KLASA 4 - Numer dopuszczenia MEN - 891/1/2017

KLASA 5 - Numer dopuszczenia MEN - 891/2/2018

KLASA 6 - Numer dopuszczenia MEN - 891/3/2019

KLASA 7 - Numer dopuszczenia MEN - 891/4/2020

Seria Historia koncentruje się na najważniejszych elementach dziedzictwa przeszłości, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów ojczystych. Zakłada łagodne zaznajomienie ucznia z nowym przedmiotem, czemu sprzyja rozbudowana część propedeutyczna w podręczniku dla klasy 4 i zamieszczenie na początku każdej lekcji modułu Podejmij temat. Przy realizacji treści nauczania szczególny nacisk położono na rozwijanie umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego oraz podkreślanie związków teraźniejszości z przeszłością.

W myśl założeń nowej podstawy programowej w klasie 4. prezentowane są dzieje ojczyste poprzez dokonania wybitnych postaci historycznych. Ukazywanie życia i działalności takich bohaterów jak królowa Jadwiga, Tadeusz Kościuszko, Romuald Traugutt, Maria Skłodowska-Curie czy Witold Pilecki służy kształtowaniu postaw patriotycznych, ale też jest dla dziecka znakomitą lekcją dobra, honoru, odpowiedzialności i poszanowania dla pracy. Oprócz postaci wymienionych w podstawie, w naszym podręczniku ukazujemy osoby, które wniosły szczególny wkład do polskiej kultury: Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Henryka Sienkiewicza czy Jana Matejkę. W naszym podręczniku pojawiają się również bohaterowie zbiorowi, o których podstawa programowa do klasy 4. nie wspomina: powstańcy wielkopolscy, powstańcy śląscy oraz młodzi obrońcy Lwowa. Dużo miejsca poświęciliśmy również powstaniu warszawskiemu i ludziom zaangażowanym w walkę przeciwko komunistom – wśród nich pojawiają się zarówno strajkujący robotnicy Stoczni Gdańskiej jak i wspierający ich w tej walce mieszkańcy. Są też bohaterowie najnowszej historii Polski, którzy wnieśli szczególny wkład w walkę o demokratyczną Polskę: Lech Wałęsa, Anna Walentynowicz i Tadeusz Mazowiecki.

 

AUTOR

Szymon Ciechanowski

Absolwent historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od wielu lat związany z branżą edukacyjną. Redaktor wielu projektów wydawniczych w segmencie edukacyjnym, inicjator i redaktor książek dla dzieci. Zainteresowania: historia dwudziestolecia międzywojennego, muzyka lat 60. i 70. XX w.

 

 


ZOBACZ POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SERIĘ

hist.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentu podręcznika, zeszytu ćwiczeń i poradnika metodycznego dotyczącego wybranego działu. Materiał pochodzi z publikacji dla klasy 5. 

 

 

 

 

 

 


Chcesz poznać bliżej cykl HISTORIA?

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą i umówimy na spotkanie z Konsultantem Oświatowym.