Edukacja artystyczna ważnym elementem w rozwoju uczniów klas 1–3

o konferencji


Pobudzenie aktywności twórczej wśród dzieci jest niezwykle istotne. Im wcześniej zidentyfikujemy zdolności dziecka, tym większą damy mu szansę na wieloletni rozwój jego pasji. O edukacji artystycznej w edukacji wczesnoszkolnej porozmawiamy z Panią Teresą Wójcik. Gościem specjalnym będzie Maciej Miecznikowski.

pytania i odpowiedzi eksperta


20.11.2015
13:28
Pytanie:

W jaki sposób mamy, jako nauczyciele, zachęcać dzieci do rozwijania talentów, skoro wiemy, że zazdrość ludzka, a tym samym często działania niektórych osób, stoją nam na drodze do realizowania swoich marzeń i podniesienia swojej wartości?
Pytanie anonimowe

Odpowiedź:

Nauczyciel powinien uzmysłowić dzieciom, że każde z nich posiada pewne zdolności, które - dzięki swojej systematycznej pracy - może rozwijać. Nauczyciel, który na zajęciach artystycznych stwarza sytuację rozwoju tych zdolności, daje równą szansę nabywania umiejętności, a tym samym uczy zrozumienia do wszelkich działań artystycznych. Nauczyciel współtworzy klimat i atmosferę w klasie szkolnej i to on, dzięki swojemu doświadczeniu, uczy tolerancji i wpływa na zachowania uczniów.
Teresa Wójcik

Powyższe pytania zostały zadane podczas czatu z ekspertem MAC po premierze e-konferencji.