Zdrowe powietrze w przedszkolu

4 mar 2019

Normy przekroczone parokrotnie, zamykane szczelnie okna i ograniczone spacery. Smog doskwiera również przedszkolakom. Jednym z rozwiązań na problemy z zanieczyszczonym powietrzem są coraz powszechniejsze oczyszczacze powietrza, dostępne w ofercie Grupy MAC, lidera w wychowaniu przedszkolnym. Te niewielkich rozmiarów urządzenia potrafią oczyścić powietrze w salkach przedszkolnych.

O tym, w jaki sposób oczyszczacze skutecznie poprawiły jakość powietrza w placówce, mówiła Agnieszka Kurek, dyrektor niepublicznego przedszkola „Zygzak” podczas Kongresu Ekologii Powietrza, który odbył się w Targach Kielce.

- Oczyszczacze są łatwe w obsłudze i co najważniejsze, dzięki nim dzieci mogą oddychać w przedszkolu pełną piersią – mówiła podczas wystąpienia Agnieszka Kurek, która zdecydowała się na zakup oczyszczaczy do przedszkola. – Codziennie sprawdzamy alerty smogowe, a tych niestety nie brakuje. Wtedy spędzamy w przedszkolu bezpiecznie czas, możemy bez obaw wietrzyć pomieszczenia. Oczyszczacze ograniczają liczbę wirusów, bakterii a stąd już blisko do 100% frekwencji, a ta pozwala nam na realizację programu w 100%.

Dzięki oczyszczaczom powietrza możliwe jest m.in. ograniczenie infekcji wśród dzieci, nieprzyjemnych zapachów, kurzu i pyłków - alergenów.

Prosta obsługa, niskie koszty eksploatacji sprawiają, że oczyszczacze szturmem podbijają przedszkola. Samorządy decydują się na dofinansowywanie zakupu tych urządzeń do placówek.

Dodajmy, że urządzenia dostępne w Grupie MAC posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Instytutu Higieny. Uczestnicy Kongresu Ekologii Powietrza mogli zapoznać się z najnowszą ofertą Grupy MAC na specjalnym stoisku.

Więcej informacji na www.mac.pl/czyste-powietrze

W organizowanym po raz pierwszy wydarzeniu wzięli udział wicepremier Jarosław Gowin, parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, eksperci. Grupa MAC była partnerem kongresu.

Pamiętajmy, że skuteczne rozwiązanie problemu zanieczyszczonego powietrza to:

  • ograniczenie liczby infekcji wśród dzieci
  • poprawa komfortu fizycznego i psychicznego dzieci
  • realna wartość dla rozwoju placówki i jej przewaga w stosunku do konkurencji