Świętokrzyski Diament dla Grupy MAC S.A.!

7 paź 2019

Grupa MAC S.A. znalazła się w prestiżowym gronie Złotych Firm Regionu Świętokrzyskiego, plebiscytu organizowanego przez dziennik „Echo Dnia” i otrzymała wyjątkową statuetkę - Świętokrzyski Diament. Uroczysta Gala odbyła się w piątek w Kielcach. Nagrodę odebrał Adam Cyrański, właściciel firmy, która w tym roku obchodzi jubileusz.

- Pamiętam początki wydawnictwa, gdy zakładałem je wraz z tatą i bratem. Dzisiaj, w roku jubileuszu 30-lecia powstania wydawnictwa, z wielką satysfakcją i dumą obserwuję MAC jako symbol sukcesu, który miał początek w Kielcach. Z kart pracy i książek wydawnictwa MAC Edukacja uczy się w Polsce blisko 1 milion uczniów rocznie na różnych etapach edukacji, zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach. Cieszę się, że pozostaliśmy w Kielcach! To tutaj powstają podręczniki, które są synonimem wysokiej jakości, to stąd trafiają one do dzieci w całym kraju i tutaj dajemy pracę, wspierając rozwój regionu – mówi Adam Cyrański, współzałożyciel Grupy MAC S.A.


fot. Dawid Łukasik / Echo Dnia

W przełomowym dla polskiej demokracji roku 1989 Mariusz, Adam i Czesław Cyrańscy z Kielc zakładają małą oficynę wydawniczą MAC, której nazwa składa się z pierwszych liter imion założycieli. Wydają pierwsze publikacje, osobiście odwiedzają szkoły w całym kraju. Konsekwentny rozwój, odpowiedź na potrzeby zmieniającej się edukacji w połączeniu z wybitnym zespołem autorów sprawiają, że Grupa MAC – nadal z siedzibą w Kielcach – jest dzisiaj jednym z największych wydawców edukacyjnych w kraju.


fot. Dawid Łukasik / Echo Dnia

Już w przyszłym roku uczniowie wszystkich ośmiu klas szkół podstawowych w całej Polsce będą mogli uczyć się z kompletu podręczników kieleckiego wydawnictwa, przygotowanego w odpowiedzi na reformę edukacji i w pełni dostępnego w ramach dotacji MEN.

Oferta wydawnictwa to jednak nie tylko książki i podręczniki, ale też zaawansowane technologie dla edukacji i innowacyjne wyposażenie: roboty do nauki programowania, tablice interaktywne, drukarki 3D, meble i rozwiązania atrakcyjnego projektowania przestrzeni edukacyjnej, a nawet wyposażenia stołówek szkolnych.

Działalność wydawnictwa ma niezmiennie polski, rodzinny charakter. MAC pozostaje rodzimą firmą, ze stuprocentowo polskim kapitałem z główną siedzibą w Kielcach.

To kolejne wyróżnienie i nagroda dla wydawnictwa z Kielc, które w tym roku zostało uhonorowane m.in. przez dziennik „Rzeczpospolita”, „Puls Biznesu” i tygodnik „Wprost”.