Idziemy na zakupy! Natalka i Antek odkrywają kolejne tajemnice w świecie wielkiej matematyki!

4 maj 2022
tagi: z życia MAC

Natalka i Antek są już gotowi na następną przygodę. Tym razem nasi bohaterowie odkrywać będą, w jaki sposób matematyka przydaje się podczas codziennych zakupów.

Projekt „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” realizujemy od początku lutego, a w jego udział zaangażowanych jest ponad 1000 szkół z całej Polski. W tym miesiącu bohaterowie będą planować zakupy na specjalną okazję. Głównym zadaniem dzieci biorących udział w projekcie jest przygotowanie listy zakupów. Najmłodsi muszą jednak pamiętać o budżecie. - Jest to doskonała okazja do kształtowania nie tylko kompetencji matematycznych, ale też społecznych – mówi Jacek Cukrowicz, koordynator projektu. - Uczestniczenie w planowaniu wydatków to element naszego codziennego życia, w który nie tylko możemy, ale powinniśmy angażować najmłodszych – dodaje menadżer segmentu edukacji wczesnoszkolnej.

Zakupy i wizyta w sklepie są ściśle związane z umiejętnościami matematycznymi. Zarówno zaplanowanie zakupów, ustalenie budżetu, a później płacenie, to nic innego, jak wykorzystanie matematyki w praktyce. Jednak ostatni moduł naszego projektu to także nauka przedsiębiorczości i świadomości wartości pieniądza, co ma duży wpływ na dorosłe życie.

Chcesz wziąć udział w projekcie? Wejdź na https://www.mac.pl/natalkaiantek