Komunikat

Jan 10, 2024

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci dr. Czesława Cyrańskiego, współzałożyciela Wydawnictwa MAC Edukacja, należącej do Grupy MAC S.A.

Dr Czesław Cyrański urodził się 28 maja 1934 r. w Zagrodach, dawne woj. tarnobrzeskie. Był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł doktora nauk humanistycznych uzyskał na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie obronił pracę pt. „Kierowanie procesem wychowania społecznego w klasie szkolnej”.

Dr Czesław Cyrański był wybitnym nauczycielem, dyrektorem szkoły i wykładowcą uniwersyteckim, a także promotorem kilkuset prac magisterskich.

W 1989 r. wraz z synami Adamem i Mariuszem założył Wydawnictwo MAC Edukacja, które w ciągu 30 lat stało się jednym z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce.

Był także autorem i współautorem wielu serii wydawniczych, programów nauczania, podręczników, kart pracy i przewodników metodycznych, m.in.: Moje przedszkole – program wychowania przedszkolnego, Moje 3 i 4 lata, Moje 5 lat, Moje 6 lat, seria Bawię się i uczę, seria Nasze przedszkole, seria Odrywam siebie, Szkoła tuż-tuż, A ja rosnę i rosnę, Środowisko społeczno-przyrodnicze dla klas 1–3, Moja szkoła, Ja i moja szkoła, Nasza klasa.

Jako zasłużony dla kielecczyzny został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dr Czesław Cyrański pozostanie w naszej pamięci jako człowiek o dobrym sercu, oddany swojej pracy i pasji do edukacji.

Składamy wyrazy najszczerszego współczucia Synowi, Wnukom i Prawnukom, Rodzinie, Przyjaciołom i Znajomym.

Zarząd i pracownicy Grupy MAC S.A.