POZNAJ ROBOTY

ROBOT DASH

Dash to najprawdziwszy robot, z naładowaną baterią, gotowy do użycia po otwarciu pudełka! Porusza się, tańczy, śpiewa, mówi swoim głosem lub odgrywa dowolnie wgrany głos. Dash posiada liczne sensory, dzięki którym słyszy, reaguje na przeszkody i wykryje swojego kumpla Dota. Używaj Wonder, Blockly i innych aplikacji, by nauczyć Dasha nowych umiejętności – bez książek czy warsztatów!

 
 

ZOBACZ FUNKCJONALNOŚCI

ROBOT DOT

Dot to młodszy kumpel Dasha. Choć nie potrafi się poruszać, ale mówi, zmienia kolorki, mruga okiem - jest szczególnie lubiany przez najmłodsze dzieci, które lubią się nim opiekować. Dot posiada liczne sensory, dzięki którym słyszy, wyczuje zmianę jego pozycji, zareaguje na potrząsanie i podrzucanie nim. Możesz nagrać własny głos lub dowolną ścieżkę dźwiękową na Dota. Odkryj wszystkie możliwości Dota dzięki samouczkom w aplikacjach Blockly i Wonder – bez książek czy warsztatów!

 

ZOBACZ FUNKCJONALNOŚCI

 
 

 

 


ZOBACZ FILMY POKAZUJĄCE MOŻLIWOŚCI ROBOTÓW

Wally i Mimi w przyjazny i zabawny sposób wprowadzają w świat robotów Dash i Dot.


DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ ROBOTÓW W EDUKACJI?

nauka.png

Nauka Programowania

Programując roboty Dash i Dot, uczniowie uczą się logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku. Do nauki programowania w szkołach szczególnie polecamy aplikację BLOCKLY.

wsparcie.png

Wsparcie zajęć dydaktycznych

Roboty Dash i Dot mogą stanowić dodatkowe narzędzie do prowadzenia zajęć lekcyjnych z matematyki, geografii, j. polskiego, muzyki i innych. Roboty dają możliwość wizualizacji i praktycznego zastosowania opracowywanych zagadnień, przez co dzieciom łatwiej przyswoić wiedzę.

scenariusze.png

Gotowe scenariusze lekcji

Nauczycielom udostępniamy scenariusze lekcji z wykorzystaniem Dasha i Dota. Scenariusze spełniają określone cele z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego i Kształcenia Ogólnego dla Szkół Podstawowych. Każdy ze scenariuszy został opracowany i sprawdzony w praktyce przez nauczycieli.

zabawa.png

Świetna zabawa

Dash i Dot to interaktywne roboty o przyjaznym wyglądzie. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki szybko się z nimi zaprzyjaźniają i wprost nie mogą się doczekać „pracy” z robotami na lekcjach. Jako formę edukacyjnej zabawy grupowej można zorganizować np. wyścig albo mecz piłki „nożnej” robotów.

podstawy.png

Podstawy języka angielskiego – nauka przez zabawę!

Aplikacje wykorzystują proste słownictwo a każdą komendę można „przetłumaczyć” obserwując zachowanie robota(aplikacje Blockly i Wonder). Poprzez systematyczne korzystanie z aplikacji dzieci mimowolnie uczą się komend po angielsku.

start.png

Łatwy start

Nie potrzeba wiedzy z programowania ani informatyki, aby móc zacząć prowadzić lekcje z Dashem i Dotem! Wystarczy pobrać aplikacje Go oraz Blockly na tableta, doładować roboty i można zaczynać.


POBIERZ DARMOWE APLIKACJE NA ROBOTY

 •  
  Wonder

  Aplikacja dostęna dla uczniów od 8 lat

  Dzięki aplikacji Wonder, robotyka sprawia tyle przyjemności, co malowanie palcami. Wizualny, obrazowy język programowania stworzony dla dzieci umożliwia uczniom budowę zachowań Dasha, czyniąc go ich podopiecznym, kumplem i towarzyszem licznych przygód.

 •  
  Go

  Aplikacja dostęna bez ograniczeń wiekowych

  Nadaj Dashowi nowe imię, obracaj nim w kółko, puść robotowe oczko i wiele więcej! Odkryj dźwięki, światła i sensory robota. Aplikacja Go to pierwsze spotkanie z możliwościami Dasha.

