Dbamy o świat najmłodszych

06.12.2017
tagi: z życia MAC

Wiedzą o tym, jak ważna jest segregacja odpadów i dlaczego warto powtórnie wykorzystywać wyrzucone przedmioty, dzielili się z dziećmi organizatorzy akcji „Dbam o świat od najmłodszych lat”. Akcję przygotowali Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Wydawnictwo MAC Edukacja.

Spotkania przedszkolaków z książką odbywały się w listopadzie w 9 przedszkolach w powiecie kieleckim. Poprzez zabawę i interaktywne ćwiczenia dzieci dowiedziały się o tym, co to jest recycling, jak selekcjonować odpady i jak ważne jest powtórne wykorzystanie wyrzuconych przedmiotów, by środowisko w którym żyjemy było czystsze i zdrowsze.

Jednym z elementów warsztatów było głośne czytanie opowiadania poruszającego tematykę ekologii autorstwa Marcina Pałasza.

W inicjatywę włączyli się przedstawiciele spółek Grupy VIVE i Grupy MAC. Zadaniem kadry managerskiej było czytanie opowiadań z eko-morałem dzieciom w przedszkolach z regionu świętokrzyskiego.

Na zakończenie serii spotkań, w czarujący świat książki wprowadził dzieci z przedszkola w Chmielniku między innymi Patryk Tomczyk, członek zarządu Grupy MAC S.A., właściciela marki MAC Edukacja, wydawcy podręczników i literatury dla dzieci.

Projekt został stworzony w ramach obchodów Światowego Dnia Recyklingu i ma na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest powtórne wykorzystanie wyrzuconych przedmiotów, by środowisko, w którym żyjemy, było czystsze i zdrowsze.

Zobacz ofertę pasjonującej literatury dla dzieci wydawnictw MAC Edukacja i Dwukropek:  https://www.mac.pl/rodzic-i-dziecko