realizacji ćwiczeń dodatkowych z danym dzieckiem decyduje nauczyciel. * Ćwiczenia rozwijają u dziecka spostrzegawczość, koncentrację uwagi, zdolność zapamiętywania, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. * Ćwiczenia pomagają ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Bawie_sie_i_ucze_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_Karty_pracy_cz_2.html

Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne. Karty pracy, cz. 3

Karty pracy – 4 części: * Zbiór czterech części 64-stronicowych kart pracy składających się z ćwiczeń podstawowych i dodatkowych. O realizacji ćwiczeń dodatkowych z danym dzieckiem decyduje nauczyciel. * Ćwiczenia rozwijają u dziecka spostrzegawczość, koncentrację uwagi, zdolność zapamiętywania, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. * Ćwiczenia pomagają ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Bawie_sie_i_ucze_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_Karty_pracy_cz_3.html

Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne. Karty pracy, cz. 4

Karty pracy – 4 części: * Zbiór czterech części 64-stronicowych kart pracy składających się z ćwiczeń podstawowych i dodatkowych. O realizacji ćwiczeń dodatkowych z danym dzieckiem decyduje nauczyciel. * Ćwiczenia rozwijają u dziecka spostrzegawczość, koncentrację uwagi, zdolność zapamiętywania, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. * Ćwiczenia pomagają ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Bawie_sie_i_ucze_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_Karty_pracy_cz_4.html

Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne. Karty pracy rozwijające sprawność manualną

Karty pracy rozwijające sprawność manualną – 1 część * Zbiór 48 czarno-białych ćwiczeń wzmacniających głównie percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową. * Ćwiczenia rozwijają także umiejętności liczenia, porównywania wielkości przedmiotów, aktywizują twórcze myślenie oraz wzbogacają zasób wiadomości dzieci. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Bawie_sie_i_ucze_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_Karty_pracy_rozwijajace_sprawnosc_manualna.html

Przygoda z pisaniem. Klasa 3

Przygoda z pisaniem - podręcznik z ćwiczeniami do kształcenia językowego: * przekazuje wiedzę w sposób funkcjonalny – autorzy odwołują się do doświadczeń uczniów * porządkuje wiedzę gramatyczną i ortograficzną * ułatwia powtórzenie materiału i przygotowuje do testów kompetencyjnych * zawiera czytelne rozwiązania graficzne ułatwiające przyswajanie wied ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem/Przygoda_z_pisaniem_Klasa_3.html

Z natury rzeczy. Klasa 3. Poradnik metodyczny

Poradnik metodyczny * wskazówki do realizacji procesu dydaktycznego, m.in. opis metod i form nauczania, są doskonałą pomocą podczas przygotowania tematyki lekcji; scenariusze lekcji pokazują wykorzystanie metod aktywizujących na lekcjach biologii * prawidłową realizację programu nauczania zapewnia plan wynikowy; zawiera on kolejne jednostki lekcyjne, uszczegółowiony w stosu ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/biologia/Z_natury_rzeczy/Z_natury_rzeczy_Klasa_3_Poradnik_metodyczny.html

Nie tylko wynik. Klasa 3. Podręcznik

Podręcznik "Nie tylko wynik" do klasy 3: • stawia na połączenie wiedzy teoretycznej z doświadczeniami życia codziennego, • krótkie testy po każdym dziale oswoją ucznia z formą egzaminu gimnazjalnego, • duża liczba zadań po każdym dziale zapewnia utrwalenie zdobytych wiadomości, • przykłady obrazujące powszechność matematyki w życiu codziennym przekonują, że teor ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/matematyka/Nie_tylko_wynik/Nie_tylko_wynik_Klasa_3_Podrecznik.html

Owocna edukacja. Czytanie i pisanie. Przewodnik metodyczny

Już w sprzedaży! Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji. Siedem przewodników metodycznych omawia główne deficyty rozwojowe występujące u dzieci. W książce zaproponowane są kierunki reedukacji oraz konspekty do pracy wyrównawczej w każdej z zaburzonych sfer. Wybranym przewodnikom odpowiadają karty pracy pr ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Owocna_edukacja_Czytanie_i_pisanie_Przewodnik_metodyczny.html

Owocna edukacja. Logika. Przewodnik metodyczny

Już w sprzedaży! Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych. Siedem przewodników metodycznych omawia główne deficyty rozwojowe występujące u dzieci. W książce zaproponowane są kierunki reedukacji oraz konspekty do pracy wyrównawczej w każdej z zaburzonych sfer. Wybranym przewodnikom odpowiadają karty pracy przygotowane z myślą o uczniu. Są one ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Owocna_edukacja_Logika_Przewodnik_metodyczny.html

