Mały miś znów odwiedza świat wielkiej literatury!

26 sie 2022

Już po raz piąty przedszkola w całej Polsce mogą przystąpić do niezwykłego projekty – „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Jego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi, a więc wszystkimi placówkami wspierającymi edukację dzieci w naszym kraju.

„Mały Miś W Świecie Wielkiej Literatury” to projekt doskonale znany wszystkim nauczycielom. W piątej odsłonie organizatorzy chcą zwrócić uwagę na nie tylko na rozwijanie czytelnictwa, ale także na to, w jaki sposób literatura pomaga nam radzić sobie z problemami.

- Uczymy dzieci budować relacje, pokazujemy im emocje, a także to, że zdrowie fizyczne jest bardzo ważne – mówi Misiowy Wujek, czyli Maciej Barański z wydawnictwa MAC Edukacja. – Dzięki Małemu Misiowi i wspólnemu realizowaniu zadań, dzieci nie tylko czytają, ale uczą się współpracy, podziału obowiązków czy koleżeńskości – dodaje.

W tegorocznej odsłonie dzieci będą musiały m.in. przeprowadzić eksperymenty, przeżyć jeden dzień bez zabawek, stworzyć kolorową kronikę grupy czy poznać trudne, ale ważne emocje. A to wszystko z książkowymi opowieściami, które towarzyszą całemu programowi.

Szczegóły dotyczące samego projektu, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na www.mac.pl/malymis.