Sprawdź NOWY Generator Zadań od Wydawnictwa MAC Edukacja!

  • Ogromna baza danych gotowych zadań i opracowań zestawów zadań z możliwością ich edytowania.
  • Wyszukiwanie zadań według tematów z podręcznika lub punktów z podstawy programowej.
  • Wybór poziomu trudności i typów różnego rodzaju zadań.
  • Automatyczne tworzenie zadań aż dla 4 grup.

Zobacz wideo z instrukcją!

[Generator zadań] Logowanie i widok panelu głównego
[Generator zadań] Logowanie i widok panelu głównego
[Generator zadań] Samodzielne tworzenie zestawów zadań
[Generator zadań] Samodzielne tworzenie zestawów...
[Generator zadań] Modyfikacje zestawu zadań oraz dodawanie nowych grup
[Generator zadań] Modyfikacje zestawu zadań oraz...
[Generator zadań] Widok i funkcjonalności zadań
[Generator zadań] Widok i funkcjonalności zadań
[Generator zadań] Edytowanie zadań
[Generator zadań] Edytowanie zadań
Wieczory metodyczne


Posłuchaj, na które elementy serii autorzy zwrócili szczególną uwagę

 

Świat jest fascynujący i podczas podróży ciągle znajduję w nim nowe cuda, niespodzianki i zaskoczenia. Tak właśnie warto pokazywać go najmłodszym Polakom, którzy podczas lekcji geografii mają szansę zrozumieć nie tylko to, jak zbudowana jest kula ziemska i ile krajów się na niej znajduje, ale też zachwycić się milczącym pięknem pustyni, szmaragdowym oddechem dżungli i błękitem oceanu.
Polecam Państwu ten podręcznik, który w kolorowy i bogaty sposób przekazuje nie tylko niezbędną wiedzę, ale też inspirację do odkrywania świata.

Beata Pawlikowska

Podróżniczka, pisarka, dziennikarka

 

 

 

 

Jesteś zainteresowana/y prezentacją oferty w Twojej placówce?

 

geografia_full.png

 

Klasa 5 - Numer dopuszczenia MEiN - 927/1/2018
Klasa 6 - Numer dopuszczenia MEiN - 927/2/2019
Klasa 7 - Numer dopuszczenia MEiN - 927/3/2022/z1
Klasa 8 - Numer dopuszczenia MEiN - 927/4/2021

Seria Geografia jest przeznaczona dla uczniów klas 5–8. W klasach 5, 6 i 8 materiał jest przeznaczony na 1 godzinę tygodniowo, a w klasie 7 – na 2 godziny tygodniowo. Zakres treści jest zgodny z podstawą programową, a proponowane metody pracy – z nowoczesnymi metodami nauczania.

W podręczniku autorzy zwracają uwagę na kształcenie kreatywne, twórcze, pobudzające uczniów do samodzielnej pracy, głównie poprzez zachęcanie ich do wykonywania zadań i poleceń wstępnych (Podejmij temat) na początku lekcji, śródlekcyjnych w trakcie zajęć (liczne ćwiczenia odwołujące się do ilustracji) oraz podsumowujących – na koniec lekcji. Instrukcje Krok po kroku oraz opisy doświadczeń (Przekonaj się!) pomagają nabywać umiejętności niezbędne w dalszych etapach edukacji i w życiu codziennym.
Duża liczba fotografii ułatwia zrozumienie treści oraz rozbudzenie w uczniach zainteresowania geografią. Prezentowane mapy i skorelowane z nimi zadania ułatwiają doskonalenie umiejętności orientowania się w przestrzeni geograficznej.
Odwołania do sposobów życia mieszkańców w różnych częściach Polski i świata skłaniają do refleksyjnego myślenia, a nawiązania do wspólnego dziedzictwa przyrody i kultury – uczą dostrzegania piękna otaczającego świata.


Autorzy

Klasa 5:

     

Prof. dr hab.
Bożena Elżbieta Wójtowicz

Maria Figa

Dominik Marszał

 

 

Klasa 6:

     

Prof. dr hab.
Bożena Elżbieta Wójtowicz

Maria Figa

Dominik Marszał

Łukasz Mędrzycki

 

Klasa 7:

 

 

 

Prof. dr hab.
Bożena Elżbieta Wójtowicz

Maria Figa

Dominik Marszał

Łukasz Mędrzycki

Grzegorz Pruszko

Wojciech Wiecki

 

 

 

Klasa 8:

 

 

 

Prof. dr hab.
Bożena Elżbieta Wójtowicz

Maria Figa

Dominik Marszał

Łukasz Mędrzycki

Jakub Sypniewski

 

 

 

 

 


Powody, dla których warto wybrać serię Geografia

geo.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentów podręcznika, zeszytu ćwiczeń i poradnika metodycznego dotyczących wybranych działów z publikacji dla klas 5-8. 

 

 

 

 

 


POZNAJ MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA SERII

3.png

Podręcznik

Podstawowe narzędzie pracy nauczyciela i ucznia. Starannie zaprojektowana szata graficzna, przemyślana struktura podręcznika oraz czytelna nawigacja ułatwiają naukę geografii. Dzięki zachowaniu właściwych proporcji tekstu do ilustracji publikacja ta jest przyjazna dziecku.

1.png

Zeszyt ćwiczeń

Jest to doskonałe uzupełnienie podręcznika. Zawarte w nim zadania, zróżnicowane pod względem formy i poziomu trudności, wspierają proces nauczania, nabywania nowych umiejętności i utrwalania wiadomości.

2.png

Przewodnik metodyczny

Publikacja zawiera liczne materiały dydaktyczne, stanowiące wsparcie dla nauczycieli w codziennej pracy. Zostały w niej umieszczone m.in.: program nauczania, rozkład materiału, wymagania edukacyjne, scenariusze wybranych lekcji.

zarowka.png

MAC Akademia

Jest to przeznaczona dla nauczycieli strefa na stronie www.mac.pl/mac-akademia, w której nauczyciele geografii znajdą m.in.: program nauczania, rozkład materiału, wymagania edukacyjne, scenariusze lekcji, karty pracy, propozycje sprawdzianów. Dzięki cyfrowej wersji nauczyciele mają możliwość edytowania poszczególnych plików, dostosowując je do swoich oczekiwań. MAC Akademia to nie tylko materiały wspierające warsztat pracy nauczyciela, ale też źródło inspiracji oraz miejsce rozwijania swoich predyspozycji zawodowych.

zarowkacd.png

Multibook

Podręcznik w wersji cyfrowej, wzbogacony atrakcyjnymi zasobami multimedialnymi, np.: pokazami slajdów, ćwiczeniami interaktywnymi, filmami. Taka forma przedstawiania treści jest bliska uczniom, dzięki czemu nauka geografii jest bardziej atrakcyjna i sprzyja zrozumieniu zaprezentowanych zagadnień.

 


Chcesz poznać bliżej cykl GEOGRAFIA?

Jesteś zainteresowany cyklem GEOGRAFIA? Wypełnij formularz i zamów wizytę konsultanta oświatowego MAC.