preschooler_country.png

Autorzy: Beata Szurowska

Kraina przedszkolaka to innowacyjny cykl edukacyjny dla przedszkolaków

przygotowany w oparciu o założenie, że podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa. 

Proponowane działania mają formę zabawy, ponieważ to właśnie ona pomaga dziecku poznawać świat i uczyć się w sposób, który jest mu najbliższy – przez naśladowanie, doświadczanie, poszukiwanie rozwiązań metodą prób i błędów, konstruowanie. 

Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne rozszerzone treściowo w grupie rocznego przygotowania przedszkolnego, co ułatwia nauczycielowi pracę w grupach mieszanych wiekowo.


Atuty serii

asset_img_1.png

Kompleksowy cykl edukacyjny dla całego przedszkola (od trzylatka do pięciolatka).

asset_img_2.png

Pobudzające twórcze postawy kukiełki do zabaw edukacyjnych w zestawach dla dzieci.

asset_img_3.png

Publikacje wspierające gotowość pięciolatków do nauki czytania i pisania.

asset_img_4.png

Pakiet do nauki języka angielskiego dla pięciolatków połączony tematycznie z pozostałymi publikacjami cyklu.

asset_img_5.png

Innowacyjne publikacje wspierające rozwój dziecka: Kraina emocji, Kraina odkrywców, Moja książeczka Opowiadania o przygodach bohaterów (wydane w formie książki oraz płyty CD).

asset_img_6.png

Atrakcyjne wparcie metodyczne dla nauczycieli – kolorowe przewodniki metodyczne, opowiadania, pacynki, tablice demonstracyjne, materiały na płytach CD i online (Mac Akademia)

Poznaj publikacje
w ramach serii


Podstawowe materiały dla dziecka

pb_img_1.png

Karty pracy

Dzięki kartom pracy zbliżonym tematycznie w każdej grupie wiekowej, różniących się jednak poziomem trudności, nauczyciel może:

  • kształtować nowe umiejętności w oparciu o wcześniejsze doświadczenia dzieci
  • doskonalić sprawności, które już zostały przez dzieci nabyte
  • pogłębiać wiedzę dzieci w oparciu o tę, którą już posiadają
Obejrzyj
praceplastyczne.png

Prace plastyczne w teczce

Dzięki kartom pracy zbliżonym tematycznie w każdej grupie wiekowej, różniących się jednak poziomem trudności, nauczyciel może:

  • kształtować nowe umiejętności w oparciu o wcześniejsze doświadczenia dzieci
  • doskonalić sprawności, które już zostały przez dzieci nabyte
  • pogłębiać wiedzę dzieci w oparciu o tę, którą już posiadają
Obejrzyj
kraina_emocji.png

Kraina emocji

KRAINA EMOCJI umożliwia rozwijanie inteligencji emocjonalnej, społecznej i moralnej, wprowadza w świat uniwersalnych wartości.

Obejrzyj
kraina_odkrywcow.png

Kraina odkrywców

KRAINA ODKRYWCÓW pozwala rozwijać zainteresowanie światem przyrody, również nieożywionj, uczy logicznego rozumowania, pomaga w budowaniu strategii intelektualnych niezbędnych do rozwiązywania problemów i zadań, z którymi dziecko spotka się na kolejnych etapach kształcenia, np. w edukacji matematycznej

Obejrzyj
moja_ksiazeczka.png

Moja Książeczka

Moja książeczka daje możliwość integrowania domowego świata dziecka ze światem przedszkolnym. Publikacja jest pomocna podczas rozwijania współpracy z rodzicami. Moja książeczka stanowi przegląd umiejętności (portfolio), które dziecko osiąga w edukacji przedszkolnej.

Obejrzyj

Materiały dla nauczyciela

EPKPRPPPM.png

Przewodniki metodyczne

Materiały dydaktyczne to wielkie ułatwienie w codziennej pracy nauczyciela edukacji przedszkolnej. Do Krainy przedszkolaka dostępne są przewodniki metodyczne w kilku częściach – stanowią one szybką pomoc w przygotowaniu zajęć. Zawierają treści programowe, główne cele zajęć, cele operacyjne oraz przykładowe wpisy do dziennika.

Obejrzyj
1570630.png

Niezbędnik nauczyciela na płycie CD

Niezbędnik nauczyciela to zebrany na jednej płycie zestaw materiałów potrzebnych do przygotowania zajęć przedszkolnych. Płyta zawiera: przewodniki metodyczne, uzupełniajace teksty literackie, scenariusze zajęć do publikacji Kraina emocji i Kraina odkrywców oraz scenariusze zajęć w czasie miesięcy letnich (nowość). Rozkłady materiału, miesięczne plany pracy oraz plan wynikowy mogą być dowolnie modyfikowane, gdyż zostały zapisane w pliku umożliwiającym edycję tekstu. Dodatkowo w Niezbędniku nauczyciel znajdzie informacje

Obejrzyj
EPKPRPPCD.png

Płyty muzyczne

Płyty muzyczne, służą edukacji muzycznej przedszkolaków. Płyty zawierają nowe i znane już piosenki z repertuaru dziecięcego, a także utwory muzyki klasycznej. W przewodnikach metodycznych dostępny jest zapis nutowy wszystkich piosenek.

Obejrzyj

Materiały dodatkowe dla nauczyciela

pacynki.png

Pacynki

W podróży po Krainie przedszkolaka towarzyszą dzieciom fantastyczni bohaterowie - krasnal i zwierzęta. W każdej grupie wiekowej na pierwszy plan wysuwają się postacie przewodnie. U trzylatków jest to sympatyczny jeżyk Tuptuś, u czterolatków – zabawny zajączek Kicuś, a u pięciolatków – zaradny krasnal Raduś. Dzięki temu, iż bohaterowie pojawiają się we wszystkich publikacjach cyklu, dzieci związują się z nimi emocjonalnie i chętnie realizują zadania edukacyjne

opowiadania.png

Opowiadania

Opowiadania - połączone są ściśle z cyklem - pojawiają się w nich bohaterowie pakietu, a teksty odnoszą się do treści i zadań z poszczególnych publikacji. Dzięki nim dzieci na przykładach uczą się prawidłowych wzorców zachowań, rozwijają inteligencję społeczną i emocjonalną. Opowiadania budzą także zainteresowanie literaturą i rozwijają motywację do czytania.
Dodatkowo teksty nagrane w formie słuchowisk (płyta audio CD) uczą słuchania ze zrozumieniem, rozwijają percepcję słuchową, uatrakcyjniają zajęcia przedszkolne.

1400510.png

Tablice demonstracyjne

Barwne ilustracje i zdjęcia na tablicach stanowią dla  przedszkolaków duże ułatwienie m.in. w zrozumieniu świata przyrody, zjawisk atmosferycznych, zasad higieny i bezpieczeństwa, polskiej kultury i tradycji. Bogaty zestaw ilustracji i zdjęć ułatwia kształcenie czterolatków w obszarach określonych przez podstawę programową wychowania przedszkolnego. Do zestawu zostały także dołączone tablice przedstawiające głównych bohaterów Krainy przedszkolaka, pozwolą one szybko zaprzyjaźnić się maluchom z sympatycznymi postaciami.

mockupy_dedykowane.png

Zestawy pomocy dydaktycznych

najlepiej dobranych

do cyklu Kraina Przedszkolaka


Zobacz inne serie