Grupa MAC Gazelą Biznesu

12 lut 2019
tagi: z życia MAC

Redakcja dziennika ekonomicznego „Puls Biznesu” i analitycy finansowi nagrodzili najlepsze firmy w Polsce. Wśród laureatów z województwa świętokrzyskiego znalazła się Grupa MAC, jedno z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce, które otrzymało tytuł „Gazela Biznesu 2018 roku”.

- W imieniu zespołu wydawnictwa dziękuję dziennikarzom i analitykom ekonomicznym za docenienie rozwoju firmy – mówi Grzegorz Kowalski, prezes zarządu Grupy MAC. - To tym bardziej cenny tytuł z uwagi na tegoroczną 30-tą rocznicę powstania wydawnictwa. Z książek wydawnictwa MAC uczy się blisko 1 milion uczniów rocznie na różnych etapach edukacji, zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach. Dzisiaj zapewniamy dostęp nie tylko do podręczników, ale także do nowoczesnych technologii w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i kompetencje uczniów. To pokazuje, że można z sukcesem reagować na zmiany, które również w edukacji zachodzą w szybkim tempie.

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.  Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", nieprzerwanie od 2000 roku.

Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk.

To kolejna nagroda dla Grupy MAC w ostatnich miesiącach. W styczniu br. potentat edukacyjny z Kielc otrzymał nagrodę „Orzeł” tygodnika „Wprost”, przyznawaną pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

www.mac.pl