Owocna edukacja. Mowa. Przewodnik metodyczny

Już w sprzedaży! Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy. Siedem przewodników metodycznych omawia główne deficyty rozwojowe występujące u dzieci. W książce zaproponowane są kierunki reedukacji oraz konspekty do pracy wyrównawczej w każdej z zaburzonych sfer. Wybranym przewodnikom odpowiadają karty pracy przygotowane z myślą o uczniu. Są one adekwatne do probl ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Owocna_edukacja_Mowa_Przewodnik_metodyczny.html

Owocna edukacja. Emocje. Przewodnik metodyczny

Już w sprzedaży! Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej. Siedem przewodników metodycznych omawia główne deficyty rozwojowe występujące u dzieci. W książce zaproponowane są kierunki reedukacji oraz konspekty do pracy wyrównawczej w każdej z zaburzonych sfer. Wybranym przewodnikom odpowiadają karty pracy przygotowane z myślą ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Owocna_edukacja_Emocje_Przewodnik_metodyczny.html

Owocna edukacja. Ruch. Przewodnik metodyczny

Już w sprzedaży! Zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy. Siedem przewodników metodycznych omawia główne deficyty rozwojowe występujące u dzieci. W książce zaproponowane są kierunki reedukacji oraz konspekty do pracy wyrównawczej w każdej z zaburzonych sfer. Wybranym przewodnikom odpowiadają karty pracy przygotowane z myślą o uczniu. Są one adekwatne do problemów omawian ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Owocna_edukacja_Ruch_Przewodnik_metodyczny.html

Owocna edukacja. Wzrok, słuch, orientacja przestrzenna. Przewodnik metodyczny

Już w sprzedaży! Specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z problemami rozwojowymi. Siedem przewodników metodycznych omawia główne deficyty rozwojowe występujące u dzieci. W książce zaproponowane są kierunki reedukacji oraz konspekty do pracy wyrównawczej w każdej z zaburzonych sfer. Wybranym przewodnikom odpowiadają karty pracy przygotowane z myślą o uczniu. Są one adek ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Owocna_edukacja_Wzrok_sluch_orientacja_przestrzenna_Przewodnik_metodyczny.html

Owocna edukacja. Uzdolnienia. Przewodnik metodyczny

Już w sprzedaży! Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych. Siedem przewodników metodycznych omawia główne deficyty rozwojowe występujące u dzieci. W książce zaproponowane są kierunki reedukacji oraz konspekty do pracy wyrównawczej w każdej z zaburzonych sfer. Wybranym przewodnikom odpow ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Owocna_edukacja_Uzdolnienia_Przewodnik_metodyczny.html

Testy i sprawdziany. Klasa 3

Zestaw różnorodnych testów i sprawdzianów przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/jezyk_polski/Przygoda_z_czytaniem_i_pisaniem/Testy_i_sprawdziany_Klasa_3.html

„Zabawa jest nauką, nauka – zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”

Wpis 1

Zaczęłyśmy pisać tego bloga, aby podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami, opowiedzieć o różnych sytuacjach edukacyjnych, podsunąć ciekawe propozycje zajęć i zabaw...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Zabawa_jest_nauka_nauka_zabawa_Im_wiecej_zabawy_tym_wiecej_nauki.html

Co to jest powietrze?

Wpis 15

Dzieci chętnie obserwują środowisko i zjawiska w nim zachodzące, lubią też poznawać je poprzez samodzielne eksperymentowanie. Zabawy badawcze, które proponujemy, angażują wszystkie zmysły, zachęcają dzieci do samodzielnego działania i obserwacji, budzą ciekawość, mobilizują do aktywności.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Co_to_jest_powietrze.html

MULTIBOOK MAC Edukacja

Poznaj opinie nauczycieli, którzy testowali nasze multimedia.

Pobierz demonstracyjną wersję multibooka oraz plansz multimedialnych i przetestuj je wraz ze swoją klasą.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/MULTIBOOK_MAC_Edukacja.html

Indywidualne wzorce myślenia

Wpis 2

Wiedza, którą mamy, zanim dotarła do mózgu przeszła najpierw przez nasze ciało (oczy, uszy, skórę, język, nos). Nie ma innej drogi do mózgu...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Indywidualne_wzorce_myslenia.html

Zabawy, które uczą...czyli jak wspierać rozwój dziecka?

