MAC realnie odpowiedzialny!

24 paź 2022
tagi: z życia MAC

„Odłącz się – połącz się to ogólnopolska kampania realizowana przez Stowarzyszenie Strefa Wsparcia, której celem jest zwrócenie uwagi na problem stopniowego uzależniania dzieci od narzędzi multimedialnych. Grupa MAC wsparła projekt, dołączając tym samym do grona firm realnie odpowiedzialnych.

- Wspieramy nauczycieli i uczniów w różny sposób – chcemy być obecni tam, gdzie jesteśmy potrzebni – powiedział Grzegorz Kowalski podczas odbierania certyfikatu. – Projekt „Odłącz się – połącz się” jest nam szczególnie bliski, bo dotyczy realnych problemów, z którymi mierzą się dzieci, rodzice, nauczyciele – dodał Prezes Grupy MAC.

Kampania „Odłącz się – połącz się” sygnalizuje problemy, z jakimi zmagają się dzieci, które zbyt dużo czasu spędzają przed ekranami komputerów czy telefonów. Organizatorzy chcą pokazać, alternatywy spędzania wolnego czasu bez udziału najnowszych technologii. Grupa MAC wsparła działania, proponując najmłodszym aktywności na nowoczesnych placach zabaw czy zabawę kreatywnymi klockami. Jednak to nie wszystko. – Zwróciliśmy uwagę, że nowe technologie nie muszą być złe. Jednak wszystko zależy od ich świadomego i mądrego użytkowania – podkreślił Grzegorz Kowalski.

Takim mądrym i bezpiecznym urządzeniem jest np. SkyFly – magiczny dywan, który w ciekawy i nieszablonowy sposób łączy multimedia z aktywnością fizyczną oraz zdobywaniem nowej wiedzy.

Dziękujemy organizatorom akcji „Odłącz się – połącz się” i z niecierpliwością czekamy na kolejne odsłony wydarzenia.