Grupa MAC Ambasadorem Regionu

3 mar 2019

Tytuł „Ambasador Regionu” i statuetkę Lidera Regionu otrzymała Grupa MAC S.A. podczas uroczystej gali dziennika „Echo Dnia”. Liderzy Regionu to jedno z najstarszych wyróżnień gospodarczych w Regionie Świętokrzyskim, którym nagradzane są asy biznesu i przedsiębiorczości. Podczas gali nagrodzono najlepsze firmy z regionu, a także wyróżniono osoby, które w sposób szczególny wyróżniły się w życiu społecznym. Wydawnictwo MAC otrzymało tytuł „Ambasador Regionu” w uznaniu za działania firmy z Kielc na rzecz popularyzowania Regionu Świętokrzyskiego.


Prezes Grzegorz Kowalski i właściciel Grupy MAC - Adam Cyrański ze statuetką i dyplomem. 

- Z kart pracy i książek wydawnictwa MAC Edukacja uczy się w Polsce blisko 1 milion uczniów rocznie na różnych etapach edukacji, zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach. To w Kielcach powstają podręczniki, które są synonimem wysokiej jakości – mówił Grzegorz Kowalski, Prezes Zarządu Grupy MAC S.A. odbierając nagrodę. - Dzisiaj zapewniamy dostęp nie tylko do książek, ale także do nowoczesnych technologii w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i kompetencje uczniów. Jako lider w rynku edukacyjnym czujemy się szczególnie odpowiedzialni za materiały, które kształtują najmłodszych od pierwszych lat edukacji. Wspieramy nauczycieli, rodziców i uczniów już od 30 lat, obchodząc w tym roku jubileusz powstania wydawnictwa. Ze szczególną troską angażujemy się w lokalne działania, wspierając liczne akcje charytatywne i promujące region.
 


Prezes Grupy MAC - Grzegorz Kowalski

Wydawnictwo pod marką MAC Technologie wdraża z sukcesem od kilku lat nowoczesne technologie do szkół i przedszkoli, przywiązując do tego szczególną wagę w Regionie Świętokrzyskim. To właśnie w Kielcach w Szkole Podstawowej nr 24 Grupa MAC rozpoczęła w 2017 roku widowiskowe wprowadzenie robota do nauki programowania. Wydarzenie to było szeroko relacjonowane przez krajowe media, w których kielecka szkoła pojawiła się jako przykład, jak należy wdrażać nowoczesne technologie w edukacji.

Grupa MAC podkreśla swój rodowód m.in. poprzez angażowanie się w lokalne akcje charytatywne, wydając publikacje promujące region, dbając szczególnie o oświatę w regionie świętokrzyskim. Zespół wydawnictwa wielokrotnie angażował się w akcje wspierające młodych Polaków mieszkających w Winnicy, mieście partnerskim Kielc.

Wydawnictwo jest dzisiaj największym wydawcą w Polsce w segmencie wychowania przedszkolnego i jednym z większych wydawców edukacyjnych w kraju. Już blisko co drugi przedszkolak rozwija się, korzystając z publikacji wydawnictwa MAC. Kieleckie wydawnictwo jest także jednym z największych wydawców w edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3), wspierającym uczniów, nauczycieli i rodziców w codziennej edukacji. Obecnie firma sukcesywnie rozwija swoją ofertę o podręczniki i ćwiczenia do klas 4-8 szkoły podstawowej, dostępne w komplecie w ramach dotacji MEN.

W tym roku wydawnictwo obchodzi jubileusz 30-lecia powstania.
 

 


Laureaci Lider Regionu 2018

 

Fot. Dawid Łukasik / Echo Dnia