Przedszkolaki w Kazachstanie uczą się z naszych publikacji edukacyjnych

14 lip 2023
tagi: z życia MAC

Pięć lat temu wsparliśmy pierwsze polonijne przedszkole w Kazachstanie. Przekazaliśmy publikacje dla uczniów tej placówki, z których przedszkolaki uczą się do dziś. Wsparcie nadal jest potrzebne i ponownie włączamy się do tej inicjatywy wierząc, że przyniesie to wiele radości zarówno uczniom jak i nauczycielom. Twórcy pierwszego polonijnego przedszkola w Kazachstanie podkreślają, że bez tej pomocy placówka nie mogłaby powstać i funkcjonować.

Wszystko rozpoczęło się w 2018 roku, kiedy Bartłomiej Kabała wybrał się w podróż motocyklową po Azji Środkowej. Podczas wyprawy narodził się pomysł, żeby wesprzeć tamtejszą Polonię. Wspólnymi siłami z Witalijem Chmielewskim, prezesem Karagandyjskiego Obwodowego Stowarzyszenia Polaków w Kazachatnie  udało się to zrobić.

– W tym czasie w Karagandzie powstało pierwsze polonijne przedszkole. Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Otrzymaliśmy wsparcie od kilku darczyńców wśród nich znalazło się Wydawnictwo MAC Edukacja. Tak naprawdę dzięki przekazaniu publikacji edukacyjnych przedszkole może funkcjonować. To jedyne wydawnictwo w Polsce, które włączyło się w pomoc nam. Za co z całego serca dziękujemy – mówi Witalij Chmielewski.

W Karagandzie po kilku latach powstał również oddział szkolny, do którego Wydawnictwo MAC Edukacja również przekaże podręczniki.