Pobierz najnowsze wydanie „Z Klasą”

01.12.2017

Cenne rady, opinie i komentarze, a także kilka aspektów historycznych oraz wywiad z dr Anną Wileczek, przeczytają Państwo w najnowszym bezpłatnym kwartalniku dla nauczycieli „Z Klasą”. Magazyn ukazał się w dwóch wersjach – dla nauczycieli szkół podstawowych i dla nauczycieli przedszkola. Zachęcamy do pobrania numeru.

Czytelnicy w najnowszym wydaniu znajdą cenne artykuły o metodyce, porady przydatne w codziennej pracy nauczyciela, wywiady z ciekawymi osobami, przegląd wydarzeń kulturalnych.

Czy w Grecji prezenty dzieciom przynosi św. Mikołaj? Czy Szkoci również dzielą się opłatkiem? Zbliżające się święta to dobra okazja, by poznać zwyczaje bożonarodzeniowe jakie panują w innych krajach, szczególnie wśród dzieci oraz w szkołach.

W najnowszym numerze znajdą Państwo zapis rozmowy z dr Anną Wilczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która porusza temat tabletowych dzieci XXI wieku. Są to przemyślenia i wnioski zebrane w książce „Dziecko w imperium mobilnych ekranów”, której dr Wileczek jest współautorką.

Minister sportu zapowiada powrót SKS-ów. Od 2018 roku w każdej polskiej gminie będzie działał Program Szkolny Klub Sportowy – zapowiada Witold Bańka. Ile Ministerstwo przeznaczy na to pieniędzy? Co dokładnie obejmie Program? To wszystko w najnowszym numerze.

Jolanta Okuniewska, nauczycielka szkoły podstawowej w Olsztynie, dzieli się swoimi doświadczeniami z wykorzystania robota Photon w nauce programowania. Piszemy również o tym, dlaczego tak ważne jest, by od wczesnych lat uczyć dzieci gry w szachy. To wszystko znajdziecie Państwo w szkolnej edycji Magazynu Z Klasą.

Czy wiedzą Państwo, że pierwsza placówka przedszkolna powstała w Polsce w 1836 roku? To, jak wyglądało przedszkole „wczoraj”, a jak edukuje w XXI wieku znajdziemy w najnowszym numerze Magazynu Z Klasą. Edycja przedszkolna pokazuje również sposoby na naukę języka angielskiego w przedszkolu.

Wydawcą magazynu jest Grupa MAC S.A., do której należą takie marki, jak wydawnictwo MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka.

Czasopismo cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem są stale wpływające do nas zamówienia na prenumeratę, bezpośrednio od nauczycieli oraz wzrost pobrań magazynu w wersji on-line. W grudniu ukaże się wydanie drukowane, które wysyłamy do nauczycieli i dyrektorów. O bezpłatną prenumeratę można pytać, pisząc na adres zklasa@mac.pl

W imieniu zespołu redakcyjnego zapraszamy do lektury!

Magazyn dostępny jest w wersji drukowanej oraz elektronicznej – pobierz bezpłatne wydania:

 

Wersja dla edukacji przedszkolnej

POBIERZ PDF

Wersja dla szkoły podstawowej

POBIERZ PDF