Wygraj książkę Beaty Pawlikowskiej z autografem autorki!

Napisz opinię o podręczniku „Geografia” do klasy 5 wydawnictwa MAC Edukacja i wygraj wspaniałą nagrodę w konkursie „Podróże kształcą, lekcje inspirują”!
Opisz, w jaki sposób praca na lekcjach z naszym podręcznikiem do geografii może być inspiracją dla ucznia klasy 5 i nauczyciela do podróżowania i poznawania świata.

•    Autorów 5 najciekawszych prac nagrodzimy zestawem książka „Blondynka na Hawajach” Beaty Pawlikowskiej z imienną  dedykacją od autorki + kubek ceramiczny od wydawnictwa MAC 
Z kolei autorów 10 wyróżnionych prac nagrodzimy kubkiem ceramicznym od wydawnictwa MAC.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli geografii!

Nie masz jeszcze swojego podręcznika do klasy 5 w wersji drukowanej?? Wypełnij formularz i zamów wizytę konsultanta oświatowego MAC! 
•    Uwaga: termin nadsyłania prac 30 kwietnia 2021 roku.
•    Ogłoszenie wyników: 14 maja 2021 roku.
•    Zapoznaj się z regulaminem konkursu - [pobierz dokument PDF]
•    Pobierz kartę konkursu – PDF, wydrukuj, wypełnij i prześlij do nas wraz ze swoją pracą konkursową na adres e-mail: geografia@mac.pl  
 


Szukasz inspiracji?
Obejrzyj rozmowę z Beatą Pawlikowską pt. „Podróże kształcą, lekcje inspirują”:

 

geografia_full.png

 

Klasa 5 - Numer dopuszczenia MEiN - 927/1/2018
Klasa 6 - Numer dopuszczenia MEiN - 927/2/2019
Klasa 7 - Numer dopuszczenia MEiN - 927/3/2020
Klasa 8 - Numer dopuszczenia MEiN - wkrótce

Seria Geografia jest przeznaczona dla uczniów klas 5–8. W klasach 5, 6 i 8 materiał jest przeznaczony na 1 godzinę tygodniowo, a w klasie 7 – na 2 godziny tygodniowo. Zakres treści jest zgodny z podstawą programową, a proponowane metody pracy – z nowoczesnymi metodami nauczania.

W podręczniku autorzy zwracają uwagę na kształcenie kreatywne, twórcze, pobudzające uczniów do samodzielnej pracy, głównie poprzez zachęcanie ich do wykonywania zadań i poleceń wstępnych (Podejmij temat) na początku lekcji, śródlekcyjnych w trakcie zajęć (liczne ćwiczenia odwołujące się do ilustracji) oraz podsumowujących – na koniec lekcji. Instrukcje Krok po kroku oraz opisy doświadczeń (Przekonaj się!) pomagają nabywać umiejętności niezbędne w dalszych etapach edukacji i w życiu codziennym.
Duża liczba fotografii ułatwia zrozumienie treści oraz rozbudzenie w uczniach zainteresowania geografią. Prezentowane mapy i skorelowane z nimi zadania ułatwiają doskonalenie umiejętności orientowania się w przestrzeni geograficznej.
Odwołania do sposobów życia mieszkańców w różnych częściach Polski i świata skłaniają do refleksyjnego myślenia, a nawiązania do wspólnego dziedzictwa przyrody i kultury – uczą dostrzegania piękna otaczającego świata.


Autorzy

Klasa 5:

     

Prof. dr hab.
Bożena Elżbieta Wójtowicz

Maria Figa

Dominik Marszał

 

 

Klasa 6:

     

Prof. dr hab.
Bożena Elżbieta Wójtowicz

Maria Figa

Dominik Marszał

Łukasz Mędrzycki

 

Klasa 7:

 

 

 

Prof. dr hab.
Bożena Elżbieta Wójtowicz

Maria Figa

Dominik Marszał

Łukasz Mędrzycki

Grzegorz Pruszko

Wojciech Wiecki

 

 

 

Klasa 8:

 

 

 

Prof. dr hab.
Bożena Elżbieta Wójtowicz

Maria Figa

Dominik Marszał

Łukasz Mędrzycki

Jakub Sypniewski

 

 

 

 

 


Powody, dla których warto wybrać serię Geografia

geo.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentów podręcznika, zeszytu ćwiczeń i poradnika metodycznego dotyczących wybranych działów z publikacji dla klas 5-8. 

 

 

 

 

 


POZNAJ MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA SERII

3.png

Podręcznik

Podstawowe narzędzie pracy nauczyciela i ucznia. Starannie zaprojektowana szata graficzna, przemyślana struktura podręcznika oraz czytelna nawigacja ułatwiają naukę geografii. Dzięki zachowaniu właściwych proporcji tekstu do ilustracji publikacja ta jest przyjazna dziecku.

1.png

Zeszyt ćwiczeń

Jest to doskonałe uzupełnienie podręcznika. Zawarte w nim zadania, zróżnicowane pod względem formy i poziomu trudności, wspierają proces nauczania, nabywania nowych umiejętności i utrwalania wiadomości.

2.png

Przewodnik metodyczny

Publikacja zawiera liczne materiały dydaktyczne, stanowiące wsparcie dla nauczycieli w codziennej pracy. Zostały w niej umieszczone m.in.: program nauczania, rozkład materiału, wymagania edukacyjne, scenariusze wybranych lekcji.

zarowka.png

MAC Akademia

Jest to przeznaczona dla nauczycieli strefa na stronie www.mac.pl/mac-akademia, w której nauczyciele geografii znajdą m.in.: program nauczania, rozkład materiału, wymagania edukacyjne, scenariusze lekcji, karty pracy, propozycje sprawdzianów. Dzięki cyfrowej wersji nauczyciele mają możliwość edytowania poszczególnych plików, dostosowując je do swoich oczekiwań. MAC Akademia to nie tylko materiały wspierające warsztat pracy nauczyciela, ale też źródło inspiracji oraz miejsce rozwijania swoich predyspozycji zawodowych.

zarowkacd.png

Multibook

Podręcznik w wersji cyfrowej, wzbogacony atrakcyjnymi zasobami multimedialnymi, np.: pokazami slajdów, ćwiczeniami interaktywnymi, filmami. Taka forma przedstawiania treści jest bliska uczniom, dzięki czemu nauka geografii jest bardziej atrakcyjna i sprzyja zrozumieniu zaprezentowanych zagadnień.

 


Chcesz poznać bliżej cykl GEOGRAFIA?

Jesteś zainteresowana/y otrzymaniem swojego podręcznika do klasy 5 w wersji drukowanej?
Wypełnij formularz, a my niezwłocznie wyślemy go na adres Twojego miejsca zamieszkania!