253fe85dbd1a4b4cede4e34c9341deac512541cd.jpg

 

Numer dopuszczenia MEiN - 1118/2021

Cykl Edukacja dla bezpieczeństwa, zgodnie z podstawą programową, wskazuje zagrożenia, które młody człowiek napotyka we współczesnej rzeczywistości. Uczy, jak dbać o bezpieczeństwo w różnych aspektach – w wymiarze państwowym i na co dzień. Podaje, jak postępować w wypadku doznania urazu i jak skutecznie nieść pierwszą pomoc osobom rannym lub chorym. Promuje zdrowy styl życia 
i wskazuje, na czym on naprawdę polega. 
 

 

 

AUTOR

Dariusz Piasecki

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, ukończył: filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowe studia z przysposobienia obronnego i edukacji dla bezpieczeństwa, podyplomowe studia z historii. Instruktor strzelectwa sportowego bojowego i z broni szczególnie niebezpiecznej, instruktor obrony cywilnej, członek Powiatowego Ośrodka Analizy Danych i Alarmowania (POADA) w Szydłowcu.

Ukończył kurs instruktora pierwszej pomocy organizacji Emergency First Response (której centrala znajduje się w Bristolu, USA). Aktywnie promuje umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzi, oparte na autorskim programie nauczania, zajęcia z przedmiotu ratownictwo przedmedyczne. Przygotowana przez niego młodzież przeprowadziła ponad 40 pokazów udzielania pierwszej pomocy, m.in. przed słuchaczami uniwersytetu trzeciego wieku oraz na międzynarodowym seminarium szkoleniowym karate kyokushin.

 

 

ZOBACZ POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SERIĘ

 


POZNAJ MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA SERII

253fe85dbd1a4b4cede4e34c9341deac512541cd.jpg

Podręcznik

Podstawowe narzędzie pracy nauczyciela i ucznia. Starannie zaprojektowana szata gra¬ficzna, przemyślana struktura podręcznika oraz czytelna nawigacja ułatwiają naukę edukacji dla bezpieczeństwa. Dzięki zachowaniu właściwych proporcji tekstu oraz ilustracji publikacja jest przyjazna uczniom. Ponadto kształtuje w młodych ludziach odpowiedzialną i patriotyczną postawę.
253fe85dbd1a4b4cede4e34c9341deac512541cd (1).jpg

Przewodnik metodyczny

Publikacja zawiera liczne materiały dydaktyczne stanowiące wsparcie dla nauczycieli w codziennej pracy. Zostały w niej umieszczone m.in. rozkład mate¬riału, plan wynikowy, scenariusze lekcji, karty pracy i sprawdziany.

253fe85dbd1a4b4cede4e34c9341deac512541cd (2).jpg

Multibook

Podręcznik w wersji cyfrowej, wzbogacony atrakcyjnymi zasobami multimedialnymi, np.: pokazami slajdów, ćwiczeniami interaktywnymi, filmami instruktażowymi, w tym filmami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz galeriami zdjęć. Taka forma przedstawiania tre¬ści jest bliska uczniom, dzięki czemu nauka przedmiotu jest bardziej atrakcyjna i sprzyja zro¬zumieniu zaprezentowanych zagadnień.

 

edb.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentu podręcznika dotyczącego wybranego działu. Materiał pochodzi z publikacji dla klasy 8. 

 

 

 


Chcesz poznać bliżej cykl EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA?

Jesteś zainteresowany cyklem EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA? Wypełnij formularz i zamów wizytę konsultanta oświatowego MAC.