„Wędruje Pyza” pod patronatem MAC Edukacja

7 paź 2019

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu” – w tym znanym cytacie filozofa Roberta Fulghuma ujęta jest ważna rola przedszkola w wychowywaniu najmłodszych. Tym bardziej cieszy więc informacja o wspaniałym projekcie Wędruje Pyza swym krajem i różne szlaki poznaje realizowanym już drugi rok w przedszkolu Alwerni z filią w Grojcu, tym razem już w wersji międzynarodowej obejmującej coraz więcej przedszkoli.

- Z radością jako wydawnictwo MAC, lider rynku wychowania przedszkolnego, objęliśmy patronatem akcję „Wędruje Pyza…”. Wspieramy inicjatywy promujące czytelnictwo, a jako polski wydawca w sposób szczególny akcje chroniące polskie dziedzictwo. W imieniu Zespołu MAC życzę Pani i wszystkim uczestnikom projektu sukcesów i niesłabnącej pasji – napisał w liście do organizatora akcji Grzegorz Kowalski, prezes Grupy MAC S.A.
 

 

Program autorski „Wędruje Pyza swym krajem i różne szlaki poznaje” powstał celem ukazania dzieciom w najprostszej formie, jak piękna i różnorodna jest nasza Polska, że dzieli się na regiony zróżnicowane folklorem, sztuką, muzyką, tańcem, mową. Poprzez główną bohaterkę programu, Pyzę, chciałam aby powrócić do literatury dziecięcej, tej dawnej, z naszych dziecięcych lat. Inspiracją była książka Hanny Januszewskiej „ Pyza na polskich dróżkach” – czytamy na stronie internetowej projektu: http://przedszkole-alwernia.pl/?page_id=10390

 

 

- To kolejny cel naszego programu: powrót do dawnej literatury dziecięcej, zachęcenie rodziców  do czytania dzieciom – mówi Natalia Kopeć z Przedszkola Samorządowego "Tęczowa Kraina" w Alwerni z filią w Grojcu. - Zabawa polega na tym, że lalka Pyza wędruje po przedszkolach w całej Polsce. Udało mi się nawiązać współpracę z przedszkolami właściwie z każdego regionu.