Brytyjska para książęca poznała Photona

18 lip 2017

Robot edukacyjny Photon, który od września będzie wspomagał naukę programowania w polskich szkołach, został jednym z bohaterów spotkania z księciem Williamem i księżną Kate Middleton. Para książęca Cambridge spotkała się z młodymi przedsiębiorcami podczas uroczystej wizyty w Polsce.

Źródło: www.facebook.com/photonrobot/

Robot Photon był jednym z przykładów polskich projektów technologicznych prezentowanych podczas spotkania z parą książęcą w warszawskim wieżowcu Warsaw Spire, w którym mają swoje siedziby firmy technologiczne.

Photon to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Zadaniem robota jest uczenie dzieci programowania poprzez mieszankę storytellingu i najnowszej technologii.

Grupa MAC S.A. jest wyłącznym dystrybutorem wzbogaconej edukacyjnej wersji robota Photon do polskich szkół i przedszkoli.

Jej wyróżnikiem będą gotowe scenariusze lekcji dostosowane do najnowszej podstawy programowej MEN, dzięki którym nauczyciel będzie mógł z sukcesem rozpocząć pełną pasji naukę programowania.

Szkoły i przedszkola mogą już składać zamówienia na robota Photon. Cena 1 sztuki: 990 zł. Pierwsze dostawy planowane są na wrzesień 2017 roku, a więc na początku nowego roku szkolnego.

Więcej informacji na temat Photona