POZNAJ MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA SERII

chemia 8_podr.png

Podręcznik

Podstawowe narzędzie pracy nauczyciela i ucznia. Przemyślana struktura książki, starannie zaprojektowana szata graficzna oraz czytelna nawigacja ułatwiają naukę chemii. Podręcznik kładzie olbrzymi nacisk na doświadczalną stronę nauczania przedmiotu. Większość propozycji zawartych w książce może być wykonywana innowacyjną metodą techniki chemii w małej skali. „Mała skala” pozwoli nauczycielowi w czasie 45-minutowej lekcji zrealizować cały temat z zachowaniem poprawnych obserwacji i wniosków.

chemia kl 8 cwiczenia.png

Zeszyt ćwiczeń

Zeszyt ćwiczeń to ważne uzupełnienie podręcznika. Zawarte w nim ćwiczenia, zróżnicowane pod względem formy i poziomu trudności, wspierają proces nauczania i utrwalania wiedzy. Dodatkowo, cotygodniowe zadania z cyklu Zbadaj to! pozwolą zwiększyć zainteresowanie przedmiotem poprzez wykonywanie domowych doświadczeń.

zbior zadan.png

Zbiór zadań kl. 7-8

Jest źródłem dodatkowych zadań zróżnicowanych pod względem formy i stopnia trudności. Urozmaicone zadania stanowią dla nauczyciela wsparcie w pracy z uczniami o różnych predyspozycjach.

cd.jpg

Multibook

Podręcznik w wersji cyfrowej został wzbogacony atrakcyjnymi zasobami multimedialnymi. Taka forma przedstawiania treści jest bliska uczniom, dzięki czemu nauka chemii staje się atrakcyjna i sprzyja zrozumieniu zaprezentowanych zagadnień.

af51a6f2871409a16f9db6e10ee15992509f3c73.jpg

Przewodnik metodyczny

Przewodnik zawiera liczne materiały dydaktyczne stanowiące wsparcie w codziennej pracy. Nauczyciel znajdzie w nim m.in. rozkład materiału, plany wynikowe oraz scenariusze wybranych lekcji.

zarowa.png

MAC Akademia

Jest to przeznaczona dla nauczycieli strefa na stronie www.mac.pl, w której znajdą oni m.in.: program nauczania, rozkład materiału, wymagania edukacyjne, scenariusze lekcji (dostępne również w dziennikach elektronicznych), karty pracy, propozycje sprawdzianów. Dzięki cyfrowej wersji nauczyciele mają możliwość edytowania poszczególnych plików, dostosowując je do swoich oczekiwań. MAC Akademia to nie tylko materiały wspierające warsztat pracy nauczyciela, ale też źródło inspiracji i dodatkowej wiedzy.

 

chem.png

 

Poznaj fragmenty publikacji

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych w formie wygodnego flipbooka. 

 


Chcesz poznać bliżej cykl CHEMIA?

Jesteś zainteresowana/y otrzymaniem swojego podręcznika w wersji drukowanej?
Wypełnij formularz i zamów wizytę konsultanta oświatowego MAC!