Sprawdź NOWY Generator Zadań od Wydawnictwa MAC Edukacja!

  • Ogromna baza danych gotowych zadań i opracowań zestawów zadań z możliwością ich edytowania.
  • Wyszukiwanie zadań według tematów z podręcznika lub punktów z podstawy programowej.
  • Wybór poziomu trudności i typów różnego rodzaju zadań.
  • Automatyczne tworzenie zadań aż dla 4 grup.Wieczory metodyczne


Posłuchaj, na które elementy serii autorzy zwrócili szczególną uwagę

 

 

 

Numer dopuszczenia MEiN - klasa 71108/1/2020

Numer dopuszczenia MEiN - klasa 81108/2/2021

Seria Fizyka dla klas 7 i 8 w przystępny, zrozumiały sposób wprowadza uczniów w świat zjawisk fizycznych. Cykl został stworzony specjalnie do nowej podstawy programowej. Zgodnie z jej założeniami seria przedstawia kolejne zagadnienia, zaczynając od przykładów prostych i stopniowo przechodząc do zagadnień bardziej złożonych i trudniejszych. Uczniowie poszukują odpowiedzi na pytania z fizyki, wykonując różnorodne doświadczenia. Liczne opisy, przykłady i ćwiczenia kształtują ich zdolność analizy i wyciągania wniosków. Zadania rozwijają umiejętności obliczeniowe i uczą rozwiązywania problemów.

 

AUTORZY

mgr Grażyna Barna
 

Absolwentka Instytutu Fizyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Dyplomowany nauczyciel fizyki z ponad 30-letnim stażem pracy w szkole podstawowej i gimnazjum. Wśród jej uczniów jest liczne grono finalistów i laureatów konkursów fizycznych. Współautorka serii Eureka 2000 NOWA.

 

 

mgr Ryszard Dusza

Ukończył fizykę z chemią w Łodzi oraz studia magisterskie w Instytucie Chemii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Dyplomowany nauczyciel fizyki z 45-letnim stażem pracy w szkole podstawowej i gimnazjum. W swojej karierze zawodowej przygotowywał z powodzeniem bardzo wielu uczniów do ważnych konkursów fizycznych. Współautor serii Eureka 2000 NOWA.

 

 

mgr Jolanta Fornalska

Ukończyła studia w Instytucie Fizyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Dyplomowany nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Wśród jej wychowanków jest duże grono finalistów i laureatów konkursów fizycznych. Współautorka serii Eureka 2000 NOWA.

mgr Leszek Krupiński
 

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nauczyciel fizyki z długim stażem pracy w szkole podstawowej i gimnazjum. W latach 1982–2001 doradca metodyczny nauczycieli oraz przewodniczący konkursu przedmiotowego z fizyki w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Promotor reformy oświaty i uczestnik programu „Kreator”. Współautor serii Eureka 2000 NOWA.

dr Małgorzata Wysocka-Kunisz

Dydaktyk fizyki, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autorka prac naukowych, publikacji edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli oraz programów kształcenia na studiach dziennych i podyplomowych. Redaktor merytoryczny i recenzent podręczników oraz materiałów dydaktycznych z zakresu fizyki i przyrody. Popularyzatorka fizyki, organizatorka przedsięwzięć promujących fizykę, od lat prowadząca systematyczne pokazy dla dzieci i młodzieży w Instytucie Fizyki UJK. Konsultant merytoryczno-dydaktyczny serii Eureka 2000 NOWA.

 

 


ZOBACZ POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SERIĘ

 

 

chem.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentu podręcznika, zeszytu ćwiczeń i poradnika metodycznego dotyczącego wybranego działu. Materiał pochodzi z publikacji dla klasy 8. 

 

 

 


POZNAJ MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA SERII

podrecznik.png

Podręcznik

Podręcznik to najważniejsze narzędzie pracy nauczyciela i ucznia. Przemyślana struktura publikacji, właściwie zaprojektowana szata graficzna oraz czytelna nawigacja ułatwiają pracę z książką i jednocześnie naukę fizyki.
zc.png

Zeszyt ćwiczeń

Zeszyt ćwiczeń to ważne uzupełnienie podręcznika. Zawarte w nim zadania, zróżnicowane pod względem formy i poziomu trudności, wspierają proces nauczania, nabywania nowych umiejętności i utrwalania wiedzy.
zz.png

Zbiór zadań

Zbiór zadań jest źródłem dodatkowych ćwiczeń zróżnicowanych pod względem formy i stopnia trudności. Urozmaicone zadania stanowią dla nauczyciela wsparcie w pracy z uczniami o różnych predyspozycjach.
cd.png

Multibook

Podręcznik w wersji cyfrowej jest uzupełniony o treści multimedialne, np.: pokazy slajdów, ćwiczenia interaktywne i filmy. Taka forma przedstawiania zagadnień fizycznych jest bliska uczniom, dzięki czemu nauka staje się bardziej atrakcyjna i sprzyja zrozumieniu zaprezentowanej problematyki.
metodyka.png

Przewodnik metodyczny

Książka dla nauczyciela zawiera liczne materiały dydaktyczne stanowiące wsparcie w codziennej pracy. Zostały w niej umieszczone między innymi: program nauczania, rozkład materiału, wymagania edukacyjne i scenariusze wybranych lekcji.
zarowka.png

MAC Akademia

MAC Akademia to przeznaczona dla nauczycieli strefa na stronie www.mac.pl, w której fizycy znajdą: program nauczania, rozkład materiału, wymagania edukacyjne, scenariusze lekcji (dostępne również w dziennikach elektronicznych), karty pracy, propozycje sprawdzianów oraz wiele innych ważnych materiałów. Dzięki wersji cyfrowej nauczyciele mają możliwość edytowania poszczególnych plików, dostosowując je do swoich oczekiwań. MAC Akademia to nie tylko materiały wspierające warsztat pracy nauczyciela, ale też źródło inspiracji i dodatkowej wiedzy.

 

 

 

 

 

 


Chcesz poznać bliżej cykl FIZYKA?

Jesteś zainteresowany cyklem FIZYKA? Wypełnij formularz i zamów wizytę konsultanta oświatowego MAC.