3latek_foto.png

 

Trzylatek jest ciekawy świata, uwielbia komunikować się z otoczeniem, interesują go rozmaite przedmioty, chętnie pyta o kolory, dotyka ich i bawi się nimi. Należy jednak pamiętać o tym, że obszary zainteresowań trzylatka są krótkotrwałe i zmienne. Pokaż przedszkolakowi otaczający go świat i obserwuj, w którym kierunku podąża jego ciekawość!

KUP W KSIĘGARNI EDUKACYJNEJ

1

Owocna Edukacja

1342010.png

Chcę czytać i pisać.

Publikacja przeznaczona dla najmłodszych przedszkolaków, dostosowana do ich możliwości manualnych i percepcyjnych. Ćwiczenia są proste, ale pozwalają budować fundament pod rozwijanie ważnych kompetencji z zakresu przygotowania do nauki czytania i pisania. Publikacja zawiera 32 jednostronne karty pracy i atrakcyjne naklejki, które dodatkowo motywują dziecko do wykonywania ćwiczeń.  

Obejrzyj
1342020.png

Chcę liczyć.

Publikacja przeznaczona dla najmłodszych przedszkolaków, dostosowana do ich możliwości manualnych i percepcyjnych. Musimy pamiętać o tym, że dzieci w tym wieku powinny manipulować przedmiotami, dlatego ważne jest rozwijanie umiejętności matematycznych w zabawie. Karty pracy powinny być inspiracją do takich zabaw – wskazywać kierunek działań lub utrwalać rozwijaną umiejętność. Proponowane ćwiczenia są proste, ale pozwalają budować fundament pod rozwijanie ważnych kompetencji z zakresu nauki matematyki (którą w tym wieku należy łączyć z rozwijaniem myślenia dzieci). 

Obejrzyj
2

Wyprawki

1350260.png

Pokaż mi świat. Wyprawka w teczce.

To zbiór tablic i kart pracy, których tematyka skoncentrowana jest wokół środowiska społeczno-przyrodniczego. Ćwiczenia tam zamieszczone dotyczą zachowań dzieci w różnych sytuacjach, urządzeń elektrycznych, zawodów... i przyrody we wszystkich porach roku. Publikacja składa się z 6 dwustronnych tablic. Do tablic dołączone są naklejki oraz 8 kart pracy, w których dziecko wykonuje proste ćwiczenia – nakleja obrazki, dorysowuje brakujące elementy, łączy liniami odpowiednie rysunki.

Obejrzyj
1350250.png

Pobawmy się razem. Wyprawka w teczce

Publikacja zawiera tablice i karty pracy wspomagające rozwój mowy trzylatków. Ćwiczenia motywują dzieci do nazywania przedmiotów, zwierząt, roślin, czynności, określania brakujących na obrazkach elementów, nazywania emocji, przeciwieństwa czy posługiwania się liczbą mnogą. Do publikacji dołączone są naklejki oraz broszura dla nauczyciela, z opisami ćwiczeń do poszczególnych tablic.

Obejrzyj
zreobtosam.jpg

Zrób to sam

Zbiór materiałów do tworzenia kreatywnych prac plastycznych dostosowanych do możliwości manualnych i intelektualnych przedszkolaków. Tematyka proponowanych prac dotyczy różnego rodzaju świąt. Publikacja jest ciekawą propozycją, którą można wykorzystać podczas zajęć plastycznych w przedszkolu i w domu.

Obejrzyj
3

Publikacje dodatkowe

1030060.png

Wiersze i opowiadania

Zestaw 4 publikacji będący zbiorem wierszy i opowiadań dotyczących zachowań dzieci jesienią, zimą, wiosną i latem. Zawiera utwory autorów dawnych i współczesnych. Dziecko ma zatem szansę zapoznać się z różnymi stylami literackimi.  
 

Obejrzyj
1503500.png

W ogrodzie Pana Różyczki. Bajki terapeutyczne.

To piękne, mądre bajki terapeutyczne dla dzieci, rodzaj poradnika dla nauczycieli i rodziców, a także – wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu. Te niezwykłe historie wspierają czytelnika i dają mu poczucie bezpieczeństwa, gdyż opowiadają o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci mogą się spotkać.

Obejrzyj
1340330.png

Zabawy dla młodszych przedszkolaków.

Publikacja skierowana do nauczycieli wychowania przedszkolnego, rodziców oraz osób pracujących na co dzień z małymi dziećmi. Zawiera propozycje zabaw dla dzieci w młodszym wieku przedszkolnym z podziałem na kategorie: zabawy integracyjne, fundamentalne, ruchowe, dramowe, muzyczne oraz do biblioterapii. 

Obejrzyj