 

Wpis 4

Dzięki grom i zabawom proces nauczania – uczenia się staje się lżejszy, przyjemniejszy, ciekawszy i ekscytujący. W uczeniu się przez zabawę występują wszystkie podstawowe elementy kształcenia...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Zabawy_ktore_uczaczyli_jak_wspierac_rozwoj_dziecka.html

Malarstwo i rzeźba

Zajęcia artystyczne. Malarstwo i rzeźba Cykl za pomocą tradycyjnych dyscyplin sztuki, jakimi są malarstwo i rzeźba, pomaga rozwijać zainteresowania artystyczne i umiejętności twórcze. Interesujące zagadnienia i różnorodne techniki plastyczne są ciekawym punktem wyjścia do ekspresji twórczej. Wszystkie proponowane tematy oraz techniki są szczegó ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/zajecia_artystyczne/Malarstwo_i_rzezba/

Malarstwo i rzeźba. Zeszyt ćwiczeń

Publikacja jest propozycją dla uczniów, którzy z pomocą tradycyjnych dyscyplin sztuki, jakimi są malarstwo i rzeźba, chcą rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i umiejętności twórcze. Ćwiczenia zawarte w zeszycie nie ograniczają się jednak wyłącznie do stymulacji ekspresji twórczej, dają uczniowi również możliwość – dzięki prezentowanym reprodukcjom i fotografiom – ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Gimnazjum/zajecia_artystyczne/Malarstwo_i_rzezba/Malarstwo_i_rzezba_Zeszyt_cwiczen.html

Zabawy podwórkowe

Wpis 12

Zbliżają się wakacje i najwyższa pora zachęcić dzieci do zabaw na podwórku. Pozwoli to im na nabywanie umiejętności współdziałania w grupie, kształtowanie wyobraźni i postaw społecznych, naukę samodzielności i ...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Zabawy_podworkowe.html

Każde dziecko może świetnie czytać...

Wpis 3

„Nauczyć się czytać jest równie łatwo, jak nauczyć się mówić, a może nawet łatwiej, gdyż zdolność widzenia rozwija się wcześniej niż umiejętność mówienia”

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Kazde_dziecko_moze_swietnie_czytac.html

Co się kryje w pajęczej sieci

wpis 13

Na początku była kreska - propozycja lekcji plastyki w kasie IV, sugerująca możliwości w zakresie stosowania środków wyrazu artystycznego - linii i kreski. Bazą działań plastycznych jest nadnaturalnych rozmiarów odcisk linii papilarnych, będący punktem wyjściowym do tworzenia...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_artystyczny/Co_sie_kryje_w_pajeczej_sieci.html

test

  MEN zdecydowało się na odważny i rewolucyjny krok w polskiej edukacji – wprowadzenie wspólnego dla wszystkich dzieci z pierwszej klasy darmowego elementarza. To ważne przedsięwzięcie, które miało realizować ideały edukacji powszechnej i odciążać domowe budżety. Czy jednak tak się stało? Czy „Nasz Elementarz” gwarantuje odpowiedni poziom naucz ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/test.html

Idzie zima - chudy nie przetrzyma!


Wpis 16

Dzisiaj proponujemy poruszyć tematykę przygotowań ludzi i zwierząt do zimy.
Zapraszamy do skorzystania z przygotowanego scenariusza zajęć.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Idzie_zima_chudy_nie_przetrzyma.html

Bajka o Bożym Narodzeniu

Wpis 17

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia proponujemy przygotować ze swoim zespołem klasowym wigilijne przedstawienie. Dzieci chętnie odgrywają różne role. W sztuce, którą proponujemy...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_Nowinki_w_EW/Bajka_o_Bozym_Narodzeniu.html

Świąteczna zabawa z figurami

wpis 2

Święta w plastyce są wyjątkowo inspirujące dla różnego typu działań artystycznych. To czas, kiedy budzi się wyobraźnia i chęć stworzenia czegoś wyjątkowego, nowego, indywidualnego.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Blog_artystyczny/Swiateczna_zabawa_z_figurami.html

Kreujemy trendy w edukacji

    Współczesny świat zmienia się na naszych oczach. Żyjemy w rzeczywistości wielokulturowej, która kształtowana jest według zasad globalnej komunikacji. Znajomość tych zasad oraz umiejętność wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych jest podstawą aktywnego funkcjonowania człowieka w świecie w XXI wieku. Szkoła, jako instytucja społeczna zaan ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Kreujemy_trendy_w_edukacji.html

Bezpieczna droga do szkoły

Wydawnictwo MAC Edukacja patronowało akcji Bezpieczna droga do szkoły. Najmłodsi uczniowie mieli okazję nauczyć się kierować ruchem...

