Sprawdź NOWY Generator Zadań od Wydawnictwa MAC Edukacja!

  • Ogromna baza danych gotowych zadań i opracowań zestawów zadań z możliwością ich edytowania.
  • Wyszukiwanie zadań według tematów z podręcznika lub punktów z podstawy programowej.
  • Wybór poziomu trudności i typów różnego rodzaju zadań.
  • Automatyczne tworzenie zadań aż dla 4 grup.

Zobacz wideo z instrukcją!
Prezentacja autorów chemii


Zapoznaj się co ważnego w serii chemia MAC mają do przedstawienia jej autorzy


Prezentacja autorów chemii 2023


Zapoznaj się co ważnego o serii chemia MAC mają do przedstawienia jej autorzy


Wieczory metodyczne


Posłuchaj, na które elementy serii autorzy zwrócili szczególną uwagę

 

 

 

Numer dopuszczenia MEiN klasa 7 - 1069/1/2022/z1

Numer dopuszczenia MEiN klasa 8 - 1069/2/2021

Seria Chemia dla klas 7 i 8 – napisana specjalnie do nowej podstawy programowej – w przyjazny i ciekawy sposób wprowadza uczniów w świat wiedzy chemicznej. Zgodnie z założeniami podstawy programowej, według której powstała, przedstawia kolejne działy ze szczególnym uwzględnieniem doświadczalnej części przedmiotu.

 

AUTORZY

Dawid Łasiński
 

Dyplomowany nauczyciel chemii z kilkunastoletnim stażem pracy. Za swój cel stawia sobie zawsze, aby jego uczniowie nie bali się tak ciekawego i logicznego przedmiotu, jakim jest chemia. W lutym 2017 roku, chcąc pomóc uczniom w powtórzeniu materiału przed egzaminami, stworzył postać Pana Belfra – nauczyciela z internetu. Na swoim kanale na YouTubie opublikował serię materiałów, które umożliwiają naukę chemii uczniom z całej Polski. Internetowe „zajęcia” obejmują pełny zakres treści podstawy programowej. Dawid Łasiński publikuje artykuły w czasopiśmie „TIK w edukacji”, jest jednym z liderów grupy @ktywni wspierającej rozwój nauczycieli, należy do grupy SuperBelfrzyRP oraz ma tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. W marcu 2018 roku został wybrany przez Microsoft jednym z trzech najbardziej innowacyjnych nauczycieli w Polsce i otrzymał zaproszenie na międzynarodową konferencję wymiany doświadczeń nauczycieli do Singapuru.

 

 

Łukasz Sporny, Dominika Strutyńska, Piotr Wróblewski

Absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dydaktycy chemii, popularyzatorzy eksperymentów i propagatorzy kształcenia metodą IBSE. Od 2005 roku jako zespół zajmują się przedstawianiem doświadczalnego nauczania chemii i przedmiotów przyrodniczych. Prowadzą w Toruniu pierwsze w Polsce Centrum Chemii w Małej Skali, które od kilku lat zajmuje II miejsce w kraju w kategorii kształcenia pozaszkolnego wśród jednostek objętych analizą Instytutu Badań Edukacyjnych. Na co dzień zajmują się wprowadzaniem do szkół techniki eksperymentu w małej skali. W całej Polsce organizują zajęcia z uczniami na każdym etapie kształcenia. We współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń od 2012 roku prowadzą dla nauczycieli kursy ze stosowania metody IBSE. Warsztaty odbywają się w formie stacjonarnej i jako webinaria. Doceniając pracę toruńskiego zespołu, Sekcja Dydaktyki Polskiego Towarzystwa Chemicznego kilkukrotnie przyznawała mu wyróżnienia za całokształt działań edukacyjnych.


KONIECZNIE ZOBACZ FILMY:

Autorzy: CENTRUM CHEMII W MAŁEJ SKALI

ZOBACZ WEBINARY

Ucz ciekawie i skutecznie razem z MAC! Zobacz retransmisje webinarów prowadzonych przez autorów publikacji do chemii oraz innych przedmiotów przyrodniczych. Dzięki nim w łatwy sposób zapoznasz się z podręcznikami, obudową metodyczną oraz materiałami dodatkowymi dla ucznia. Nasi autorzy dzielą się z Wami również konkretnymi wskazówkami i pomysłami na angażujące lekcje!

 

 


ZOBACZ POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SERIĘ

 

 

chem.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentu podręcznika, zeszytu ćwiczeń i poradnika metodycznego dotyczącego wybranego działu. Materiał pochodzi z publikacji dla klasy 7. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Chcesz poznać bliżej cykl CHEMIA?

Jesteś zainteresowany cyklem CHEMIA? Wypełnij formularz i zamów wizytę konsultanta oświatowego MAC.