Grupa MAC wyróżniona przez tygodnik „Wprost”

31 sty 2019
tagi: z życia MAC

Dziennikarze i analitycy ekonomiczni wyłonili najlepsze firmy w Polsce. Wśród laureatów ze świętokrzyskiego znalazła się Grupa MAC, właściciel takich marek, jak: MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka, jedno z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce.


Prezes Grupy MAC - Grzegorz Kowalski oraz redaktor naczelny tygodnika "Wprost" Jacek Pochłopień

Kapituła Orłów tygodnika "Wprost" oraz firma BISNODE, szwedzkie przedsiębiorstwo zajmujące się gromadzeniem, opracowaniem i dostarczaniem informacji gospodarczej, nagrodziła firmy doceniając ich wyniki finansowe i stabilną sytuację.

- W 2019 roku obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania wydawnictwa – mówił Grzegorz Kowalski, prezes zarządu Grupy MAC, odbierając wyróżnienie z rąk redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” Jacka Pochłopienia. - Z książek wydawnictwa MAC uczy się blisko 1 milion uczniów rocznie na różnych etapach edukacji, zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach. Dzisiaj zapewniamy dostęp nie tylko do podręczników, ale także do nowoczesnych technologii w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i kompetencje uczniów. Dziękujemy za docenienie sukcesu firmy, którą wspólnie z pracownikami i współpracownikami rozwijamy już 30 lat.

Orły tygodnika „Wprost”  to nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych. To nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju.

Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego - wizerunek Orła Białego - które wisiało w siedzibie Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, tzw. „Zamku”.

Nagroda przyznawana jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.