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Bezpieczna_droga_do_szkoly.html

Zgrzyciaki i dzieciaki

Rozpoczynają się testy e-podręcznika dla najmłodszych

Profesor Zgrzyt, Anima, Figo, Eron oraz Kuba i Julka to postacie, które wkrótce znać będzie każdy polski pierwszoklasista. Już we wrześniu 2015 roku, jako bohaterowie interaktywnego e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej, zaczną wprowadzać w świat nauki i cyfrowej przygody uczniów klas 1–3.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Biuro_prasowe/Zgrzyciaki_i_dzieciaki.html

Odsłona interaktywnego e-podręcznika

Zgrzyciaki wylądowały

Rozpoczęły się testy e-podręcznika dla najmłodszych.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Odslona_interaktywnego_e_podrecznika.html

Gotowi z e-podręcznikiem na 1 września 2015!

Prace nad innowacyjnym e-podręcznikiem do edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3), przebiegają zgodnie z planem.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Gotowi_z_e_podrecznikiem_na_1_wrzesnia_2015.html

Specjalista ds. marketingu

Lubisz dynamikę w pracy? Jesteś osobą komunikatywną i pełną twórczej energii?
Dołącz do nas i wspieraj z nami rozwój firmy.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Specjalista_ds_marketingu.html

Moje ćwiczenia. Wiem i potrafię. Części 1-4

Moje ćwiczenia. Wiem i potrafię to publikacja przeznaczona zarówno dla dzieci, które wymagają dodatkowych doświadczeń i pracy w celu osiągnięcia danej kompetencji, jak również dla dzieci zdolnych. Każda z części zawiera atrakcyjne dla dziecka formy ćwiczeń (labirynty, rebusy, rytmy, komiksy, historyjki, zagadki, ćwiczenia grafomotoryczne, wycinanki, nakle ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Moje_cwiczenia_materialy_cwiczeniowe_skorelowane_z_podrecznikiem_MEN_Nasz_elementarz/Moje_cwiczenia_Wiem_i_potrafie_Czesci_1_4.html

Moje ćwiczenia. Co już potrafię. Sprawdzian. Części 1-2

Moje ćwiczenia. Co już potrafię to sprawdziany zawierające zadania z poszczególnych rodzajów edukacji: polonistycznej, społecznej, matematycznej i przyrodniczej. Przygotowane zostały w dwóch częściach. Każdy ze sprawdzianów zawiera szczegółowy opis umiejętności i wiadomości ucznia oraz punktację. Publikacja zapewnia: - praktyczny trening umi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_wczesnoszkolna/edukacja_wczesnoszkolna/Moje_cwiczenia_materialy_cwiczeniowe_skorelowane_z_podrecznikiem_MEN_Nasz_elementarz/Moje_cwiczenia_Co_juz_potrafie_Sprawdzian_Czesci_1_2.html

Odkrywam siebie. Szkoła tuż-tuż. Pakiet dla dziecka

Pakiet do rocznego przygotowania przedszkolnego. W skład pakietu Odkrywam siebie. Szkoła tuż-tuż wchodzą: - Karty pracy (4 części) - Wyprawka - opaska odblaskowa "Bezpieczne dziecko" - podkładka śniadaniowa. Karty pracy (4 części) są ukierunkowane na wszechstronny rozwój dzieci, pogłębianie ich umiejętności i kształtowanie sprawności przyswajania wiedzy pop ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Odkrywam_siebie_Szkola_tuz_tuz_Roczne_przygotowanie_przedszkolne/Odkrywam_siebie_Szkola_tuz_tuz_Pakiet_dla_dziecka.html

KRAINA PRZEDSZKOLAKA

NOWOŚĆ w edukacji przedszkolnej!

Kraina przedszkolaka to innowacyjny cykl edukacyjny dla 3-4-5-latków
oparty na zabawie jako podstawowej formie aktywności dziecka.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/KRAINA_PRZEDSZKOLAKA.html

Kraina przedszkolaka. Trzylatek

Kraina-Przedszkolaka-Trzylatek-cut div.lead {font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:15px; color:#004799; line-height:21px; } div.typowy {font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:14px; color:#5a5a5a; } Kraina przedszkolaka. Trzylatek − to pierwsza część cyklu edukacyjnego od trzylatka do p ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Kraina_przedszkolaka_Trzylatek/

