Angielski

013808c47610bee6ccf5af544cce60c108483a05.png
angielski_02b.jpg

 

Kraina przedszkolaka – język angielski.

Kraina przedszkolaka – język angielski. Dla dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym przygotowano pakiet (karty pracy, wyprawka) wspomagający kształtowanie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. W pakiecie tym pojawiają się bohaterowie dobrze już dzieciom znani z Krainy przedszkolaka. Postacią przewodnią jest bocian Bartek, który podróżuje po świecie i wie, jak ważna jest znajomość języków obcych.


Elementy serii

1

Pakiet dla dziecka

Indeks: 800060

1546010.png

Karty pracy

Karty pracy pomogą nauczycielowi wprowadzić dzieci w świat języka angielskiego. Zostały one opracowane z myślą o starszych przedszkolakach objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Karty umożliwiają poznawanie i utrwalanie nowych słów i zwrotów poprzez angażowanie dzieci do różnorodnej aktywności, wypowiadanie się na określony temat, kolorowanie według instrukcji itp. Na każdej karcie zamieszczone zostały słówka i proste zwroty, które są wprowadzane podczas zajęć danego dnia. Jest to duże ułatwienie zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców, którzy mają możliwość utrwalania ćwiczeń z dzieckiem w domu.

Obejrzyj
1546010.png

Wyprawka

Wyprawka - 16 kart pracy do wypychania, wyklejania, malowania i konstruowania prac przestrzennych to kolejna atrakcyjna propozycja do wykorzystania podczas nauki języka obcego. Karty w wyprawce są skorelowane z tematyką realizowaną w cyklu „Kraina przedszkolaka”. Opisy zajęć z wykorzystaniem kart z Wyprawki zamieszczone zostały w scenariuszach zajęć dla nauczyciela.

Obejrzyj
2

Materiały dla nauczyciela

Indeks: 1546900

1523400.png

Przewodnik metodyczny

Kolorowy przewodnik metodyczny zawiera rozkład materiału (syllabus) oraz szczegółowe scenariusze zajęć językowych, dzięki którym nauczyciel będzie mógł w dowolnej porze dnia przeprowadzić ciekawe i efektywne lekcje języka angielskiego zintegrowane z tematyką i treściami codziennych zajęć przedszkolnych. Scenariusze zostały przygotowane w taki sposób, aby nauczyciel bez większego doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu mógł przeprowadzić je z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, które na co dzień służą mu do prowadzenia zajęć w języku ojczystym. Język angielski staje się więc dla dziecka integralną częścią codziennych zajęć i zabaw przedszkolnych, a bohaterowie materiałów dydaktycznych „rozmawiają” z dzieckiem zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Obejrzyj
1570650.png

Płyta audio CD 1

Na płycie znajdują się nagrania piosenek, rapów, rymowanek i historyjek językowych, które pomogą dzieciom w zapamiętaniu i utrwaleniu nowego słownictwa oraz struktur zdaniowych wprowadzanych podczas zajęć językowych w przedszkolu. Radosne i rytmiczne melodie zachęcają dzieci do uczestniczenia w zabawach muzyczno-ruchowych, dzięki którym nauka języka angielskiego staje się naturalnym, integralnym elementem zajęć przedszkolnych. Nagrane utwory umożliwiają dzieciom utrwalanie wymowy poznawanych słów i zwrotów, a także powtarzanie nowych treści w formie zabaw aktywizujących wszystkie zmysły.

Obejrzyj
1570650.png

Płyta audio CD 2

Na płycie nagrano zwroty, frazy, polecenia oraz wyrażenia potrzebne nauczycielowi do poprowadzenia zajęć opisanych w przewodniku metodycznym. Prawidłowe wzorce fonetyczne będą szczególnie pomocne dla tych nauczycieli, którzy dopiero zdobywają doświadczenie w prowadzeniu zajęć językowych w przedszkolu.

Obejrzyj
mockupy_dedykowane.png

Zestawy pomocy dydaktycznych

najlepiej dobranych

do cyklu Kraina Przedszkolaka