Mały Miś 2019/2020 - ruszyły zapisy!

26 sie 2019

Akcja „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Wychowawczynie, nauczycielki przedszkola, rodzice czytają przedszkolakom książki. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówce, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia. Akcja ma charakter niekomercyjny.

W poprzedniej edycji projektu (rok szkolny 2018/2019) wzięło udział ponad 3,5 tysiąca przedszkoli w całej Polsce, publicznych i niepublicznych. W przeprowadzenie akcji włączyły się wydawnictwa MAC Edukacja, Dwukropek i Bliżej Przedszkola.  Pomysłodawczynią, autorką i współorganizatorką akcji jest pani Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Jej zapał, zaangażowanie i pasja do nauki czytania, którą zaraża tysiące nauczycielek i dzieci w Polsce sprawiły, że Aneta Konefał jest nazywaną „Misiową Mamą”. Akcja bardzo dynamicznie się rozwija, trafiła już nawet m.in. na Litwę, do Belgii, Francji.

Oficjalny profil akcji p. Anety Konefał: https://www.facebook.com/anetakone

Oficjalna strona projektu: www.mac.pl/malymis

Czytanie w przedszkolach i domach przedszkolaków zostało również przeniesione do internetu – liczne relacje na profilach przedszkolnych w mediach społecznościowych, grupach poświęconych wypracowywaniu dobrych praktyk w domach (codzienne, obowiązkowe czytanie dzieciom), portalach parentingowych (m.in. Rodzicowo.pl). Dzięki temu projekt zasługuje na szczególne docenienie w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. 

Wybrane spośród tysięcy opinie nauczycielek biorących udział w akcji:

„Gratuluję wspaniałej idei czytelniczej, która wciągnęła tak szerokie rzesze przedszkolaków”

„Mały miś nie jest wcale taki mały - Projekt mega wartościowy. Wszyscy na tym korzystają. Gorące podziękowania dla Misiowa Mama”

„Super projekt i pomoce. Jestem tym wszystkim oczarowana!”

„Super projekt Dzieci cały rok zapraszały misia do siebie Każde czekało
z niecierpliwością kiedy przeczyta misiowi bajkę”

„Anetko, świetny pomysł. Moje maluszki i rodzice otwarli się na piękno literatury. Bezcenne chwilę z książką, mamą i tatą - czas na bycie razem”

Wideo z akcji przeprowadzonej w jednym z przedszkoli:

Akcja pocztówkowa w ramach projektu, która doskonale pokazuje skalę zaangażowania projektu w całej Polsce):

Akcja w liczbach (za rok szkolny 2018/19):

Blisko 10 000 – zapisanych uczestników projektu
Ponad 3500 – w tylu przedszkolach zorganizowano czytanie książek przedszkolakom

Nie zwlekaj, dołącz do zmisiowanej społeczności już dziś!

www.mac.pl/malymis