png_postaw.png

ZALOGUJ SIĘ NA KONTO NA MAC.PL*

POBIERZ PUBLIKACJĘ

NIE MASZ KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ

* - Aby pobrać publikację "Miniporadnik dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną - postaw na trzylatka" należy posiadać aktywne konto rodzica, studenta lub nauczyciela.
Rejestracja na stronie www.mac.pl jest całkowicie bezpłatna.

e-konfa_postwa3latka.JPG

Zapraszamy na e-konferencję

Wybieraj z głową - jak świadomie wybrać publikacje dla dziecka?

W wielu przedszkolach wrzesień to czas wyboru materiałów edukacyjnych dla najmłodszych. Na co zwracać szczególną uwagę, o czym pamiętać, czym się kierować? Co warto wiedzieć, zarówno z perspektywy nauczyciela, jak i rodzica? O tym, jak wybierać najlepsze publikacje dla przedszkolaków, opowie dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.

 

Jakie kompetencje pozwala trenować u trzylatków i czterolatków
praca z wykorzystaniem profesjonalnych materiałów?


ikonka_strzalka.png

Sprawność manualna. Różnorodne, dostosowane do wieku i możliwości dziecka zadania, ćwiczą rączkę w sposób, który jest niełatwy do osiągnięcia bez odpowiednich pomocy.

ikonka_strzalka.png

Logiczne myślenie. Istotny aspekt w rozwoju maluchów, który umożliwia głębsze zrozumienie problemu i poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań.

ikonka_strzalka.png

Percepcję wzrokową, poprzez dobór ćwiczeń rozwijających spostrzegawczość, orientację przestrzenną i orientację na kartce.

ikonka_strzalka.png

Koncentrację uwagi. Dzięki zróżnicowanym treściom łatwiejsze jest stawianie dziecku wymagań możliwych do zrealizowania, zgodnych z jego poziomem rozwoju psychofizycznego.

ikonka_strzalka.png

Inteligencję emocjonalną, ze szczególnym naciskiem na istotną w dalszych etapach edukacji naukę empatii i współpracy w grupie.

ikonka_strzalka.png

Aktywność twórczą, która ma ogromny wpływ na rozwój wyobraźni i kreatywności maluchów.

3-latek.PNG

EKSPERT RADZI


 
 
 
 
 
 

Co proponujemy nauczycielom młodszych grup przedszkolnych?