„Jak zostać pisarzem?” - rozstrzygnięcie konkursu

13 paź 2017

„Jak zostać pisarzem?” - pod takim hasłem odbył się konkurs Wydawnictwa Dwukropek i MAC Edukacji skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w całej Polsce.

Przypominamy założenia:

Zadaniem uczestników było napisanie pracy w dowolnej formie literackiej na temat: „Kiedy babcia Czerwonego Kapturka zjada wilka, czyli co by było gdyby…”. Uczniowie  wybierali ulubioną bajkę lub baśń, zmieniali jej rozwinięcie i dopisywali zakończenie według własnego pomysłu. Wstęp pracy powinien opierać się na oryginalnym tekście bajki bądź baśni.  

W pisaniu swojego dzieła uczniom pomógł poradnik „Jak zostać pisarzem?” który wydaliśmy nakładem naszego Wydawnictwa Dwukropek. Młodzi pisarze mogli w nim znaleźć mnóstwo wskazówek, porad i inspirujących pomysłów.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 80 zgłoszeń!

3 wyłonionych laureatów oraz szkoły w których się uczą otrzymają atrakcyjne nagrody:

  1. Helena Hałas z Niepublicznej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej  nr 61 w Warszawie. Uzasadnienie: pierwsze miejsce przyznano za wyjątkową kreatywność w tworzeniu fabuły, doskonałą obserwację rzeczywistości, ekspresję językową i szeroko rozumiany humor. Nagroda:  czytnik e-booków Kindle, bon o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy w Księgarni Internetowej https://ksiegrania-edukacyjna.pl/ oraz zestaw książek wydawnictwa MAC Edukacja i Wydawnictwa Dwukropek: o łącznej wartości 199 zł.
  2. Alicja Waśko z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Open Future International School w Krakowie. Uzasadnienie: pracę nagrodzono za wartką narrację, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie; jury doceniło bogate słownictwo i poprawność stylistyczną tekstu. Nagroda: bon o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy w Księgarni Internetowej https://ksiegrania-edukacyjna.pl/ oraz zestaw książek wydawnictwa MAC Edukacja i Wydawnictwa Dwukropek: o łącznej wartości 199 zł.
  3. Maja Adamska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kowalczyka w Rzeszotarach. Uzasadnienie: praca wyróżnia się pomysłowością, ciekawym zakończeniem, starannym stylem wzbogaconym dialogami. Nagroda: bon o wartości 100 zł  do wykorzystania na zakupy w Księgarni Internetowej https://ksiegrania-edukacyjna.pl/ oraz zestaw książek wydawnictwa MAC Edukacja i Wydawnictwa Dwukropek: o łącznej wartości 199 zł.

Jury konkursowe przyznało 1 wyróżnienie:

  1. Dominik Wnuk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Open Future International School w Krakowie. Uzasadnienie: wyróżnienie przyznano za twórcze podejście do tradycyjnej bajki i bogate słownictwo. Nagroda: zestaw książek wydawnictwa MAC Edukacja: o łącznej wartości 199 zł.

Każda ze szkół, których uczniowie zajęli 1, 2, 3 miejsce oraz zdobyli wyróżnienie otrzymuje: pakiety książek dla biblioteki szkolnej Wydawnictwa MAC Edukacja  oraz Wydawnictwa Dwukropek o wartości 240 zł.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej o poradniku „Jak zostać pisarzem?” dowiesz się tu: https://www.mac.pl/jak-zostac-pisarzem

W sprawie odbioru nagród prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 665 055 157.