4latek_foto.png

 

Każdy czterolatek ma różny poziom motywacji, samodzielności i odmienny temperament. Od odpowiedniego przygotowania dziecka do nauki do opanowania danych umiejętności jest jednak długa droga. Właśnie od Ciebie zależy, czy będzie droga ta będzie wąską, kamienistą ścieżką, czy prostą i szeroką aleją, po której dziecko kroczyć będzie z łatwością.

KUP W KSIĘGARNI EDUKACYJNEJ

1

Owocna edukacja

1440630.png

Chcę czytać i pisać

To publikacja przeznaczona dla młodszych przedszkolaków, dostosowana do ich możliwości manualnych i percepcyjnych. Proponowane ćwiczenia są opracowane tak, aby stanowiły ciągłość edukacyjną między publikacją dla dzieci trzyletnich a publikacją dla dzieci pięcioletnich. Dlatego ćwiczenia są już trudniejsze, tak aby dzieci mogły rozwijać umiejętności z zakresu przygotowania do nauki czytania i pisania w oparciu o wcześniejsze doświadczenia. Publikacja zawiera 40 jednostronnych kart pracy, wycinankę i atrakcyjne naklejki, które dodatkowo motywują dziecko do wykonywania ćwiczeń.  

Obejrzyj
1440640.png

Chcę liczyć

Publikacja przeznaczona dla młodszych przedszkolaków, dostosowana do ich możliwości manualnych i percepcyjnych. Proponowane ćwiczenia są opracowane tak, aby stanowiły ciągłość edukacyjną między publikacją dla dzieci trzyletnich, a publikacją dla dzieci pięcioletnich. Dlatego ćwiczenia są już trudniejsze, tak aby dzieci mogły rozwijać umiejętności matematyczne na podstawie wcześniejszych doświadczeń. Publikacja zawiera 40 jednostronnych kart pracy, wycinankę i atrakcyjne naklejki, które dodatkowo motywują dziecko do wykonywania ćwiczeń.  
 

Obejrzyj
2

Wyprawki

1450170.png

Pokaż mi świat. Wyprawka w teczce.

To publikacja przybliżająca czterolatkom środowisko społeczno-przyrodnicze. Tematyka publikacji jest niezwykle obszerna – od zmian zachodzących w porach roku, poprzez poznawanie owoców, warzyw i zwierząt, zdobywanie informacji o środkach lokomocji, budowie domu czy wyposażeniu podwórka. Publikacja składa się z 12 dwustronnych tablic, 8 kart pracy oraz ulubionych przez dzieci naklejek. Polecenia znajdują się na tablicach lub z tyłu kart pracy.  

Obejrzyj
1350250.png

Pobawmy się razem. Wyprawka w teczce.

To publikacja pomocnicza, która przeznaczona jest do przygotowania przez dzieci kostiumów do inscenizacji. Zawiera wszystkie detale niezbędne do przygotowania oprawy przedstawienia przedszkolnego. Inscenizacje oparte są na stworzonych na zamówienie wierszach Agaty Widzowskiej. Dodatkowo nauczyciel otrzymuje broszurę z tekstami inscenizacji.  
 

Obejrzyj
zreobtosam.jpg

Zrób to sam

Zbiór materiałów do tworzenia kreatywnych prac plastycznych dostosowanych do możliwości manualnych i intelektualnych przedszkolaków. Tematyka proponowanych prac dotyczy różnego rodzaju świąt. Publikacja jest ciekawą propozycją, którą można wykorzystać podczas zajęć plastycznych w przedszkolu i w domu.

Obejrzyj
3

Publikacje dodatkowe

1030060.png

Wiersze i opowiadania

Zestaw 4 publikacji będący zbiorem wierszy i opowiadań dotyczących zachowań dzieci jesienią, zimą, wiosną i latem. Zawiera utwory autorów dawnych i współczesnych. Dziecko ma zatem szansę zapoznać się z różnymi stylami literackimi.  
 

Obejrzyj
1503500.png

W ogrodzie Pana Różyczki. Bajki terapeutyczne.

To piękne, mądre bajki terapeutyczne dla dzieci, rodzaj poradnika dla nauczycieli i rodziców, a także – wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu. Te niezwykłe historie wspierają czytelnika i dają mu poczucie bezpieczeństwa, gdyż opowiadają o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci mogą się spotkać.

Obejrzyj
1340330.png

Zabawy dla młodszych przedszkolaków.

Publikacja skierowana do nauczycieli wychowania przedszkolnego, rodziców oraz osób pracujących na co dzień z małymi dziećmi. Zawiera propozycje zabaw dla dzieci w młodszym wieku przedszkolnym z podziałem na kategorie: zabawy integracyjne, fundamentalne, ruchowe, dramowe, muzyczne oraz do biblioterapii. 

Obejrzyj