Numer dopuszczenia MEiN klasa 7 - 1069/1/2019

Numer dopuszczenia MEiN klasa 8 - 1069/2/2021

Seria Chemia dla klas 7 i 8 – napisana specjalnie do nowej podstawy programowej – w przyjazny i ciekawy sposób wprowadza uczniów w świat wiedzy chemicznej. Zgodnie z założeniami podstawy programowej, według której powstała, przedstawia kolejne działy ze szczególnym uwzględnieniem doświadczalnej części przedmiotu.

 

AUTORZY

Dawid Łasiński
 

Dyplomowany nauczyciel chemii z kilkunastoletnim stażem pracy. Za swój cel stawia sobie zawsze, aby jego uczniowie nie bali się tak ciekawego i logicznego przedmiotu, jakim jest chemia. W lutym 2017 roku, chcąc pomóc uczniom w powtórzeniu materiału przed egzaminami, stworzył postać Pana Belfra – nauczyciela z internetu. Na swoim kanale na YouTubie opublikował serię materiałów, które umożliwiają naukę chemii uczniom z całej Polski. Internetowe „zajęcia” obejmują pełny zakres treści podstawy programowej. Dawid Łasiński publikuje artykuły w czasopiśmie „TIK w edukacji”, jest jednym z liderów grupy @ktywni wspierającej rozwój nauczycieli, należy do grupy SuperBelfrzyRP oraz ma tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. W marcu 2018 roku został wybrany przez Microsoft jednym z trzech najbardziej innowacyjnych nauczycieli w Polsce i otrzymał zaproszenie na międzynarodową konferencję wymiany doświadczeń nauczycieli do Singapuru.

 

 

Łukasz Sporny, Dominika Strutyńska, Piotr Wróblewski

Absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dydaktycy chemii, popularyzatorzy eksperymentów i propagatorzy kształcenia metodą IBSE. Od 2005 roku jako zespół zajmują się przedstawianiem doświadczalnego nauczania chemii i przedmiotów przyrodniczych. Prowadzą w Toruniu pierwsze w Polsce Centrum Chemii w Małej Skali, które od kilku lat zajmuje II miejsce w kraju w kategorii kształcenia pozaszkolnego wśród jednostek objętych analizą Instytutu Badań Edukacyjnych. Na co dzień zajmują się wprowadzaniem do szkół techniki eksperymentu w małej skali. W całej Polsce organizują zajęcia z uczniami na każdym etapie kształcenia. We współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń od 2012 roku prowadzą dla nauczycieli kursy ze stosowania metody IBSE. Warsztaty odbywają się w formie stacjonarnej i jako webinaria. Doceniając pracę toruńskiego zespołu, Sekcja Dydaktyki Polskiego Towarzystwa Chemicznego kilkukrotnie przyznawała mu wyróżnienia za całokształt działań edukacyjnych.


KONIECZNIE ZOBACZ FILMY:

Autorzy: CENTRUM CHEMII W MAŁEJ SKALI

ZOBACZ WEBINARY

Ucz ciekawie i skutecznie razem z MAC! Zobacz retransmisje webinarów prowadzonych przez autorów publikacji do chemii oraz innych przedmiotów przyrodniczych. Dzięki nim w łatwy sposób zapoznasz się z podręcznikami, obudową metodyczną oraz materiałami dodatkowymi dla ucznia. Nasi autorzy dzielą się z Wami również konkretnymi wskazówkami i pomysłami na angażujące lekcje!

 

 


ZOBACZ POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SERIĘ

 

 

chem.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentu podręcznika, zeszytu ćwiczeń i poradnika metodycznego dotyczącego wybranego działu. Materiał pochodzi z publikacji dla klasy 7. 

 

 

 


POZNAJ MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA SERII

podrecznik.png

Podręcznik

Podstawowe narzędzie pracy nauczyciela i ucznia. Przemyślana struktura książki, starannie zaprojektowana szata graficzna oraz czytelna nawigacja ułatwiają naukę chemii. Podręcznik kładzie olbrzymi nacisk na doświadczalną stronę nauczania przedmiotu. Większość propozycji zawartych w książce może być wykonywana innowacyjną metodą techniki chemii w małej skali. „Mała skala” pozwoli nauczycielowi w czasie 45-minutowej lekcji zrealizować cały temat z zachowaniem poprawnych obserwacji i wniosków.

zbior_zadan.png

Zeszyt ćwiczeń

Zeszyt ćwiczeń to ważne uzupełnienie podręcznika. Zawarte w nim ćwiczenia, zróżnicowane pod względem formy i poziomu trudności, wspierają proces nauczania i utrwalania wiedzy. Dodatkowo, cotygodniowe zadania z cyklu Zbadaj to! pozwolą zwiększyć zainteresowanie przedmiotem poprzez wykonywanie domowych doświadczeń.

zbior_zadan.png

Zbiór zadań

Jest źródłem dodatkowych zadań zróżnicowanych pod względem formy i stopnia trudności. Urozmaicone zadania stanowią dla nauczyciela wsparcie w pracy z uczniami o różnych predyspozycjach.
cd.png

Multibook

Podręcznik w wersji cyfrowej został wzbogacony atrakcyjnymi zasobami multimedialnymi. Taka forma przedstawiania treści jest bliska uczniom, dzięki czemu nauka chemii staje się atrakcyjna i sprzyja zrozumieniu zaprezentowanych zagadnień.
metodyka.png

Przewodnik metodyczny

Przewodnik zawiera liczne materiały dydaktyczne stanowiące wsparcie w codziennej pracy. Nauczyciel znajdzie w nim m.in. rozkład materiału, plany wynikowe oraz scenariusze wybranych lekcji.
zarowa.png

MAC Akademia

Jest to przeznaczona dla nauczycieli strefa na stronie www.mac.pl, w której znajdą oni m.in.: program nauczania, rozkład materiału, wymagania edukacyjne, scenariusze lekcji (dostępne również w dziennikach elektronicznych), karty pracy, propozycje sprawdzianów. Dzięki cyfrowej wersji nauczyciele mają możliwość edytowania poszczególnych plików, dostosowując je do swoich oczekiwań. MAC Akademia to nie tylko materiały wspierające warsztat pracy nauczyciela, ale też źródło inspiracji i dodatkowej wiedzy.

 

 

 

 

 

 

 


Chcesz poznać bliżej cykl CHEMIA?

Jesteś zainteresowana/y otrzymaniem swojego podręcznika w wersji drukowanej? Wypełnij formularz i zamów wizytę konsultanta oświatowego MAC!