Budowanie marki osobistej nauczyciela jako droga do wzmocnienia pozycji nauczyciela oraz rozwoju uczniów

o konferencji


O tym jak skutecznie każdy nauczyciel powinien budować swoją markę osobistą (i dlaczego przekłada się to bezpośrednio na wzmocnienie jego pozycji oraz rozwój uczniów) porozmawiamy z naszym ekspertem, Panią Grażyną Białopiotrowicz.

Grażyna Białopiotrowicztrenerka biznesu, rozwoju osobistego, umiejętności emocjonalnych i interpersonalnych. Autorka i realizatorka wielu programów szkoleniowych, dotyczących budowania zespołu, skutecznej komunikacji interpersonalnej, stresu zawodowego i psychologii biznesu. Osobisty doradca osób publicznych w zakresie rozwoju i budowania marki osobistej.

Nasz ekspert posiada niezwykle bogaty warsztat pracy oraz unikalne doświadczenie dlatego szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w najbliższej E-konferencji.

Zapraszamy!

pytania i odpowiedzi eksperta


22.03.2018
16:09
Pytanie:

Dziękuję za ciekawą prezentację. Chętnie zastosuję w swojej pracy uścisk dłoni. Myślę, że wpłynie to pozytywnie na pracę i zachowanie uczniów na lekcji. Na co dzień to my nauczyciele oceniamy uczniów. Chętnie dowiem się jak moi uczniowie mnie spostrzegają i sądzę, że będzie to dobrą wskazówką dla mnie by coś zmienić ;)
Patrycja Borysiak

Odpowiedź:

Dziękuję uprzejmie za pozytywny komentarz i odbiór prezentacji. To dla mnie ogromnie ważne. Dodam, że trzeba mieć odwagę by zmierzyć się z oceną nauczyciela dokonaną przez uczniów. Gratuluję otwartości i chylę czoła. Pozdrawiam serdecznie
Grażyna Białopiotrowicz

22.03.2018
16:30
Pytanie:

Dzień dobry, Czy nauczyciel powinien akceptować zaproszenia od rodziców i uczniów na portalach społecznościowych?
Ewelina Falba

Odpowiedź:

Zachowanie uczniów i rodziców w dużym stopniu będzie zależało od tego jak będą postrzegać profil nauczyciela na Facebooku. Profesjonalnie przygotowany fanpage nauczyciela zmniejsza prawdopodobieństwo lub wyklucza prawdopodobieństwo pojawienia się niepoważnych propozycji i uwag ze strony uczniów, bądź ich rodziców. Na Facebooku nauczyciele często prezentują prywatną stronę swojego życia. Budując markę osobistą na Facebooku, najlepiej byłoby założyć konto Nauczyciela i prezentować treści związane ze swoim zawodem, co pozwala chronić sferę prywatną.
Grażyna Białopiotrowicz

22.03.2018
17:52
Pytanie:

Sytuacja rodzinna... ta najwięcej sprawia problemu samemu nauczycielowi... Czasami nie ma na nią wpływu. Jak wtedy pokazać twarz?
Grażyna Kurpiel

Odpowiedź:

To zależy od sytuacji. Na niektóre sytuacje rodzinne nie mamy wpływu, a na inne mamy wpływ. Jeśli jest to sytuacja, której Pani w żaden sposób zmienić nie może to proszę pamiętać, że otoczenie będzie prawdopodobnie kojarzyło Panią z ta sytuacją/osobą, lecz mimo to proszę robić swoje, tzn. pracować tak dobrze, jak Pani potrafi i mimo to budować swoją markę. Pani odpowiada za swoje zachowanie, a nie za zachowanie kogoś innego. Każdy pracuje na swoją opinię. Gdybym wiedziała więcej, jaką sytuację ma Pani na myśli, mogłabym odpisać bardziej szczegółowo. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.
Grażyna Białopiotrowicz

22.03.2018
19:02
Pytanie:

Witam jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i mam pytanie. Czy nauczyciel może miec swoj styl ubioru, który nie jest ubiorem klasycznym lecz oryginalnym . Ale jednocześnie nie jest ostrych kolorów ,wyzywający czy odsłaniający cokolwiek?
Kinga Sowińska

Odpowiedź:

Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie, potrzebowałabym więcej informacji. Tak czy inaczej, Pani wygląd jest informacją na Pani temat. Z jakiegoś powodu ubiera się Pani tak, a nie inaczej. Poprzez taki, a nie inny sposób ubierania się komunikuje się Pani z otoczeniem. Mogłoby być dla Pani interesujące poznanie siebie pod tym względem. Prawdopodobnie poprzez swój sposób ubierania się jest Pani rozpoznawana i kojarzona w określony sposób. Pozostaje pytanie – czy tak właśnie chce być Pani odbierana? Jeśli odbiór Pani osoby jest dla Pani satysfakcjonujący to najważniejsze. Poza tym prawdopodobnie jest Pani indywidualistką, osobą twórczą i kreatywną, być może nonkonformistyczną, odważną i silną, pełną życia i energii. Pozdrawiam serdecznie.
Grażyna Białopiotrowicz

22.03.2018
19:20
Pytanie:

Czy również należy unikać zdrobnień imion w stosunku do dzieci przedszkolnych?
Małgorzata Paluch

Odpowiedź:

Używanie pełnego imienia dziecka, bez zdrobnień, daje dziecku podświadomy komunikat, że jest traktowane poważnie i z szacunkiem. Dzieje się tak wówczas, gdy nauczyciel praktykuje tę formę na co dzień. Zdrobnienia stosowane są przez rodziców, jako wyraz miłości i są przyjmowane przez dzieci w sposób naturalny. Dziękuję za pytanie i pozdrawiam serdecznie.
Grażyna Białopiotrowicz

Powyższe pytania zostały zadane podczas czatu z ekspertem MAC po premierze e-konferencji.