Dla każdego dziecka, na Dzień Dziecka!

1 cze 2022
tagi: z życia MAC

Oswajanie dzieci z trudnymi emocjami to niezwykłe wyzwanie, zwłaszcza, gdy za naszymi granicami wciąż trwa dramat wojny. Pamiętając o wschodnich sąsiadach, ale także z myślą o wszystkich dzieciach, Wydawnictwo MAC Edukacja wspólnie z Agnieszką Misiewicz, przygotowało niezwykłe opowiadanie.

Bajka to historia rodziny misiów, która musi opuścić swój dom, aby szukać bezpiecznego schronienia w innym lesie. Opowiadanie porusza niezwykle trudne, niezrozumiałe z perspektywy dzieci, sytuacje. – Nie jest przeznaczone tylko dla naszych gości z Ukrainy – mówi Olaf Rams, kierownik kategorii wychowania przedszkolnego Wydawnictwa MAC Edukacja. – Nasza bajka będzie także pomocna polskim dzieciom, które w ostatnich miesiącach odbierają lekcję empatii – kontynuuje przedstawiciel kieleckiej firmy. 
Wydawnictwo przygotowało specjalne filmy. Opowiadanie czytane jest w dwóch językach: po polsku i po ukraińsku. – Mogą z nich skorzystać  nauczyciele w przedszkolach i młodszych klasach szkolnych. Do słuchania zapraszamy także rodziny, które przyjęły pod swój dach gości z Ukrainy, a także wszystkich rodziców – przecież temat wojny dotyka każdego – podkreśla Olaf Rams.

„Wielka podróż. Początek” Agnieszki Misiewicz to krótkie terapeutyczne opowiadanie, które czytane przez autorkę dostępne jest na kanale YouTube Wydawnictwa MAC Edukacja. 

WERSJA UKRAIŃSKA

 

WERSJA POLSKA