dr hab. prof. UJK Ilona Żeber-Dzikowska
Dydaktyk biologii, wykładowca; od 1987 r. związana jest z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się współczesnymi problemami nauk pedagogicznych, społecznych, biologicznych i środowiskowych oraz problematyką zrównoważonego rozwoju i lokalnymi działaniami środowiskowo-edukacyjnymi. Autorka książek, programów i wykładowca studiów podyplomowych dla nauczycieli z przyrody i biologii. Przewodnicząca Ogólnopolskiej Sekcji Dydaktyki Biologii oraz Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Honorowy członek Rady Programowej Europejskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (ECKUM).
dr Karolina Archacka
Biolog, popularyzatorka nauki; współautorka podręczników do biologii, autorka publikacji edukacyjnych oraz artykułów popularnonaukowych na temat przyrody i biologii. Aktywnie uczestniczy w takich przedsięwzięciach, jak Noc Biologów czy Festiwal Nauki. Nauczyciel akademicki; jako adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi badania nad komórkami macierzystymi. Opiekun Koła Naukowego Biologii Medycznej. W roku 2013 wyróżniona Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia dydaktyczne.
dr hab. Magdalena Markowska
Biolog, naukowiec i popularyzatorka nauki. Aktywnie uczestniczy w takich przedsięwzięciach, jak Noc Biologów, Festiwal Nauki, Fascynujący dzień roślin. Nauczyciel akademicki; jako fizjolog na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi badania nad korelacjami, jakie zachodzą między zegarem biologicznym ptaków a ich układem odpornościowym. Współopiekun Studenckiego Koła Naukowego Neurobiologii i Studenckiego Koła Naukowego Biologii Ewolucyjnej.