MAC po raz kolejny realnie odpowiedzialny!

26 wrz 2023
tagi: z życia MAC

"Odłącz się – połącz się" to ogólnopolska kampania, prowadzona przez Stowarzyszenie Strefa Wsparcia, mająca na celu zwrócenie uwagi na narastający problem uzależnienia dzieci od narzędzi multimedialnych. Kampania stawia na ostrzeżenie przed trudnościami, z jakimi mierzą się dzieci, które spędzają zbyt wiele czasu przed ekranami komputerów i telefonów. Organizatorzy starają się pokazać alternatywy spędzania wolnego czasu poza używaniem najnowszych technologii .

Grupa MAC wspiera tę inicjatywę i inspiruje najmłodszych do odkrywania alternatywnych sposobów spędzania czasu, oferując im pasjonujące zajęcia w ramach modelu STEAM. Tego rodzaju edukacja integruje naukę w obszarach Science (nauki przyrodnicze), Technology (technologia), Engineering (inżynieria), Arts (sztuka) i Mathematics (matematyka). Model kładzie także nacisk na rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz kreatywności poprzez interdyscyplinarną naukę i praktyczne doświadczenia. Dzieci uczą się, jak te różne dziedziny łączą się w rzeczywistym świecie, co przygotowuje je do bardziej zaawansowanych wyzwań edukacyjnych i zawodowych.

Dziękujemy organizatorom kampanii za to wyróżnienie i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne odsłony tego ważnego wydarzenia!