salonik_wesolej_ciuchci.png

 

Salonik Literacki Wesołej Ciuchci

„Salonik Literacki Wesołej Ciuchci” to projekt realizowany przez Grupę MAC dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2019. Celem głównym projektu jest rozwój działalności animacyjnej Dziecięcej Księgarni Edukacyjnej ,,Wesoła Ciuchcia”, jako ośrodka promującego czytelnictwo i kształcenie zachowań czytelniczych wśród 105 dzieci w wieku 4-12 lat z Przedszkola Samorządowego nr 19 z Oddziałem Integracyjnym ,,Świętokrzyskie Skrzaty”, Przedszkola Samorządowego nr 34 w Kielcach, Niepublicznego Przedszkola Zygzak w Kielcach, Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach oraz Publicznej Szkoły Podstawowa i Przedszkola w Sierakowie.

Miejscem realizacji projektu jest Księgarnia ,,Wesoła Ciuchcia” zlokalizowana w centrum Kielc. Działania w ramach projektu rozpoczną się w maju 2019 r. a zakończą w grudniu 2019 r.

W ramach projektu zostaną zorganizowane:

• Spotkania autorskie z pisarzami Ewą Chotomską i Pawłem Beręsewiczem

• Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 4-12 lat

• Zajęcia integracyjne dla dzieci w wieku 4-6 lat, ich babć i dziadków

• Spotkania z książką – aktorzy z Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” oraz znani kielczanie czytają dzieciom w wieku 4-12 lat.

W obecnych czasach kurcząca się liczba księgarń - w tym księgarń dedykowanych dzieciom - jest problemem, który dotyka nie tylko księgarzy, ale również czytelników i wydawców. Pomimo dużej elastyczności księgarzy i gotowości adaptacji do nowych warunków sprzedaży, księgarnie przegrywają w konkurencji np. ze sklepami internetowymi, które nie spełniają funkcji społecznych. Jako Grupa MAC ogromnie się cieszymy, że możemy realizować potrzebny projekt. Mamy nadzieję, że będzie on dla wielu najmłodszych czytelników początkiem wspaniałej przygody z książką.

Zobacz więcej: http://www.ksiegarniawesolaciuchcia.pl/salonik/index.html