Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi

18 paź 2019

Już po raz trzeci bydgoskie przedszkolaki poczytają w ramach wspaniałej akcji odbywającej się w ramach projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. Wydawnictwo MAC z dumą objęło patronat nad akcją.

- Z wielką radością obejmujemy patronatem wydawnictwa MAC Edukacja III edycję akcji „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi”. Państwa inicjatywa to wspaniałe regionalne wsparcie ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” realizowanego wspólnie z naszym wydawnictwem – napisał w liście do organizatora, Grzegorz Kowalski, prezes zarządu Grupy MAC. - W imieniu Zespołu MAC życzę Państwu i wszystkim uczestnikom projektu sukcesów i niesłabnącej pasji.

Głównymi koordynatorkami projektu w Bydgoszczy są nauczyciele: Amanda Fuss i Katarzyna Lorkowska z Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia, które wraz z Centrum Zabaw i Edukacji  „Złoty Smoczek”  i Fundacją dla Życia i Zdrowia będą dążyć do tego, aby bydgoskie przedszkolaki pokochały książki.

W III już edycji weźmie udział 25 przedszkoli z całej Bydgoszczy a ich zadaniem jest przygotowanie misia i jego dzienniczka podróży. Misie wyruszyły na wędrówkę 14 października. Przedszkolaki goszcząc misia w swoim przedszkolu otwierają dla niego swój świat,  czytają mu bajki oraz uzupełniają dziennik jego podróży wklejając swoje zdjęcie lub odciskając palce zamoczone w farbie. Dzieci z niecierpliwością czekają na wizytę kolejnego misia, a ich radość i euforia związana z jego przyjazdem jest nie do opisania.

Akcja jest częścią międzynarodowego projektu czytelniczego pt. „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”, którego autorką jest Pani Aneta Konefał.  Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do czytania oraz przyczyniania się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawanie nowych ludzi.