Kraina przedszkolaka. Czterolatek

Kraina-Przedszkolaka-Czterolatek-cut2 div.lead {font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:15px; color:#004799; line-height:21px; } div.typowy {font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:14px; color:#5a5a5a; } ul.pointer {list-style-type: none; padding-left: 0; margin-left: 0; text-indent: 0 } li.pp { background:url(http://mac.pl/kraina/czterolatek/image ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Kraina_przedszkolaka_Czterolatek/

Kraina przedszkolaka. Roczne przygotowanie przedszkolne

Kraina-Przedszkolaka-RPP-cut div.lead {font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:15px; color:#004799; line-height:21px; } div.typowy {font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:14px; color:#5a5a5a; } ul.pointer {list-style-type: none; padding-left: 0; margin-left: 0; text-indent: 0 } li.pp { background:url(http://mac.pl/kraina/rpp/images/pointer2.jpg) 0 ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Kraina_przedszkolaka_Roczne_przygotowanie_przedszkolne/

Kraina przedszkolaka. Roczne przygotowanie przedszkolne. Język angielski

Kraina-Przedszkolaka-Strona-MAC(2015-02)Angielski-Rast div.lead {font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:15px; color:#004799; line-height:21px; } div.typowy {font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:14px; color:#5a5a5a; } ul.pointer {list-style-type: none; padding-left: 0; margin-left: 0; text-indent: 0 } li { background:url(http://mac.pl/kraina/rpp ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Edukacja_przedszkolna/edukacja_przedszkolna/Kraina_przedszkolaka_Roczne_przygotowanie_przedszkolne_Jezyk_angielski/

E-konferencja z dr Beatą Szurowską

Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejną e-konferencję:
„Wspomaganie rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym”
Start
: 4 marca 2015 r., godz. 17:00

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/E_konferencja_z_dr_Beata_Szurowska.html

E-konferencja z dr Hanną Hamer

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w e-spotkaniu.
Na jego retransmisję zapraszamy już wkrótce.
Dołącz do nas również na www.facebook.com/macedukacja

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/E_konferencja_z_dr_Hanna_Hamer.html

E-konferencja z Wiolettą Sabat

Dziękujemy wszystkim za udział w e-konferencji.
Na retransmisję zapraszamy już we wtorek, 21 kwietnia.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/E_konferencja_z_Wioletta_Sabat.html

E-konferencja z Martą Żysko-Pałubą

Dziękujemy wszystkim za udział w e-konferencji.
Zapraszamy do oglądania retransmisji.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/E_konferencja_z_Marta_Zysko_Paluba.html

Plastyka. Lubię tworzyć - dostosowany do nowej ustawy MEN

Plastyka. Lubię tworzyć to cykl podręczników do nauczania plastyki w szkole podstawowej, w klasach 4–6. Obejmuje trzy podręczniki – dla każdej klasy przygotowana jest jedna publikacja. Treści zawarte w podręczniku są zgodne z obowiązującą podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podręczniki dostosowane są do wieloletniego użytku szkolnego. C ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Publikacje/Szkola_podstawowa/plastyka/Plastyka_Lubie_tworzyc_dostosowany_do_nowej_ustawy_MEN/

E-konferencja z Martą Żysko-Pałubą

Dziękujemy za udział w ostatnim e-spotkaniu.
Na retransmisję zapraszamy już we wtorek, 5 maja.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/E_konferencja_z_Marta_Zysko_Paluba1.html

Ruszyła infolinia dotacyjna!

Wydawnictwo MAC Edukacja uruchomiło specjalną infolinię o dotacjachnumer 801 700 102. Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele mogą dzwonić do naszych ekspertów w godz. 7.30−15.30.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Ruszyla_infolinia_dotacyjna.html

Zapraszamy na Dzień Dziecka ze Zgrzyciakami!

Zapraszamy rodziców
z dziećmi, nauczycieli na wyjątkowy festyn – już
31 maja w niedzielę
,
od godz. 10.00 w Warszawie - Dzień Dziecka z bohaterami e-podręcznika!

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Zapraszamy_na_Dzien_Dziecka_ze_Zgrzyciakami.html

Dotacje dla szkolnych bibliotek w ramach programu MEN "Książki naszych marzeń"

26 maja Rada Ministrów przyjęła przygotowany w MEN-ie projekt „Książki naszych marzeń”. MAC Edukacja oferuje gotowe wnioski stworzone na bazie 100 najbardziej poczytnych książek wytypowanych przez uczniów.

szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Dotacje_dla_szkolnych_bibliotek_w_ramach_programu_MEN_Ksiazki_naszych_marzen.html

