Cykl podręczników i Tablice magnetyczne z nagrodą Komitetu Ochrony Praw Dziecka

20 lut 2023
tagi: z życia MAC

Cykl podręczników do nauczania klas 4-8, Tablica magnetyczna – emocje oraz Tablica magnetyczna – pogoda otrzymały nagrodę główną w kategorii „Edukacja” XXI edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Celem konkursu jest wyróżnienie i nagradzanie produktów, miejsc, inicjatyw dla dzieci, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczną dziecka. Komitet Ochrony Praw Dziecka w ten sposób promuje najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca dla dzieci.

Cykl podręczników do nauczania klas 4-8, który został laureatem konkursu, to kompleksowa oferta, wyróżniająca się merytoryczną spójnością pomiędzy segmentami. Co ważne został przygotowany uwzględniając uwagi nauczycieli. Dodatkowo, uczniowie mają możliwość korzystania z generatora zestawów zadań, który zawiera ich aż 19 tysięcy, a co roku do bazy dodawane są nowe. Ponadto wszystkie materiały z cyklu dostępne są online i uzupełnione intuicyjnym multibookiem.
Poznaj bliżej serię:
https://www.mac.pl/szkola-podstawowa

Kolejny laureat w konkursie to Tablica magnetyczna – emocje. Jest ona narzędziem psychoedukacyjnym oraz terapeutycznym, pomocnym w ocenie dziecięcego samopoczucia. Stosowana podczas zajęć może przynieść podwójną korzyść: wspierać rozwój emocjonalny emocjonalno-społeczny dzieci oraz pomóc nauczycielowi zrozumieć emocje doświadczane przez każdego przedszkolaka w grupie.
Zobacz więcej: https://flipbooki.mac.pl/katalogi/WP_2023/mobile/index.html#p=8

Na podium znalazła się również Tablica magnetyczna – pogoda. Określenie tego, co dzieje się za oknem, to jedna z pierwszych czynności, które omawiają nauczyciele z dziećmi w przedszkolu. Nasza tablica magnetyczna nie tylko pozwoli uporządkować i uatrakcyjnić tę rozmowę, ale stanie się również pretekstem do wprowadzenia dzieci w świat zjawisk atmosferycznych, dyskusji o zdrowiu i odpowiednim, adekwatnym do aktualnego stanu pogody ubieraniu się.
Zobacz więcej: https://flipbooki.mac.pl/katalogi/WP_2023/mobile/index.html#p=8

XXI edycja konkursu Świat Przyjazny Dziecku została objęta Patronatem Honorowym przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prezydentową Jolantę Kwaśniewską.

Wyjątkowy skład Kapituły Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” tworzą: psycholog rozwojowy Dorota Zawadzka, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska, psycholog i przewodnicząca KOPD Mirosława Kątna, psycholog i pedagog Magdalena Dulęba-Basior, organizatorka Konkursu Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Anna Wakulak, Katarzyna Stoparczyk, Dorota Mazurek, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Magdalena Łazarkiewicz, Dorota Karbowska-Zawadzka, Artur Barciś, Małgorzata Janina Berwid, Marcin Perfuński, Andrzej Seweryn oraz Katarzyna Kubacka-Seweryn.