Seria podręczników Be Happy dla klasy I-III została przygotowana z myślą
o klasach 1-3 nowej szkoły podstawowej. Cykl zapoznaje dzieci z językiem angielskim poprzez różnorodne konteksty bliskie dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Kurs jest zintegrowany z treściami nauczania zawartymi w podstawie programowej dla I etapu edukacyjnego - rozporządzenie z dnia 14 lutego 2017 r. (Dz.U. poz. 356). 

Kurs Be Happy rozwija wszystkie kompetencje językowe, biorąc pod uwagę umiejętności nabywane i rozwijane przez uczniów w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Materiał dydaktyczny opracowany jest w taki sposób, by optymalnie wspierać rozwój emocjonalny, społeczny, oraz intelektualny najmłodszych uczestników procesu dydaktycznego. Materiał zawarty w podręczniku dla ucznia, zeszycie ćwiczeń, a także ćwiczenia, zadania, gry i zabawy opisane w przewodniku metodycznym wspierają równomierny rozwój dziecka, pomagają mu rozwijać odpowiednie dla niego strategie uczenia się, a także rozwijać umiejętność pracy samodzielnej oraz zespołowej.

Uczniowie korzystający z cyklu Be Happy uczą się języka angielskiego poprzez udział w grach i zabawach językowych, wykonywanie starannie zaplanowanych ćwiczeń oraz zadań, których kontekst opiera się na ich zainteresowaniach i bliskim im zjawiskom. Materiały dydaktyczne kursu wspierają dzieci także w rozwijaniu kreatywności oraz wyobraźni.

Struktura kursu jest oparta na wykorzystaniu rapów, piosenek, rymowanek, historyjek, łamańców językowych, zagadek, gier i zabaw, które są zarówno zabawne i angażujące, jak i stymulujące językowo. 

Gradacja trudności ćwiczeń oraz stopniowe wprowadzanie czytania i pisania wspiera uczniów w rozwijaniu pewności w komunikowaniu się po angielsku. Cykl Be Happy rozwija wszystkie kompetencje językowe: receptywne oraz produktywne. Sprawności czytania i pisania są wprowadzane i rozwijane stopniowo poprzez pracę z podręcznikiem, zeszytem ćwiczeń, oraz kartami wyrazowymi i ćwiczeniami opisanymi w przewodniku metodycznym.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BE HAPPY?

Aby w jak najlepszy sposób odpowiedzieć na oczekiwania ucznia i nauczyciela, oparliśmy konstrukcję publikacji o:

 

  • multisensoryczność
  • communication boost
  • elementy grywalizacji
  • integrację treści między przedmiotami nauki
  • interesujących i bliskich dzieciom bohaterów.

 

 

 


PROGRAM NAUCZANIA

 

 

  


NEWSLETTER BE HAPPY I MATERIAŁY OKAZOWE DO POBRANIA

Jesteś zainteresowany kursem Be Happy? Podaj swój adres e-mail, na który wyślemy nowe informacje nt. cyklu. Udostępnimy Ci także materiały okazowe do pobrania.