Dzień z pomysłem w przedszkolu - lekcja pokazowa

o konferencji


E-konferencja nie zawiera materiałów do pobrania.

Jak przeprowadzić interesujące, a zarazem kreatywne zajęcia w grupie przedszkolnej? Co robić, by rozbudzić ciekawość swoich podopiecznych? Zobacz lekcję pokazową z wykorzystaniem „Pudła pomysłów” omówioną przez dr Aleksandrą Piotrowską, psychologa dziecięcego. Zajęcia prowadzi Dorota Cedro, nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Godzinny odcinek e-konferencji dostępny do godziny 22:00

Wyłącznie w dniu premiery:

  • Możliwość wygenerowania certyfikatu uczestnictwa w e-konferencji
  • Możliwość zadania pytania autorom Pudła pomysłów w panelu dyskusyjnym pod oknem z filmem

pytania i odpowiedzi eksperta


20.04.2017
16:39
Pytanie:

Witam, w pudle pomysłów widzę, że jest książeczka ze scenariuszami, na jaki czas jest przeznaczony jeden scenariusz zajęć?
Justyna Jaworska

Odpowiedź:

Zarówno scenariusze do zajęć z kostką, jak i do słuchowisk, to „mini” scenariusze, wiec nauczyciel powinien zmieścić się w 1,5 godz.
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

20.04.2017
18:40
Pytanie:

Czy materiały są zalaminowane?
Ewa Kuczyńska

Odpowiedź:

Nie, są jednak wydrukowane na wytrzymałym papierze kredowym o odpowiedniej gramaturze, co zdecydowanie wpływa na ich trwałość.
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

20.04.2017
18:53
Pytanie:

podczas prezentacji cyfr, nauczycielka posługiwała się określeniem jaki to numer pokazując np. cyfrę 5, pokażcie ten numer na palcach" czy jest to prawidłowe określenie pod względem metodycznym?
WIOLETTA LIPA

Odpowiedź:

Nie, ma Pani rację. Prosimy jednak wybaczyć to niedopatrzenie – cała lekcja nagrana została za jednym podejściem, aby uniknąć jakichkolwiek dubli – zależało nam na tym, żeby zajęcia pokazowe prezentowały rzeczywisty przebieg pracy z wykorzystaniem Pudła pomysłów, a samo nagranie nie męczyło przedszkolaków. Pozdrawiamy!
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

20.04.2017
19:05
Pytanie:

Dzień dobry. Czy pudełko zawiera pomoce do wszystkich tematów zawartych w przewodniku Kolorowy start ? Jaki jest jego koszt? Pozdrawiam.
ROKSANA RÓŻALSKA

Odpowiedź:

Pudło zawiera różnorodne pomoce, które nauczyciel może wykorzystać niezależnie od tego na jakim pakiecie pracuje. Tematyka materiałów jest zbieżna z tematyką poruszaną na zajęciach w grupach przedszkolnych w ciągu roku szkolnego, a tym samym również z tematyką pakietu „Kolorowy start”. Pomoce użyte w sposób umiejętny mogą być pomocne przy realizacji wszystkich bloków tematycznych. Zależy to w dużej mierze od inwencji nauczyciela. Koszt pudła to 99 zł
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

20.04.2017
19:07
Pytanie:

Witam w jakim wieku jest prezentowana grupa dzieci?
Pytanie anonimowe

Odpowiedź:

To grupa mieszana 4- i 5-latków.
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

20.04.2017
19:27
Pytanie:

Witam, zajęcia super i bardzo mi się podobały ale w małej grupie i przy starszych dzieciach. Moja grupa jest zróżnicowana wiekowo od 2 latek do 5 lat, przy 23 dzieci jestem sama i mam paru chłopców, którzy w ogóle nie skupiają się na żadnych zajęciach wręcz je "rozwalają", czy moje czy koleżanki czy zajęć z języka bądź rytmiki. W jaki sposób skutecznie zainteresować tak zróżnicowaną grupę wiekową z takimi zachowaniami? Dodam, że to mój pierwszy rok w zawodzie i trochę brak mi już pomysłów i energii do tego. Nie zniechęcam się ale mam wrażenie, że nic mi się nie udaje jak bym chciała. Pozdrawiam.
Małgorzata Rajewska

Odpowiedź:

Początki zawsze bywają trudne, proszę się nie zniechęcać, poszerzać swój warsztat i sięgać po nowe rozwiązania jakimi niewątpliwie są np. materiały z „Pudła pomysłów”. Pomoce zawarte w pudle są na tyle różnorodne, aby można było z ich pomocą realizować zajęcia zarówno w małych jak i większych grupach. Filmy, słuchowiska, zabawy ruchowe sprawdzą się nawet w najliczniejszej grupie. Wykorzystanie kostki na zajęciach motywuje dzieci do działania. Przedszkolaki nie wiedzą, co „wypadnie” na kostce zatem koncentrują się – zawsze jest to dla nich element zaskoczenia wzbudzający ich naturalną ciekawość. Może to być doskonały sposób na pracę z mniej zdyscyplinowanymi dziećmi, których uwagę trudnej „zdobyć”. Warto również wykorzystywać pudełko jako pudełko magiczne, pudełko skarbów. Co do chłopców o których Pani wspomina należy stworzyć im możliwość do „spożytkowania” ich aktywności. Warto powierzać im „misje” by czuli się docenieni i zaangażowani w zabawę. Ich zachowanie świadczy o tym, iż lubią być w centrum uwagi i tą uwagę trzeba im poświęcić. Jeśli przy całej grupie powierzymy im „ważne” zadanie podniesie to ich motywację i zwiększy zaangażowanie. Staną się dzięki temu Pani „asystentami” gotowymi zawsze pomagać.
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

20.04.2017
20:18
Pytanie:

Jak mogę otrzymać Pudło Pomysłów? Nie wybrałam jeszcze pakietu dla dzieci a wiem, że będę pracowała z pięcio- i sześciolatkami.
Magdalena Bąk

Odpowiedź:

Prosimy o kontakt z konsultantem oświatowym odpowiedzialnym za Pani region. Numery telefonów oraz adresy mailowe konsultantów znaleźć można na stronie https://www.mac.pl/kontakt
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

20.04.2017
20:57
Pytanie:

Dzień dobry :) Rewelacyjne, interesujące zajęcie :) Dziękuję :) Ja mam pytanie natury praktycznej...szukam na stronie i w internecie Pudełka Pomysłów i nie mogę znaleźć . Gdzie można je kupić ?
Anita Wujczyk

Odpowiedź:

Dziękujemy! Więcej o Pudle przeczytać można na www.mac.pl/pudlopomyslow Pudło pomysłów zamówić można u konsultanta oświatowego odpowiedzialnego za Pani region lub na Księgarni Edukacyjnej: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-10943-Pudlo-Pomyslow.html
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

20.04.2017
21:22
Pytanie:

Ta kostka jest świetna, gdzie można ją zakupić?
Monika Kurczak

Odpowiedź:

https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-10943-Pudlo-Pomyslow.html
Autorzy koncepcji Pudła pomysłów

Powyższe pytania zostały zadane podczas czatu z ekspertem MAC po premierze e-konferencji.