 •  
  Blockly

  Aplikacja dostęna dla uczniów od 8 lat

  Zaprojektowana dla dzieci w wieku od 8 lat, aplikacja Blockly wprowadza zaawansowane pojęcia programowania w formie przystępnych zadań i zagadek.

 •  
  Path

  Aplikacja dostęna bez ograniczeń wiekowych

  Z aplikacją Path dzieci poznają podstawy robotyki i programowania, zanim nauczą się czytać! Rysując trasę na swoim tablecie czy smartfonie, dzieci wysyłają Dasha w podróże po domu za pomocą kodu.

 •  
  Xylo

  Aplikacja dostęna bez ograniczeń wiekowych

  Z pomocą Xylo zaprogramuj Dasha, aby stał się muzykiem. Używając akcesoria Cymbałek, dzieci mogą zaprogramować Dasha do odegrania ulubionych piosenek lub tworzyć własną muzykę!


ROBOTY W OFERCIE MAC TECHNOLOGIE

 • Karty Matematyka do robota Qobo

  Karty Matematyka to karty do programowania połączone z robotem Qobo Roboloq. Stworzono je w formie gry, a prezentowane, zróżnicowane scenariusze mają za zadanie pobudzić zainteresowanie matematyką wśród najmłodszych. Można je przystosować do różnych grup wiekowych i etapów rozwoju...

  zobacz więcej
 • Robot Qobo

  Ślimak Qobo firmy Robobloq to robot edukacyjny dla najmłodszych dzieci. Może być wykorzystywany zarówno na etapie przedszkola, jak i pierwszych klas szkoły podstawowej. Qobo ma kilka trybów pracy, od najprostszego, jakim jest układanie Kart Kodujących, poprzez Programowanie Bez Ekranu, aż...

  zobacz więcej
 • Sketch Kit do robota Dash

  Sketch Kit to najnowszy dodatek dla Dash’a i Cue, który umożliwia dzieciom wizualizację swoich kodów. Stwórz własny projekt lub skorzystaj z gotowych w aplikacji Blockly i Wonder. Pamiętaj, Twoja wyobraźnia i możliwości programowania są nieograniczone. Ten niezwykły zestaw pomaga...

  zobacz więcej
 • Pociąg Intelino zestaw torów drewnianych

  Pociąg Intelino

  zawiera: • 8 drewnianych ścieżek adaptera

  zobacz więcej
 • Pociąg Intelino zestaw torów dodatkowych

  Pociąg Intelino

  zawiera: • 20 torów (12 zakrętów, 4 proste, 4 dzielone tory) • 40 płytek z kodami kolorystycznymi (10 białych, 8 zielonych, 8 czerwonych, 6 niebieskich, 4 żółte, 4 purpurowe)

  zobacz więcej
 • Pociąg Intelino zestaw startowy

  Pociąg Intelino

  zawiera: • 1 inteligentny silnik pociągu • 1 inteligentny wagon kolejowy • 20 torów (12 zakrętów, 4 proste, 4 dzielone tory) • 40 płytek z kodowaniem kolorystycznym • Arkusz kalkomanii pociągu • Kabel do ładowania USB

  zobacz więcej
 • Biała mata dla robotów - winylowa

  Dash&Dot

  Uniwersalna mata dla robotów Dash i Dot: - ma kratowaną powierzchnię z wyznaczonymi liniami głównymi co 30cm oraz przerywanymi liniami siatki co 10cm - ułatwi to programowanie drogi dla Dasha wyrażonej w centymetrach (aplikacja Blockly i Wonder). - wykonana jest z winylu...

  zobacz więcej
 • Kolorowa mata dla robotów - winylowa

  Dash&Dot

  Kolorowa mata dla robotów Dash i Dot: - kolorowa grafika mapy umożliwia podróżowanie Dashem po całej wyspie! Zaprogramuj robotowi trasę od od pustyni, przez las, aż po lodowiec. - ma kratowaną powierzchnię z wyznaczonymi liniami głównymi co 30cm oraz przerywanymi...

  zobacz więcej
 • Robot Dash

  Dash & Dot

  Dash to najprawdziwszy robot dla dzieci od 5 roku życia! Dzięki licznym sensorom można go zaprogramować na wiele sposobów.

  zobacz więcej

 

 


Scenariusze z wykorzystaniem robotów DASH&DOT

Więcej scenariuszy na stronie Wonder Workshop Polska