Grupa MAC wspiera „Re@lnie Odpowiedzialnych”

8 mar 2023
tagi: z życia MAC

2 marca w Warszawie odbyła się konferencja „Re@lnie Odpowiedzialni - Edycja II”. Było to spotkanie otwierające II Edycję „Profilaktycznego Programu Re@lnie Odpowiedzialni”, którego uczestnikami są szkoły podstawowe, przedszkola i żłobki. Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się- Połącz się”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia. Podczas wydarzenia Grupę MAC reprezentowała dr hab. Barbara Bilewicz, natomiast w kuluarach można było poznać podłogę interaktywną FlySky.

Celem kampanii „Odłącz się- Połącz się” jest zwrócenie uwagi na nadużywanie i nieodpowiednie korzystanie z ekranów przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. „Re@lnie odpowiedzialni” to natomiast jedna ze składowych tej kampanii. Mówi ona o szkodliwości nadmiernego korzystania z ekranów oraz uczy jak rozmawiać o tym problemie.

Uczestnikami konferencji, która odbyła się w Warszawie była kadra zarządzająca i dydaktyczna ze szkół i przedszkoli z całej Polski. Podczas wydarzenia można było się dowiedzieć jaka jest misja i wizja kampanii, a także co wydarzy się w II edycji programu „Re@alnie Odpowiedzialni”. Spotkanie wypełnione było licznymi wykładami prelegentów. Wśród nich znalazła się dr n.med. Elżbieta Binek. Mówiła ona o wpływie nowych technologii na rozwój psychoruchowy najmłodszych. Natomiast Anna Wilczyńska opowiadała o kreatywności w zawodzie nauczyciela.

   

fot. Patryk Małysz

Pierwszą część spotkania zamknął swoją prelekcją dr Przemysła Gąsiorek, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w temacie utrzymania dziecięcej uwagi. Po przerwie głos zabrały Marta Kostka i Zuzanna Wędołowska. Ekspertki opowiadały o tym, czego o dobrym jedzeniu możemy nauczyć dzieci w szkole i przedszkolu. Kolejnym ekspertem była Aleksandra Charęzińska, która wyjaśniła uczestnikom, co oznacza placówka przyjazna sensorycznie.

Część merytoryczną zamknęła dr hab., Barbara Bilewicz, która reprezentowała Grupę MAC. Eksperta opowiedziała o swoich doświadczeniach w zakresie edukacji STEAM.

   

fot. Patryk Małysz

 

Po części merytorycznej uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w konkursie związanym z tematyką kampanii.

Cały czas można dołączyć do II edycji programu „Realnie Odpowiedzialni” rejestrując placówkę poprzez formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/aZjpka2DJJiwDmxi8