Makerbot Educare® czyli autorskie rozwiązanie dla projektu „Laboratoria przyszłości”

18 lis 2021

Firmy Grupa MAC i CadXpert podpisały właśnie umowę o współpracy w ramach której będą wspólnie dostarczać dla polskiej edukacji kompleksowe rozwiązania w zakresie druku 3D.

 

 

Drukarki 3D to nie tylko współczesna forma znanego z popularnej niegdyś kreskówki zaczarowanego ołówka, ale przede wszystkim umiejętne połączenie nauki programowania
i sposobu na szybkie rzeczywiste prezentowanie efektu pracy ucznia. Teraz również w polskiej edukacji dawna melodia przyszłości staje się rzeczywistością dzięki zapewnieniu finansowania przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

„Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy podpisać umowę z Grupą MAC jako jednym z wiodących dostawców sprzętu multimedialnego do placówek oświatowych. 33-letnie doświadczenie zespołu MAC nie pozwala nam traktować tej współpracy inaczej niż jako partnerstwa strategicznego
w zakresie wspólnego dostarczania do szkół rozwiązań z zakresu druku 3D.”
– powiedział w trakcie podpisywania umowy Piotr Gurga, Dyrektor firmy CadXpert. „Szczególnie istotne jest, że poza samym produktem w postaci drukarki przygotowaliśmy autorski, dedykowany projektowi Laboratoria przyszłości pakiet edukacyjny Makerbot Educare®, w którego skład wchodzi podręcznik i scenariusze do pracy a także modele 3D. Uzupełnieniem tej oferty będą szkolenia, wartość całego modelu jest zatem bardzo pragmatyczna, bazująca na realnych potrzebach uczniów i nauczycieli.” – dodaje.

 

 

„Zajęcia z uczniami to wymarzone środowisko na wykorzystanie druku 3D” – mówi Grzegorz Kowalski, prezes zarządu Grupy MAC. – „Stworzenie modelu piramidy na lekcji historii, budowy kwiatu czy człowieka na lekcji biologii to pierwsze przykłady z brzegu, a ich lista jest ograniczona tylko wyobraźnią uczniów i nauczycieli. Cieszymy się, że dzięki nawiązanej współpracy z firmą CadXpert, drukarki 3D mają szansę trafić do placówek poprzez naszą sieć konsultantów oświatowych”.

Dzięki współpracy zamawiający mają zapewnioną pełną dostępność produktu, który na rynku obecnie jest towarem deficytowym. Dodatkowo, w skład zestawu wchodzi 25 kg biodegradowalnych filamentów pozwalających na ich użytkowanie przez cały okres trwania projektu przy standardowym użytkowaniu. Rozszerzona gwarancja oraz 5-letnie wsparcie techniczne, autoryzowany serwis na terenie Polski oraz stała dostępność części zamiennych zostanie na pewno doceniona przez wszystkich użytkujących ten sprzęt jak i zarządzających oświatą.Zobacz pracownie druku 3D Makerbot: www.mac.pl/makerbot    

Poznaj pełną ofertę Grupy MAC w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”:
https://www.mac.pl/laboratoria

 

 

 

CadXpert od blisko 10 lat dostarcza drukarki 3D dla biznesu, przemysłu i edukacji od czołowych światowych producentów. Na ofertę składają się zaawansowane technologicznie drukarki 3D klasy desktop oraz przemysłowe i produkcyjne systemy druku 3D wraz z szerokim spektrum materiałów. CadXpert to autoryzowany dystrybutor marki Stratasys oraz wyłączny dystrybutor firm MakerBot
i Formlabs na terenie Polski.

Firma świadczy również usługi drukowania 3D w aż 5 różnych technologiach przyrostowych: PolyJet, FDM, SLA, SLS, DMLS (druk 3D z metalu) z ponad 60 materiałów. Asortyment dopełniają skanery 3D oraz usługi skanowania 3D i inżynierii odwrotnej. CadXpert specjalizuje się we wdrażaniu technologii druku 3D do firm z różnych gałęzi przemysłu (m.in. motoryzacja, lotnictwo, kolejnictwo, odlewnictwo, obróbka CNC, formowanie wtryskowe, produkcja, przemysł spożywczy), a także dla edukacji, medycyny i stomatologii.

Jedyna w Polsce firma z certyfikatem Stratasys Platinum Partner, który jest gwarancją najwyższej jakości obsługi oraz dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie technologii addytywnych. CadXpert spełnia wymagania normy PN-EN ISO 9001:2015 dotyczące: szkoleń, handlu oraz usług druku 3D, a także posiada certyfikat SUS 2.0 świadczący o wysokim poziomie usług szkoleniowych.