Robot Photon wylądował w polskiej szkole

27 wrz 2017

Widowiskowym lądowaniem robota edukacyjnego Photon na boisku Szkoły Podstawowej nr 24 w Kielcach rozpoczęła się przygoda z nauką programowania w całym kraju. Grupa MAC S.A. rozpoczęła tym samym dostawy robota do szkół i przedszkoli. Pierwszy Photon dzisiaj wylądował.

Robot przyleciał do kieleckiej podstawówki dronem i wylądował prosto w rękach dyrektorki szkoły, pani Ewy Misiorowskiej. Zgromadzeni na boisku szkolnym uczniowie klas 2 i 3 po zapoznaniu się z robotem, wzięli udział w warsztatach z programowania z wykorzystaniem robota Photon.

4 klasy wykonywały różnorodne scenariusze zajęć przygotowane przez nauczycielki na bazie zbioru 40 scenariuszy dołączanych do edukacyjnej wersji robota Photon i opracowane przez zespół wydawnictwa MAC Edukacja.

Na pamiątkę wydarzenia Szkoła Podstawowa nr 24 im. Pierwszej Kompanii Kadrowej otrzymała w prezencie od Grupy MAC S.A. zestaw edukacyjny: robota Photon, matę i tablet oraz zbiór gotowych scenariuszy zajęć. Lądowanie Photona w Szkole Podstawowej nr 24 zyskało również dodatkowy wymiar z uwagi na tegoroczny Jubileusz 50-lecia szkoły.

Grupa MAC S.A., właściciel marki MAC Technologie, jest wyłącznym dystrybutorem robota Photon dla edukacji w Polsce na mocy podpisanej w kwietniu br. umowy ze spółką Photon Entertainment z Białegostoku. Robot Photon został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.

Szkoły i przedszkola w całym kraju mogą już zamawiać roboty do swoich placówek. Wzbogacona wersja robota Photon w komplecie z gotowymi scenariuszami zajęć kosztuje 990 zł brutto.

Więcej o robocie Photon