Zgrzyciaki na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w tym roku upłynął pod znakiem Zgrzyciaków, bohaterów e-podręcznika do klas 1-3, przygotowywanego przez Grupę Edukacyjną S.A. na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji (MEN). Ekipa Grupy Edukacyjnej, właściciela tak uznanych marek jak MAC Edukacja i Juka, przygotowała stoisko e-podręcznika na festynie w ogrodach Kancelarii Premiera Rady Ministrów (31.05) oraz podczas fina ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Zgrzyciaki_na_Dzien_Dziecka.html

Włączyliśmy się w akcję „Misie dla Misi”

Zespół wydawnictwa MAC Edukacja należącego do Grupy Edukacyjnej S.A. włączył się w akcję pomocy dla 4-letniej Michaliny. Zebrana wśród pracowników wydawnictwa kwota 5000 złotych już wkrótce trafi na konto akcji pomocy chorej dziewczynce. Akcja pod nazwą „Misie dla Misi” odbywa się w całym kraju i na ma celu pomoc małej Michalinie, która jest chora i wymaga pilnej opiek ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Wlaczylismy_sie_w_akcje_Misie_dla_Misi.html

E-podręcznik

.btn { background: #82af2f linear-gradient(to bottom, #82af2f, #98ca3b) repeat scroll 0 0; border-radius: 28px; color: #ffffff; font-family: Arial; font-size: 15px; padding: 10px 20px; text-decoration: none; } Jak pracować z e-podręcznikiem? - Spotkania warsztatowe dla nauczycieli klas 1-3 Interaktywne e-podręczniki dla klasy 1 już są dostępne. Na ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/E_podrecznik.html

Konsultant Oświatowy - woj. pomorskie

Grupa Edukacyjna S.A.znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce, będąc właścicielem m.in. takich marek, jak MAC i Juka. Od ponad 25 lat publikujemy cieszące się uznaniem pomoce dydaktyczne i podręczniki, wspierając w ten sposób nauczycieli w ich codziennej pracy, a milionom uczniów zapewniając dostęp do wiedzy w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób. Sukces, który osi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Konsultant_Oswiatowy_woj_pomorskie.html

Konsultant Oświatowy - woj. kujawsko-pomorskie

Grupa Edukacyjna S.A.znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce, będąc właścicielem m.in. takich marek, jak MAC i Juka. Od ponad 25 lat publikujemy cieszące się uznaniem pomoce dydaktyczne i podręczniki, wspierając w ten sposób nauczycieli w ich codziennej pracy, a milionom uczniów zapewniając dostęp do wiedzy w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób. Sukces, który osi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Konsultant_Oswiatowy_woj_kujawsko_pomorskie.html

Konsultant Oświatowy - woj. warmińsko-mazurskie

Grupa Edukacyjna S.A.znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce, będąc właścicielem m.in. takich marek, jak MAC i Juka. Od ponad 25 lat publikujemy cieszące się uznaniem pomoce dydaktyczne i podręczniki, wspierając w ten sposób nauczycieli w ich codziennej pracy, a milionom uczniów zapewniając dostęp do wiedzy w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób. Sukces, który osi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Konsultant_Oswiatowy_woj_warminsko_mazurskie.html

Konsultant Oświatowy - woj. małopolskie

Grupa Edukacyjna S.A.znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce, będąc właścicielem m.in. takich marek, jak MAC i Juka. Od ponad 25 lat publikujemy cieszące się uznaniem pomoce dydaktyczne i podręczniki, wspierając w ten sposób nauczycieli w ich codziennej pracy, a milionom uczniów zapewniając dostęp do wiedzy w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób. Sukces, który osi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Konsultant_Oswiatowy_woj_malopolskie.html

Konsultant Oświatowy - woj. dolnośląskie

Grupa Edukacyjna S.A.znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce, będąc właścicielem m.in. takich marek, jak MAC i Juka. Od ponad 25 lat publikujemy cieszące się uznaniem pomoce dydaktyczne i podręczniki, wspierając w ten sposób nauczycieli w ich codziennej pracy, a milionom uczniów zapewniając dostęp do wiedzy w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób. Sukces, który osi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Konsultant_Oswiatowy_woj_dolnoslaskie.html

Konsultant Oświatowy - woj. mazowieckie/woj.podlaskie

Grupa Edukacyjna S.A.znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce, będąc właścicielem m.in. takich marek, jak MAC i Juka. Od ponad 25 lat publikujemy cieszące się uznaniem pomoce dydaktyczne i podręczniki, wspierając w ten sposób nauczycieli w ich codziennej pracy, a milionom uczniów zapewniając dostęp do wiedzy w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób. Sukces, który osi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Konsultant_Oswiatowy_woj_mazowieckiewojpodlaskie.html

Konsultant Oświatowy - woj. małopolskie / woj. lubuskie

Grupa Edukacyjna S.A.znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce, będąc właścicielem m.in. takich marek, jak MAC i Juka. Od ponad 25 lat publikujemy cieszące się uznaniem pomoce dydaktyczne i podręczniki, wspierając w ten sposób nauczycieli w ich codziennej pracy, a milionom uczniów zapewniając dostęp do wiedzy w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób. Sukces, który osi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Konsultant_Oswiatowy_woj_malopolskie_woj_lubuskie.html

Podróżowniki - przewodniki dla małych podróżników!

