Wokół przedszkola, czyli niech MAC będzie z Tobą!

7 mar 2019

Obchodzimy w tym roku 30. rocznicę działalności. Zaprezentujemy zatem kompleksową ofertę dla przedszkoli a wśród najnowszej oferty wydawniczej, drukarek 3D, dywanów interaktywnych, robotów do nauki programowania, będzie można spotkać również maskotki bohaterów najpopularniejszego pakietu edukacyjnego do wychowania przedszkolnego „Olek i Ada”.

Pamiątkowe zdjęcie z uroczym rodzeństwem lub Anetą Konefał – naszą Misiową Mamą? Proszę bardzo. Wysłać na maila czy od razu wydrukować? Będzie można zobaczyć, dotknąć, spróbować jak działają najnowsze produkty, na przykład termoformierka. Niektóre  z nich będą miały swoją premierę właśnie na 14. Forum.

Będą warsztaty a jak są warsztaty to muszą być przecież i certyfikaty udziału.   

 
W sobotę oprócz muzycznych doznań będzie się też sporo działo w temacie kompetencji czytelniczych. Temat na czasie i cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem. Wystarczy tylko wspomnieć, że nasza lutowa wideo e-konferencja pod tytułem „Jak wychować mola książkowego?” zgromadziła  przed ekranami komputerów i tabletów tysiące nauczycieli. To znak, że stale wszyscy szukamy sposobów na to, jak w dzisiejszym świecie odkryć przed dziećmi piękno czytania książek. Wspaniale o tym opowiadały ekspertki e-spotkania – pani Dorota Krzywicka, dr Aleksandra Piotrowska i pani Izabela Michta. Będzie można ich również posłuchać na żywo w trakcie 14. Forum Bliżej przedszkola a wkrótce odbędzie się nakładem Wydawnictwa Dwukropek premiera książki pani Izy pt. „Łukasz ratuje misia” (umiejętność udzielenia pierwszej pomocy to bardzo ważna rzecz!). 
 

 

Dowodem na to, że dzieci uwielbiają czytać, jest chociażby ogólnopolski projekt „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”, w którym bierze już udział ponad 3 tysiące placówek przedszkolnych! Dzieci z radością słuchają książek, dostrzegają, że obok smartfonów i internetu jest jeszcze różnorodny świat literatury. Pomóżmy im w tym. To zaprocentuje. 


Jak urodziny, to urodziny, nie może zabraknąć słodkości i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami! Zapraszamy serdecznie, będzie się działo! 
 
 #taktrzyMAC #niechMACbędziezTobą #30latMAC #wokółprzedszkola 
 

Szczegółowy program i zapisy znajdziesz na: www.forum.blizejprzedszkola.pl