E-PODRĘCZNIK

JAKOŚĆ W EDUKACJI

Autorem e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej jest Grupa MAC S.A., właściciel wydawnictwa MAC Edukacja. Jako dostawcy kompleksowych rozwiązań dla placówek szkolnych, przygotowaliśmy ofertę stworzoną dla nauczycieli zainteresowanych pracą z wykorzystaniem e-podręcznika. Proponujemy Państwu szkolenia prowadzone przez doświadczonych edukatorów, najlepiej dobrany do e-podręcznika sprzęt multimedialny oraz publikacje drukowane wspierające codzienną pracę w szkole.

KONCEPCJA E-PODRĘCZNIKA

Jest to podręcznik w wersji elektronicznej, zawierający bogaty materiał interaktywny, m.in. ćwiczenia, filmy oraz nagrania. E-podręcznik otrzymał wszystkie pozytywne recenzje ekspertów MEN, jest zgodny z podstawą programową i może być wykorzystywany w klasach 1-3 szkół podstawowych. Wyróżniają go innowacyjne podejście do nauki oraz oryginalna fabuła, adresowana do najmłodszych uczniów.


Co charakteryzuje e-podręcznik

ikona_ok.jpg

Bezpłatny dostęp do bogatych zasobów edukacyjnych – bez logowania, bez instalacji.

ikona_ok.jpg

Pozytywne opinie MEN i zgodność z podstawą programową.

ikona_ok.jpg

Dodatkowy materiał aktywizujący dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

ikona_ok.jpg

Doskonały przykład wykorzystania metody nauki przez zabawę.

ikona_ok.jpg

Tematyka e-podręcznika powiązana ze światem bliskim dziecku.

ikona_ok.jpg

Prosta i intuicyjna nawigacja.

ikona_ok.jpg

Atrakcyjna dla współczesnego dziecka koncepcja dwóch światów – fantastycznego i realnego

ikona_ok.jpg

Sprawdzony i doświadczony zespół autorski


ZGRZYCIAKI

Kim są Zgrzyciaki?

Zgrzyciaki to bohaterowie interaktywnego e-podręcznika dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, który uzupełnia pracę z podręcznikiem drukowanym.

E-podręcznik wprowadza angażującą uczniów historię w atrakcyjnej dla młodego pokolenia formie – interaktywne ćwiczenia wplecione w historię opowiadającą przygody rodzeństwa Kuby i Julki, którym pomagają Zgrzyciaki. Te kolorowe postaci, z wyglądu przypominające roboty, inspirują uczniów do rozwiązywania zadań i problemów złośliwie podsuwanych przez przekornego profesora Zgrzyta.
Świat dobra i zła, przedstawiony w formule zbliżonej do gier, sprawia, że dzieci chętnie włączają się w historię, podejmują wyzwania i – co najważniejsze – uczą się, bawiąc.


POZNAJ ZGRZYCIAKI

zgrzyciaki_eron.png

Eron - odpowiedzialny jest za edukację społeczną i przyrodniczą. To chodzący przykład łagodności, dobrego zachowania i umiłowania przyrody.

zgrzyciaki_figo.png

Figo - jego specjalnością jest edukacją polonistyczną. Miłośnik książek i znawca wielu przysłów. Osobowość artystyczna.

zgrzyciaki_anima.png

Anima - odpowiedzialna za edukację matematyczną. Zna się na komputerach. Mistrzyni organizacji i pedantka.

zgrzyciaki_julka.png

Julka - lubi przyrodę i nauki humanistyczne, przez co często pojawia się w towarzystwie Erona i Figa. Uwielbia zwierzęta. To urodzony ekolog, ale także typ nieco zadziorny. Ma czarne włosy i mały nosek.

zgrzyciaki_kuba.png

Kuba - lubi nauki ścisłe i komputery, stąd częściej zobaczymy go w parze z Animą. W odróżnieniu od Animy jest typem żartownisia i lubi się pośmiać.

zgrzyciaki_zgrzyt.png

Profesor Zgrzyt. Typ złośliwego chochlika i genialnego, ale szalonego naukowca zarazem. Nie cierpi dzieci i pozostałych Zgrzyciaków. Tworzy mnóstwo wynalazków, którymi sieje chaos. Nieustannie walczy z każdym przejawem wiedzy i mądrości. Bycie czarnym charakterem to jego hobby.

Zgrzyciaki odwiedziły dzieciaki

3150 km, 13 miast, 3864 pierwszoklasistów, dziesiątki rozwiązanych zadań i przeprowadzonych doświadczeń naukowych, miliony uśmiechów i uścisków – to bilans serii spotkań z bohaterami e-podręcznika, które odbyły się w październiku w całej Polsce.

Bohaterowie e-podręcznika odwiedzili uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Organizatorem wydarzeń była Grupa Edukacyjna S.A., a partnerem technologicznym firma Samsung.


SZKOLENIA