6 przewodników napisanych z myślą o najmłodszych. Uczą, bawią, przygotowują do podróży, nie pozwalają się nudzić szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Podrozowniki_przewodniki_dla_malych_podroznikow.html

Konsultant Oświatowy - woj. zachodniopomorskie

Grupa Edukacyjna S.A.znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce, będąc właścicielem m.in. takich marek, jak MAC i Juka. Od ponad 25 lat publikujemy cieszące się uznaniem pomoce dydaktyczne i podręczniki, wspierając w ten sposób nauczycieli w ich codziennej pracy, a milionom uczniów zapewniając dostęp do wiedzy w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób. Sukces, który osi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/O_firmie/Praca/Oferty_pracy/Konsultant_Oswiatowy_woj_zachodniopomorskie.html

Dotacja MEN dla nowo powstałych placówek szkolnych

11 czerwca MEN poinformował o podziale środków z 0,4 % rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2015. Dofinansowanie dotyczy doposażenia JST w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w nowo wybudowanych szkołach oraz placówkach oświatowych. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Dotacja_MEN_dla_nowo_powstalych_placowek_szkolnych.html

Kąciki zabaw - przyjaźnie dla najmłodszych

Kąciki zabaw to doskonałe miejsca na spędzanie wolnego czasu przez dzieci
w obiektach użyteczności publicznej, jak: urzędy, muzea, gabinety, banki, galerie handlowe itp. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Kaciki_zabaw_przyjaznie_dla_najmlodszych.html

„Nauczyciele oceniają zmiany w edukacji wczesnoszkolnej” – wyniki badań

„Nasz Elementarz” wymaga uzupełnienia o dodatkowe pomoce dydaktyczne, a decyzja MEN o wysłaniu 6-latków do szkół była zbyt pochopna – to główne wnioski z badania przeprowadzonego przez Grupę Edukacyjną S.A. wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. To pierwszy taki raport przeprowadzony w rok po wprowadzeniu zmian w ustawie o oświacie. Badanie zostało przeprowadzone w dni ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Biuro_prasowe/Nauczyciele_oceniaja_zmiany_w_edukacji_wczesnoszkolnej_wyniki_badan.html

Najlepsze uzupełnienie pakietu dotowanego

Na rok szkolny 2015/2016 MAC Edukacja i JUKA przygotowały nową serię publikacji. Cykl Owocna Edukacja to odpowiedź na oczekiwania nauczycieli i rodziców – seria uzupełnia pakiet dotowany. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Najlepsze_uzupelnienie_pakietu_dotowanego.html

„Nauczyciele oceniają zmiany w edukacji wczesnoszkolnej” – wyniki badań

„Nasz Elementarz” wymaga uzupełnienia o dodatkowe pomoce dydaktyczne, a decyzja MEN o wysłaniu 6-latków do szkół była zbyt pochopna – to główne wnioski z badania przeprowadzonego przez Grupę Edukacyjną S.A. wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. To pierwszy taki raport przeprowadzony w rok po wprowadzeniu zmian w ustawie o oświacie. B ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Nauczyciele_oceniaja_zmiany_w_edukacji_wczesnoszkolnej_wyniki_badan.html

Owocna edukacja ucznia

Podręcznik rządowy wymaga wg nauczycieli uzupełnienia o dodatkowe pomoce dydaktyczne. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Owocna_edukacja_ucznia.html

Zgrzyciaki ruszyły w Polskę!

