„Moją pasją była i jest zoologia, biologia, podglądanie i hodowanie zwierząt. Czytałem mnóstwo książek w dzieciństwie, ale nie miałem takiego podręcznika.
Podręczniki były nudne. W najnowszych podręcznikach do biologii wydawnictwa MAC wszystko jest pięknie podane, w przystępny sposób. Dlaczego ja takiej książki nie miałem? Warto sięgnąć do podręczników MAC do biologii. Gorąco polecam!” – dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.


Nie masz jeszcze swojego podręcznika do klasy 5 w wersji drukowanej??

Wypełnij formularz i zamów wizytę konsultanta oświatowego MAC! 

 

 

 

 

 

biologia_full.png

 

Numer dopuszczenia MEiN - klasa 5 928/1/2018
Numer dopuszczenia MEiN - klasa 6 928/2/2019
Numer dopuszczenia MEiN - klasa 7 928/3/2020
Numer dopuszczenia MEiN - klasa 8 928/4/2021

Seria Biologia dla klas 5–8 – napisana specjalnie dla nowej szkoły podstawowej – w przyjazny i zrozumiały sposób wprowadza uczniów w świat wiedzy biologicznej. Zgodnie z założeniami podstawy programowej systematycznie omawia kolejne grupy organizmów – od najprostszych do coraz bardziej złożonych.
Seria Biologia uczy stawiania pytań i szukania odpowiedzi, kształci umiejętności obserwacji (także mikroskopowych) i przeprowadzania doświadczeń. Dzięki wielu instrukcjom obserwacji i doświadczeń, a także licznym ćwiczeniom zamieszczonym przy ilustracjach, kształci zdolność ich analizy oraz wyciągania wniosków. Dodatkowe materiały źródłowe zamieszczone w module Link do wiedzy są pomocne w kształceniu umiejętności wyszukiwania informacji.
Przekazywanie wiedzy opiera się na rozbudzaniu ciekawości poznawczej uczniów, dlatego każdy temat w podręczniku rozpoczyna się modułem Podejmij temat – z intrygującą ilustracją bądź z pytaniami skłaniającymi uczniów do wypowiedzi i dzielenia się swoimi doświadczeniami z życia codziennego.
Dodatkowym walorem podręczników wchodzących w skład cyklu jest prosty, przystępny język przekazu – dostosowany w każdej klasie do rozwoju intelektualnego uczniów.


Autorzy

Klasa 5:

     

Prof. nadzw. dr hab.
Ilona Żeber-Dzikowska

Dr Karolina Archacka

Dr Wojciech Grajkowski

 

 

Klasa 6:

     

Prof. nadzw. dr hab.
Ilona Żeber-Dzikowska

Dr Karolina Archacka

Dr hab. Magdalena Markowska

Magdalena Kossacka

 

Klasa 7:

 

 

 

Prof. nadzw. dr hab.
Ilona Żeber-Dzikowska

Dr Karolina Archacka

Dr hab. Magdalena Markowska

Grażyna Skirmuntt

 

Klasa 8:

 

 

 

Prof. nadzw. dr hab.
Ilona Żeber-Dzikowska

Dr Karolina Archacka

Dr hab. Marta Wrzosek

Grażyna Skirmuntt

 

 


Powody, dla których warto wybrać serię Biologia

biol.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentów podręcznika, zeszytu ćwiczeń i poradnika metodycznego dotyczących wybranych działów z publikacji dla klas 5-8. 

 

 

 

 

 

 

 


Chcesz poznać bliżej cykl BIOLOGIA?

Jesteś zainteresowana/y otrzymaniem swojego podręcznika w wersji drukowanej?
Wypełnij formularz. Egzemplarz okazowy podręcznika do klasy 7 wyślemy pocztą do Twojej placówki!