W trosce o najmłodszych

24.04.2018
tagi: z życia MAC

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – powiedziała kiedyś Wisława Szymborska. A jeśli czytanie w przedszkolu, to zabawa przednia klasa! Przedstawiciele wydawnictw MAC Edukacja i Dwukropek aktywnie włączyli się w kwietniu w akcje wspierające naukę czytania i edukację ekologiczną.

Grzegorz Kowalski, prezes Grupy MAC, do której należą m.in. takie wydawnictwa jak MAC Edukacja – lider w edukacji przedszkolnej i Dwukropek, aktywnie włączył się wspólnie z zespołem wydawnictwa w akcję czytania książek przedszkolakom w ramach programu „Kielce czytają z Małym Misiem”. Spotkania te są gminną wersją międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” i organizowane są w kieleckich przedszkolach.

W ramach akcji dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 18 w Kielcach mogły wysłuchać w ubiegłym tygodniu przygód mieszkańców królestwa Zielencji opisanych w barwnie ilustrowanej książeczce Izabeli Skorupki „Gdzieś daleko. Bajka eko” wydanej przez wydawnictwo Dwukropek.

Dbam o świat od najmłodszych lat – to z kolei akcja organizowana przez firmę Vive Textile Recykling z Kielc, w ramach której poprzez zabawę i interaktywne ćwiczenia najmłodsi dowiadują się m.in. o tym, co to jest recycling, jak selekcjonować odpady. O tym, dlaczego warto dbać o przyrodę i jak prawidłowo segregować odpady, dowiedziały się dzisiaj przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a’ Paulo w Kielcach. Podczas spotkania prezes Grupy MAC, Grzegorz Kowalski, czytał najmłodszym książkę „Jaś wiadomy zmienia świat”, która była doskonałym dopełnieniem spotkania zachęcającego do zmiany świata na lepsze.

Zobacz dobre książki do czytania dla dzieci:

https://www.mac.pl/rodzic-i-dziecko