Rok Janusza Korczaka – Konkurs

Ogólnopolski konkurs dla uczniów.
Zapraszamy do udziału wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

zobacz wszystkie wiadomości »

Bajkowe słuchowiska

Pragniemy obdarować wszystkie dzieci
najpiękniejszymi bajkami
.
Co tydzień dwie nowe bajki - posłuchaj koniecznie.

zobacz wszystkie wiadomości »

Dziennik Nasze Oceny w programie Poziom 2.0

Dziennik elektroniczny Nasze Oceny był jednym z bohaterów programu Poziom 2.0 pokazującego nowoczesne trendy w życiu młodzieży w Polsce.

zobacz wszystkie wiadomości »

Tablica interaktywna WIT

Nowoczesne narzędzie edukacyjne wykorzystujące bezprzewodową możliwość "pisania" po tablicy.
Rysowanie, pisanie, zaznaczanie, podkreślanie, malowanie, zakreślanie - prostsze niż myślisz.

zobacz wszystkie wiadomości »
Jesteś w MAC EDUKACJA » Wiadomości

Rok Janusza Korczaka – Konkurs

Co jest dla mnie najważniejsze? Ogólnopolski konkurs dla uczniów.

Wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Co jest dla mnie najważniejsze. Wartości Janusza Korczaka w szkole XXI wieku”.

Nie ma dzieci - są ludzie. Każde dziecko ma prawo do nauki i zabawy. Każde powinno poznać przyjaźń, dowiedzieć się od dorosłych co to szacunek i tolerancja. Rok 2012, ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka, ma nam o tym przypomnieć. A okazją do przeprowadzenia specjalnych lekcji jest ogólnopolski konkurs organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Grupę Edukacyjną S.A. z siedzibą w Kielcach, wydawcę podręczników MAC Edukacja. Uczniowie będą mogli przeznaczyć nagrody pieniężne na wybrany przez siebie cel.

Zgodnie z zasadami konkursu nauczyciel przeprowadza lekcję poświęconą ponadczasowym wartościom, które pozostawił po sobie Janusz Korczak. Uczniowie, na podstawie nabytej na niej wiedzy, tworzą pracę - prezentację multimedialną, flashową, nagranie audycji radiowej, słuchowiska, album multimedialny lub film – która w nowoczesny sposób przenosi ideały korczakowskie do szkoły XXI wieku. W przypadku dzieci w wieku wczesnoszkolnym dopuszcza się nagrania przedstawień dziecięcych, stworzenie gazetki ściennej lub pracy plastycznej na temat najważniejszych dla nich wartości. Do każdej pracy należy dołączyć opis lekcji przeprowadzonej przez nauczyciela wraz przemyśleniami, do których zajęcia pobudziły uczniów.

Każda klasa może nadesłać lub dostarczyć prace konkursową do 9 marca 2012 roku na adres Grupy Edukacyjnej S.A. (ul. Łódzka 308, 25 -655 Kielce). Finaliści zostaną powiadomieni o wynikach do 23 marca 2012 roku, a oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas towarzyszącej Targom Edukacja ogólnopolskiej konferencji „Świat wartości na którym wspiera się kultura. Pedagogika Janusza Korczaka jako wyzwanie i inspiracja dla współczesnego nauczyciela”, która odbędzie się 30 marca 2012 roku w Kielcach.


Szczegółowe zasady oraz wymagania konkursu sprawdź w REGULAMINIE.

pobierz regulamin

 

 

 

Organizatorzy:


« powrót do: Wiadomości