Przedszkole zaprogramowane dla najmłodszych. Zapisy start!

4 lip 2017

Nauka dwóch języków obcych – angielskiego i hiszpańskiego, poznawanie podstaw programowania w przystępny i angażujący sposób, edukacja w oparciu o najlepsze podręczniki i zaawansowane pomoce technologiczne oraz dydaktyczne – to wszystko zaoferuje dzieciom już od września nowe niepubliczne przedszkole, które uruchamia w Kieleckim Parku Technologicznym Grupa MAC, właściciel wydawnictw edukacyjnych znanych w całym kraju.

Otwarcie pierwszego, niepublicznego przedszkola Zygzak w Kielcach jest dla nas ważnym momentem z co najmniej kilku powodów. Jako kolejna spółka z portfolio Grupy MAC S.A. będziemy korzystać z dotychczasowego doświadczenia naszych wydawnictw edukacyjnych. Szczególnie istotna jest tu zarówno blisko 30-letnia działalność wydawnicza marki MAC Edukacja, jak i nieco młodsze stażem lecz dynamicznie rozwijające się MAC Technologie i MAC Dydaktyka. To połączenie oferuje unikatowe na polskim rynku, kompleksowe rozwiązania dla edukacji. Prowadząc zajęcia przedszkolne będziemy korzystać z cennego doświadczenia wydawnictwa MAC Edukacja, które jest liderem w edukacji przedszkolnej w całym kraju. Pozwala nam to wykorzystywać na zajęciach bardzo dobre przygotowanie metodyczne, poparte unikatowym doświadczeniem. Z naszych publikacji w uczy się rokrocznie (dane za 2016 i 2017 rok) ok. 500 000 przedszkolaków. Poszerzenie zakresu naszej działalności o przedszkole jest naturalną drogą rozwoju i dobrą strategią na dywersyfikację oferty – mówi Grzegorz Kowalski, prezes Grupy MAC S.A.

Przedszkole „Zygzak” wyróżnia się programem nauczania bogatym w innowacje. Dzieci będą mogły korzystać na zajęciach z nowatorskich narzędzi wspomagających naukę programowania – na przykład z robota „Photon”, tablic i dywanów interaktywnych oraz drukarek 3D. Pomoce te będą stałym elementem wyposażenia przedszkola.

Kolejną kluczową zaletą przedszkola jest specjalnie opracowany przez specjalistów, w tym metodyków, program nauczania. Będzie on realizował zadania edukacyjne i wychowawcze określone w najnowszej podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

Nowe przedszkole niepubliczne Zygzak rozpocznie prowadzenie zajęć na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego od 1 września 2017. Przedszkole w odróżnieniu od większości placówek, będzie aż przez 12 miesięcy w roku, również w wakacje, zapewniając dzieciom bezpieczną opiekę również w okresie letnim.

Zapisy już się rozpoczęły. O miejsce mogą wnioskować wszyscy mieszkańcy Kielc. Z uwagi na lokalizację to wymarzone miejsce dla pracowników nie tylko KPT, ale i innych firm i instytucji zlokalizowanych w zachodniej części miasta. W przedszkolu zaplanowano 60 miejsc dla dzieci, które będą przyjmowane od września 2017 roku w wieku 3-6 lat. Czas dziennego pobytu dziecka w ramach czesnego trwa od godziny 6:30 do 18:00.

Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Olszewskiego 6, w Kieleckim Parku Technologicznym, w budynku Skye Inc. To bardzo nowoczesna infrastruktura, która jeszcze bardziej podkreśla zalety lokalizacji. W sąsiedztwie znajduje się Energetyczne Centrum Nauki KPT, z którym MAC chce nawiązać współpracę. Położone z dala od ruchliwych ulic i miejskiego hałasu przedszkole jednocześnie jest doskonale skomunikowane z centrum miasta oraz znajduje się w pobliżu dużych kieleckich przedsiębiorstw. Na teren przedszkola składa się także duży plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i elementami zieleni. Jest to doskonała przestrzeń do przyjaznego spędzania czasu przez maluchy.

- Stawiamy na innowacyjność i dlatego uznaliśmy, że koncepcja przedszkola zaproponowana przez Grupę MAC najlepiej wpisuje się w profil KPT – mówi Szymon Mazurkiewicz, Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. – Jesteśmy pewni, że przedszkole wzbogaci ofertę KPT pod kątem inwestorów. Placówka jest adresowana jednak nie tylko do lokatorów naszej instytucji, lecz do wszystkich zainteresowanych kielczan.

W przedszkolu funkcjonować będą trzy oddziały dziecięce. Praca dydaktyczno-wychowawcza planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Codziennie w każdej grupie wiekowej odbywać się będą zajęcia z języka angielskiego, czasowo i programowo dostosowane do wieku dzieci.

Nauka języka wzbogacona będzie o zajęcia z native speakerem z języka angielskiego oraz zajęcia z języka hiszpańskiego. Dodatkowo przedszkole oferować będzie codzienną gimnastykę buzi i języka, logopedię, ćwiczenia poranne, gimnastykę korekcyjną, zajęcia umuzykalniające, szachy, twórcze zajęcia plastyczne, udział w projektach, cykliczne wyjazdy do teatru, filharmonii, muzeum, żywe lekcje w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach, zajęcia w Geoparku Kielce, itp. A to wszystko w ramach czesnego.

Wyróżnikiem przedszkola jest także organizacja zajęć i zabaw z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Program edukacji multimedialnej opracowany został specjalnie z myślą o potrzebach Przedszkola Zygzak, które, zgodnie ze swoją misją, jest placówką wprowadzającą innowacyjne rozwiązania w pracy z dziećmi.

- Zależy nam na tym, aby umożliwić najmłodszym stały dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych: robota do nauki programowania Photon, tablic interaktywnych, drukarki 3D czy dywanów interaktywnych. Pomoce posłużą kadrze przedszkola do wzbogacania treści edukacyjnych i rozwijania u dzieci zainteresowania światem nowych technologii. Wykorzystując sprzęt multimedialny na zajęciach nauczyciele wskazują dzieciom drogę mądrego, racjonalnego i bezpiecznego użytkowania nowinek technologicznych. W codziennej pracy z dziećmi będziemy kładli nacisk na to, aby nauka odbywała się przez doświadczenie, eksperymenty i praktykę – mówi Kamil Robak, prezes MAC Przedszkole, spółki należącej do Grupy MAC.

Na życzenie rodziców w przedszkolu prowadzone będą zajęcia dodatkowe: taniec i karate.

Założyciele nie wykluczają rozwijania koncepcji przedszkola o podobne placówki w całym kraju.

Zapisy przyjmowane są pod nr telefonu: 665-055-814.

Więcej o przedszkolu na stronie: www.przedszkolezygzak.pl

Fanpage przedszkola: https://www.facebook.com/PrzedszkoleZygzak/

Przedszkole Niepubliczne Zygzak prowadzone przez MAC Przedszkole Sp. z o.o. wpisane jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Urząd Miasta Kielce pod nr 1087.

Spółka MAC Przedszkole wchodzi w skład portfolio kieleckiej Grupy MAC S.A., właściciela takich marek jak wydawnictwo MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka.