Kupuj odpowiedzialnie i wygraj roboty, oczyszczacze powietrza!

Nov 25, 2019

Rusza ogólnopolski eko-konkurs – w którym wygranymi możemy być wszyscy. Zgłoś swoją klasę i włącz uczniów do wspaniałej zabawy. Wśród cennych nagród: roboty do nauki programowania, oczyszczacze powietrza, książki


Czy wiesz, że czas rozkładu aluminiowej puszki po napoju trwać może 200 lat, a torebki foliowej, popularnej jednorazówki nawet do 500 lat? Tymczasem papierowe kubki czy talerze wykonane z celulozy niebielonej są w pełni biodegradowalne! Dobrym pomysłem jest również używanie wielorazowych reklamówek na zakupy oraz korzystanie z opakowań wielokrotnego użytku. Rachunek i wniosek jest prosty. Ale czy dla wszystkich?

To, jak będzie wyglądał świat, zależy od nas samych: zwyczajów zakupowych, sięgania w sklepie po produkt w opakowaniu papierowym, a nie plastikowym, powtórnym wykorzystywaniu surowców – jednym słowem nasze codzienne odpowiedzialne zakupy mogą mieć duży wpływ na świat, w którym żyjemy i w którym będą żyć nasze dzieci.

Grupa MAC S.A., do której należy marka wydawnictwa MAC Edukacja, stawia jako jeden z celów swojej działalności budowanie świadomości ekologicznej uczniów. Celem konkursu „Kupuj odpowiedzialnie” organizowanego przez wydawnictwo jest zwiększenie świadomości dokonywanych wyborów konsumenckich wśród uczniów szkoły podstawowej. Formuła konkursu opiera się  na metodzie projektu, która pozwala na rozwijanie kompetencji uczniów poprzez zdobywanie wiedzy z wielu źródeł. Dzięki temu rozwijane są kreatywność, świadomość ekologiczna oraz przedsiębiorczość. Konkurs adresowany jest do szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych oraz prywatnych.

Dzień Wymiany – czyli dajemy nowe życie

Wśród licznych zadań stawianych uczniom, jest zorganizowanie w szkole Dnia Wymiany, łącznie z wypromowaniem go wśród kolegów i koleżanek z innych klas oraz udokumentowanie w atrakcyjnej formie. Dzień wymiany jest dniem, w którym uczniowie wymieniają się przedmiotami, których już nie potrzebują. Dzięki wymianom kupujemy mniej nowych rzeczy, a niepotrzebnym już przedmiotom dajemy nowe życie. W ramach Dnia wymiany uczniowie mogą zorganizować różne wydarzenia towarzyszące, np. pokaz filmów ekologicznych czy filmów o odpowiedzialnych zakupach, warsztaty dla innych klas, spotkania z ciekawymi ludźmi itp.

Cenne nagrody – wszyscy będziemy zwycięzcami

Poza cenną wiedzą i udziałem we wspaniałej akcji, dodatkową motywacją dla uczestników konkursu mogą być wartościowe nagrody: roboty do nauki programowania, tablety, oczyszczacze powietrza ufundowane przez wydawnictwo MAC Edukacja, dostarczające kompleksowych rozwiązań dla edukacji. Przegranych w takiej akcji być nie może – największą wygraną może być nasza planeta. Zachęcamy gorąco do udziału w konkursie i rozpropagowania go. Dziękujemy.

Daty, terminy, informacje

Konkurs trwa od 25 listopada do 31 marca 2020 roku. Ogłoszenie laureatów odbędzie się w Dzień Ziemi, 22 kwietnia 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.mac.pl/ekokonkurs oraz w serwisie www.facebook.com/macedukacja