Dziękujemy za liczne spotkania z Ale to ciekawe

18 kwi 2023
tagi: z życia MAC

Wizytą w Puławach zakończyliśmy serię konferencji, które przybliżyły nowy cykl dla klas 1-3 „Ale to ciekawe”. Odwiedziliśmy 40 miast, a w spotkaniach wzięło udział w sumie 2000 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Dziękujemy Państwu, że byliście razem z nami!

Podczas konferencji nasi goście mogli nie tylko zapoznać się z propozycją wydawniczą, ale też poznać współautorki cyklu: Sabinę Piłat, Jolantę Okuniewską,  Beatę Skrzypiec, Edytę Jurys, oraz Anitę Stinię z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ekspertki mówiły m.in. o tym jak aktywizować i inspirować uczniów do nauki. Pokazywały własne doświadczenia i przybliżały jak przełożyło się to na tworzenie cyklu „Ale to ciekawe”. W trakcie wystąpień można było się również dowiedzieć, jak pracować z wybranymi elementami pakietu.  Spotkania dały możliwość zadawania pytań na temat cyklu, jak i rozmów z innymi nauczycielami i wymiany poglądów.

 

  

  

 

„Ale to ciekawe” to jedyna seria dla uczniów klas 1-3, która została sprawdzona przez nauczycieli podczas pracy w szkole. Co ją wyróżnia? Edukacja w formie wartościowej rozrywki. Standardowe ćwiczenia zostały poprzeplatane grami oraz zabawami logicznymi. Dzięki temu nauka staje się jeszcze bardziej efektywna, a uczniowie nie narzekają na nudę.

Cykl łączący w sobie wszystko to, co najlepsze w tradycyjnym oraz nowoczesnym nauczaniu. Ciekawostki, które rozwijają zainteresowania oraz przykuwająca uwagę szata graficzna i przejrzyste strony sprawiają, że uczniowie mogą się skoncentrować na wykonywanym zadaniu.

 Materiały stanowią świetne odwzorowanie środowiska, w jakim na co dzień funkcjonują uczniowie. Bohaterami cyklu są ich rówieśnicy Natalka i Antek, którzy razem z nimi poznają świat edukacji wczesnoszkolnej.

Do cyklu przygotowane zostały również sprawdziany, kartkówki i dyktanda, które pozwalają na sprawne analizowanie postępów uczniów.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania z autorkami cyklu – szczegóły wkrótce!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę https://www.mac.pl/aletociekawe