Spotkaniem uczniów w kieleckiej szkole podstawowej rozpoczęła się ogólnopolska trasa „Zgrzyciaki witają dzieciaki”! szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Zgrzyciaki_ruszyly_w_Polske.html

Współpraca z Samsung Electronics

Samsung Electronics – jedna z największych firm na świecie w dziedzinie elektroniki oraz Grupa Edukacyjna – jedno z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce, nawiązały współpracę przy akcji edukacyjnej „Zgrzyciaki.pl”. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Wspolpraca_z_Samsung_Electronics.html

Samsung i Grupa Edukacyjna S.A. wprowadzają nowe technologie do polskich szkół

Samsung Electronics – jedna z największych firm na świecie w dziedzinie elektroniki oraz Grupa Edukacyjna – jedno z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce, nawiązały współpracę przy akcji edukacyjnej „Zgrzyciaki.pl”. Obecnie w jej ramach, odbywa się ogólnopolska trasa promująca e-podręcznik dla klas 1-3 szkół podstawowych. Podczas ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Biuro_prasowe/Samsung_i_Grupa_Edukacyjna_SA_wprowadzaja_nowe_technologie_do_polskich_szkol.html

Wielki sukces Zgrzyciaków!

Bohaterowie e-podręcznika odwiedzili uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Wielki_sukces_Zgrzyciakow.html

Wielki sukces Zgrzyciaków!

Bohaterowie e-podręcznika odwiedzili uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. 3150 km, 13 miast, 3864 pierwszoklasistów, dziesiątki rozwiązanych zadań i przeprowadzonych doświadczeń naukowych, miliony uśmiechów i uścisków – to bilans serii spotkań z bohaterami e-podręcznika, które odbyły się w październiku w całej Polsce. Organi ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Biuro_prasowe/Wielki_sukces_Zgrzyciakow.html

Finansowanie Oświaty

Każda placówka oświatowa potrzebuje rozwoju. Wiemy, jak Państwu pomóc w pozyskaniu funduszy. Różne źródła finansowania pozwalają nie tylko na rozwój kompetencji zawodowych nauczycieli i uczniów, ale także na zakup wyposażenia, wdrożenie nowoczesnych technologii. Najczęściej zadawane pytania:   Gdzie placówka składa wniosek o do ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Finansowanie_Oswiaty.html

Rusza nowy sezon video e-konferencji dla nauczycieli

Nauczyciele mogą od dzisiaj ponownie brać udział w internetowych e-konferencjach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Rusza_nowy_sezon_video_e_konferencji_dla_nauczycieli.html

Pozyskaj finanse na swój rozwój

W ramach tzw. perspektywy finansowej 2014-2020 dyrektorzy placówek oświatowych mogą wnioskować o znaczne środki finansowe z przeznaczeniem na inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności. To szansa, którą warto wykorzystać dla własnego rozwoju i dla modernizacji szkoły lub przedszkola.
Cel, na jaki UE planuje przeznaczyć aż ok. 5 mld euro do 2020 roku, obejmuje obszary od edukacji przedszkolnej, poprzez szkoły, kończąc na „osobach zależnych”. Środki będą pochodzić z dwóch funduszy: Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Pozyskaj_finanse_na_swoj_rozwoj.html

Finansowanie oświaty z funduszy unijnych

W latach 2014–2020 Unia Europejska sfinansuje projekty, w ramach których będzie można m.in. tworzyć nowe miejsca wychowania przedszkolnego, wprowadzać do oferty przedszkoli zajęcia dodatkowe, wyposażać pracownie szkolne w pomoce do nauczania przedmiotów przyrodniczych, a także wspomagać kształcenie kluczowych kompetencji. szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Wiadomosci/Finansowanie_oswiaty_z_funduszy_unijnych.html

Bezpłatne e-podręczniki dla klas 1-3 już dostępne

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyjęło komplet e-podręczników dla klas 1-3, przygotowany przez Grupę Edukacyjną S.A. Bogaty materiał interaktywny, zawierający m.in. ćwiczenia, filmy, nagrania, otrzymał wszystkie pozytywne recenzje ekspertów MEN, jest zgodny z podstawą programową i może być wykorzystywany w szkołach podstawowych. Zaawansowany e-podręcznik do eduk ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Aktualnosci/Bezplatne_e_podreczniki_dla_klas_1_3_juz_dostepne.html

Bezpłatne e-podręczniki dla klas 1-3 już dostępne

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyjęło komplet e-podręczników dla klas 1-3, przygotowany przez Grupę Edukacyjną S.A. Bogaty materiał interaktywny, zawierający m.in. ćwiczenia, filmy, nagrania, otrzymał wszystkie pozytywne recenzje ekspertów MEN, jest zgodny z podstawą programową i może być wykorzystywany w szkołach podstawowych. Zaawansowany e-podręcznik do eduk ... szczegóły »

adres strony: http://www.mac.pl/Biuro_prasowe/Bezplatne_e_podreczniki_dla_klas_1_3_juz_dostepne.html

« powrót na stronę główną